שתף קטע נבחר

החשד לאונס בת 13: כל הנערים חוזרים ללמוד

ל-ynet נודע כי חקירת הנערה שלפי החשד הותקפה מינית על ידי תשעה נערים בת"א, נקלעה למבוי סתום מפני שהקורבן הפסיקה לשתף פעולה עם החוקרים. בשל כך הוחלט כי כל החשודים ישוחררו ממעצר הבית שבו הם נתונים

הנערה הפסיקה לשתף פעולה, החשודים באונס ישוחררו: פרקליטיהם של תשעת הנערים שנעצרו בחשד לאונס נערה בת 13 בתל אביב קיבלו אמש (יום ב') הודעה מהמשטרה, שלפיה מרשיהם ישוחררו היום ממעצר הבית ויוכלו לשוב ללימודים תמורת ערבות כספית. כך נודע ל-ynet.

 

עוד סיפורים ועדכונים - בפייסבוק שלנו

 

בשבוע שעבר פורסם כי הנערים, בני 13 עד 17, אנסו לפי החשד את הנערה בזה אחר זה. בחקירה עלה כי החשודים נהגו להיפגש בחודשים האחרונים עם הנערה במקומות שונים, ושם קיימו עמה יחסי מין, תוך שהם מבצעים בה על פי החשד גם מעשים מגונים.

 

החקירה נקלעה למבוי סתום לאחר שהנערה סירבה להמשיך לשתף פעולה. החקירה האינטנסיבית שבוצעה בשיתוף עובדים סוציאליים, לא הצליחה להניב ראיות לכך שמדובר במעשים אלימים. מאחר שהנערה מתחת לגיל 14, גם יחסים שבוצעו בהסכמה מוגדרים בחוק כעבירת אונס.

 

אחרי שמסרה את גרסתה הראשונה, סירבה כאמור הנערה למסור פרטים נוספים ובשל כך החליטו החוקרים עם הגורמים הרלוונטיים האחרים לסיים בשלב זה את החקירה ולשחרר את כל החשודים ממעצר הבית שבו היו נתונים.

 

"מדובר באירוע טראומתי, זו חוויה לא פשוטה עבור הנערה ועל כן הוחלט לא ללחוץ אותה", אמרו אמש במשטרת תל אביב. עו"ד יאיר רגב, המייצג את אחד החשודים, אמר: "טוב עשתה המשטרה שהחליטה לשחרר את הנערים. אני מקווה שבזמן הקרוב ייסגר תיק החקירה ומרשי יוכל לחזור לשגרת חייו". עו"ד אורי קינן, המייצג חשוד אחר, אמר: "אני שמח שזאת ההחלטה". עו"ד שרון נהרי, שמייצג אף הוא חשוד באונס, אמר: "אני מברך על החלטת המשטרה". 

 

עו"ד יניב פרץ, המייצג גם הוא חשוד, הוסיף: "כעת חוזרים 'החשודים' לבית ספר ומוטב היה אלמלא הייתה המשטרה פותחת בחקירה מתוקשרת".

 

לאחר פרסום מעצר החשודים אמרה אמה של הנערה: "אנחנו מרגישים רע מאוד עם מה שקרה, פשוט הרגשה זבל. הפכו את הילדה שלנו לאשמה והמצב בכלל הפוך לחלוטין. אנחנו מטפלים בה ודואגים לה. היא צריכה לנוח מכל מה שעובר עליה... כל הזמן מתקשרים אנשים לבדוק מה קורה עם המשפחה, אז הכול בסדר והכול בשליטה".

פורסם לראשונה 31/03/2014 22:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
חוזרים לבית ספר. אחד החשודים
צילום: מוטי קמחי
עו"ד יאיר רגב
עו"ד אורי קינן
צילום: גיל יוחנן
עו"ד שרון נהרי
צילום: גיל יוחנן
צילום: ירון ברנר
עו"ד יניב פרץ
צילום: ירון ברנר
מומלצים