שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  השופט: רק מחר אחליט אם להכריע בהולילנד

  אולמרט, מזכירתו לשעבר זקן ויתר הנאשמים בפרשה טרם יודעים אם דינם יוכרע מחר. השופט רוזן החליט לא לקבל את בקשת הפרקליטות וזימן את הנאשמים לדיון מחר, אבל לא מסר אם יפרסם פסק דין. אלו כל האפשרויות

  ההכרעה - לא להכריע. שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, החליט הערב (יום א') לא לקבוע אם מחר בבוקר תינתן הכרעת הדין בעניין ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, ראש לשכתו בעבר שולה זקן והנאשמים האחרים בפרשת הולילנד. בתום דיון שערך קבע השופט רוזן כי "הכרעת הדין תתקיים מחר, אם לגבי כל הנאשמים, אם חלקם - או שיתקיים דיון בבקשת המאשימה וכל הנאשמים צריכים להתייצב".

   

  "שיא בזיהום ההליך". תגובת אולמרט לבקשה לדחייה

  עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

   

  השופט זימן את כל הנאשמים ל-9:00 בבוקר וכתב כי ישיבת בית המשפט הקבועה למחר תתקיים במועדה. "הנאשמים כולם יתייצבו - ולא ייעצרו", הבהיר. השופט רוזן בחר בכך לא לקבל בינתיים את בקשת פרקליטות המדינה לדחות את הכרעת הדין, בעקבות הסכם עד המדינה שחתמה הפרקליטות עם זקן.

   

  לפיכך קיימות שלוש אפשרויות:

  • דינם של אולמרט, זקן ושאר הנאשמים יוכרע מחר בבוקר
  • הכרעת הדין של אולמרט וזקן תידחה, והשופט ימסור את הכרעת הדין של יתר הנאשמים
  • הכרעת הדין של כל הנאשמים תינתן במועד אחר

   

   (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
  (צילום: עפר מאיר)

  ארכיון. אולמרט וזקן בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  ארכיון. אולמרט וזקן בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

  מוקדם יותר הביעו מרבית נאשמי הפרשה התנגדות לבקשת הפרקליטות לדחות את הכרעת הדין בשל ההתפתחויות האחרונות ובכללן הסדר הטיעון שנחתם עם זקן, שכיהנה כראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר. הנאשמים שקבלו על דחיית מתן הכרעת הדין טענו כי העיכוב יוביל ל"עינוי דין". גם באי כוחו של אולמרט הביעו התנגדות לדחיית הכרעת הדין וציינו בעניינו של מרשם כי "הלא יאומן יסופר".

   

  אחרי שקיבל לידיו את בקשת הפרקליטות לדחות את הכרעת הדין של זקן ואולמרט, פנה השופט רוזן לבאי כוחם של 13 הנאשמים וביקש מהם להגיב לבקשה עד היום בשעה 16:00, פחות מיממה לפני הזמן המתוכנן להקראת הכרעת הדין. 

   

  לאחר שנחתם הסדר טיעון עם זקן, התיר ביום חמישי בית משפט השלום בראשון לציון לפרסם כי היחידה הארצית לחקירות הונאה פתחה בחקירה לשיבוש הליכי משפט, הדחה בחקירה בנסיבות מחמירות והטרדת עד על ידי אולמרט.

   

  בהסכם הסדר הטיעון שחתמה הפרקליטות עם זקן נקבע כי היא תרצה 11 חודשי מאסר בתיק הולילנד, תמורת עדות אפשרית נגד האיש שלצדו עמדה במשך כ-30 שנים. בנוסף, זקן תשלם קנס בסך 100 אלף שקלים ותשיב תמונה בשווי עשרות אלפי שקלים וטבעת בשווי 10,000 שקלים, שהעניק לה עד המדינה המנוח בפרשת הולילנד, שמואל דכנר. כמו כן תימחק נגדה עבירת הלבנת הון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  אולמרט וזקן
  צילום: מוטי קמחי
  צילום: מוטי קמחי
  השופט רוזן
  צילום: מוטי קמחי
  צילום: מוטי קמחי
  עו"ד שלומית הראל שוורץ, פרקליטתו של לופוליאנסקי
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים