שתף קטע נבחר

פקיסטן: הנשיא לשעבר נאשם בבגידה חמורה

כתב אישום הוגש בפקיסטן נגד פרבז מושארף בגין בגידה חמורה. מדובר בפעם הראשונה שסמכות צבאית עליונה עומדת בפני אישום כזה. אם יורשע, ייגזר עליו עונש מוות

דרמה במדינה האיסלאמית: נשיא פקיסטן לשעבר פרבז מושארף הואשם היום (יום ב') ב"בגידה חמורה" בבית דין מיוחד. מדובר בפסיקה היסטורית שלראשונה הוגשה נגד סמכות עליונה בצבא במדינה. כך דיווח כתב של הסוכנות הצרפתית שנכח בדיון.

 

עוד חדשות בעולם:

דו"ח האקלים מנבא: סכסוכים, רעב ושיטפונות

חילופי אש בגבול בין צפון לדרום קוריאה

פריז: אנטי-רומנטיקניות נגד מנעולי האהבה

 

מושארף, 70, הואשם רשמית בבגידה משום שכפה מצב חירום במדינה וגרם להשהיית החוקה ב-2007. הדיון נערך בבית דין מיוחד בבירה, איסלאמבד. מושארף טען כי הוא אינו אשם וטען כי האישומים נגדו נובעים ממניעים פוליטיים. אם יורשע, הוא עשוי לעמוד בפני עונש מוות.

 

מושארף כיהן כנשיא בשנים 2008-2001, והיה לאחד השליטים שכיהנו בתקופה הארוכה ביותר בתפקיד. "הם קוראים לי בוגד, במשך 9 השנים ששימשתי כמפקד הצבא. שירתתי את הצבא במשך 45 שנים ונלחמתי בשתי מלחמות", אמר מושארף באולם והוסיף, "זו בגידה?".

 

באוגוסט האחרון הוגש נגד מושארף כתב אישום בגין רצח ראש הממשלה לשעבר בנזיר בוטו

ב-2007. כתב אישום שרק העמיק את נפילתו של האיש שהיה בעבר אחד האנשים החזקים ביותר בפקיסטן ששב לארצו כדי לשוב לפוליטיקה המקומית.

 

מושארף התפטר מנשיאות פקיסטן ב-2008, תשע שנים לאחר שעלה לשלטון בהפיכה צבאית. לפני כשנה הוא שב לארצו אחרי ארבע שנות גלות. ראש הממשלה לשעבר בנזיר בוטו נרצחה בפיגוע התאבדות בסיום עצרת פוליטית בעיר רוואלפינדי בשנת 2007, חודשים ספורים אחרי ששבה לפקיסטן בתום גלות של שמונה שנים. לטענת התביעה הפקיסטנית, הנשיא דאז מושארף נכשל בהגנה על ראש הממשלה שלו. השופט במשפטו של הנשיא לשעבר קבע כי ב-27 באוגוסט יחל שלב הצגת הראיות במשפט.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים