שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז

סנגורי אולמרט: הופתענו, כמו רעם ביום בהיר

פרקליטי ראש הממשלה לשעבר רמזו על ערעור אחרי ההרשעה בשוחד: "לפי הראיות היה צריך להיות זיכוי מוחלט. לא מדובר בסוף פסוק". במשטרה שבעי רצון מהכרעת הדין שקיבלה את עמדתם: "הוכח עד כמה אנחנו מקצועיים"

השופט הפריך את גרסת הלקוח שלהם אחת לאחת, אבל עורכי הדין של ראש הממשלה לשעבר שהורשע בשוחד בטוחים כי הוא חף מפשע ורומזים כי יערערו על הכרעת הדין. "זהו יום קשה ועצוב מבחינתנו, אך לא מדובר בסוף פסוק", אמרו סנגוריו של אהוד אולמרט, בהודעה שנמסרה מטעמם.

 

לעיון בהכרעת הדין המלאה - לחצו כאן

לעיון בתמצית הכרעת הדין - לחצו כאן

 

הסנגורים הודו כי הכרעת דינו של השופט דוד רוזן, שפסק כי אולמרט לקח שוחד ושיקר בבית המשפט, הדהימה אותם. "הכרעת הדין נפלה עלינו כרעם ביום בהיר והפתיעה את צוות ההגנה. לטעמנו, גם כעת, לאחר קריאת הכרעת הדין, הראיות והעובדות שהוצגו לבית המשפט הן כאלה שיש בהן לזכות את אולמרט באופן מוחלט".

 

עורכי הדין של אולמרט הזכירו כי עד המדינה שמואל דכנר הלך לעולמו לפני שהושלמה חקירתו הנגדית: "בית המשפט זיכה את אולמרט משני אישומים והרשיע בשני אחרים, על בסיס עדותו של עד המדינה, וזאת מבלי שניתנה בידנו האפשרות לחקור אותו על גרסתו בשני עניינים אלה. מדובר בשני אישומים שבמסגרתם אולמרט לא נטל כספים לכיסו".

 

 (צילום: תומר אפלבאום) (צילום: תומר אפלבאום)
(צילום: תומר אפלבאום)

 (צילום: תומר אפלבאום) (צילום: תומר אפלבאום)
(צילום: תומר אפלבאום)

 

לאחר עסקת הטיעון שחתמה הפרקליטות עם שולה זקן, במשטרה לא ממהרים לזמן את אולמרט לחקירה ומעדיפים ללמוד תחילה את גזר הדין. במשרדי להב 433 הביעו שביעות רצון מכך ששופט המחוזי רוזן קיבל כמעט אחת לאחת את תוצרי החקירה הסבוכה שניהלו. לכל אורך הדרך האמינו שם בעד המדינה דכנר, ובראיות התומכות שיצליחו להשיג הרשעה בתיק. לעומת זאת, לא כולם אהבו שם את ההתפתחות האחרונה בפרשת הולילנד - עסקת הטיעון המקלה שנחתמה עם זקן.

 

לאחר הכרעת הדין, החליטו גם במשטרה שלא למהר עם חקירת אולמרט. אם עד אתמול חשבו במשטרה כי אם השופט יקבל את בקשת התביעה לדחות את ההכרעה יהיה צורך בזימון אולמרט לחקירה מהירה, הרי שכעת השתנו פני הדברים. ראש אגף החקירות ניצב מני יצחקי והקצינים הבכירים ביקשו תחילה לקרוא היטב את הכרעת הדין, ולא ימהרו לזמן את ראש הממשלה לשעבר לחקירה בעניין שיבוש הליכים.

 

ייתכן מאוד שבמשטרה ידרשו מזקן להביא פרשה חדשה על מנת לקדם את החקירה, כפי שרמז השופט רוזן, "משהו שקשור בניקוי אורוות". "אין לנו סיבה למהר ולהזמין את אולמרט", אמר קצין בכיר במשטרה. "מבחינתנו הוכח עד כמה המשטרה מקצועית ועד כמה היא הגיעה לחקר האמת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
אולמרט, היום
צילום: עידו ארז
מומלצים