שתף קטע נבחר

מחאת התלמידים: לוח הבגרויות שוב עודכן

בעקבות תלונות על צפיפות וחפיפה בין מועדי הבחינות פרסם משרד החינוך את הגרסה "הסופית בהחלט" של לוח התאריכים. המועדים המעודכנים בפנים

בפעם השלישית השנה עדכן משרד החינוך את לוח תאריכי בחינות הבגרות בעקבות תלונות שהעלו תלמידים ומורים - בעיקר על רקע צפיפות וחפיפה בין מועדי הבחינות. לראשונה פורסם לוח הבגרויות באוגוסט שעבר, אולם פניות של תלמידים הביאו להורדתו מאתר המשרד. לפני כחודשיים פורסם לוח חדש אולם גם הוא גרר תלונות מהשטח, ואתמול (ד') פורסמה "הגרסה הסופית בהחלט" של מועדי הבגרויות.

 

לעיון בלוח התאריכים החדש - לחצו כאן

 

בהודעה כתב מנהל אגף הבחינות במשרד החינוך, ד"ר משה דקלו: "קיבלנו הערות והצעות לתיקונים בלוח מועדי בחינות הבגרות למועד קיץ תשע"ד, ובהיות המשרד קשוב להערות המורים והתלמידים, בוצע שיפור נוסף".

 


דקלו הסביר שמלכתחילה צומצם לוח המועדים מ-34 ימי בחינה פזורים במהלך חודשיים וחצי ל-20 יום בלבד. בנוסף נקבע כי ימי הבחינה יהיו שני וחמישי, וכל מקצוע ירוכז ליום אחד. לדבריו, כעת תתקיים חפיפה בין בחינות רק אצל תלמידים בודדים. במקרה שבכל זאת יתרחשו מקרים כאלה, יוכלו בתי ספר לפנות למשרד ולקבל אישור מיוחד לקיום בחינה פנימית.

 

למקצוע מדעי המחשב, המשותף לחינוך העיוני והטכנולוגי, נקבע יום בחינה נפרד. בנוסף נקבעו עוד שני ימי בחינה ייעודיים למעבדות במקצועות המדעיים.

 

כמו כן הוחלט להפריד באופן חד פעמי בין הבחינה בספרות מוגברת (20 במאי) לבין הבחינה ברמה הרגילה (2 ביוני). הדבר עלול להביא לסמיכות בין הבחינה בספרות מוגברת לבחינה במתמטיקה, אולם מבדיקה התברר שמדובר בתלמידים בודדים בכיתות י"ב.

 

בלוח המועדים החדש ניתן להיבחן בשפות בנוסף לשפות האם, ולכן נקבע גם יום בחינה מיוחד לאשכול השפות. עם זאת יש תלמידים ספורים הבוחרים להיבחן בשפה רביעית, ועל כן תיתכן חפיפה עם אחת מהשפות. גם במקרה זה בתי הספר יוכלו לקבל אישור לקיום בחינה פנימית.

 

כמו כן הוחלט כי הבחינה בפסיכולוגיה תתבצע בתאריך מיוחד - מחוץ ללוח המועדים. השאלון ישוגר דרך מערכת מטה בחינות בתאריך שיתואם מראש.

 

טל פדידה, תלמידת כיתה י"א מנתניה, טוענת שגם כעת היא חוששת מעומס: "אני לומדת מחשבים ועושה גם חמש יחידות בהנדסת תוכנה. עכשיו מורים לוקחים לנו שעות מהנדסת תוכנה כדי לתת למחשבים. גם מביאים אותנו בפסח ל-12 שעות תגבורים רק במחשבים, וזה מעבר לתגבורים שיש לנו כבר במקצועות אחרים. זה מאוד בעייתי שהמורים והתלמידים נאלצים לבנות על תגבורים כדי להספיק את החומר. מה יהיה עם תלמיד לא נמצא כאן בחופשת הפסח?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים