שתף קטע נבחר

יפצ'ו תקבל סולו: אוטובוס להקות צה"ל חוזר

כלי הרכב המיתולוגי, שבלט במיוחד בסרט הלהקה, חוזר כעת לכבישי הארץ בגרסה מחודשת. הזמרת דפנה ארמוני: "האוטובוס - בית הקפה של פעם"

תמיד רציתי להיות חייל רוקד ושר: אחרי כמה עשורים טובים של היעלמות מהנוף הצה"לי, חוזר היום (ב') אוטובוס הלהקות הצבאיות המיתולוגי אל כבישי הארץ בגרסה מחודשת. עלות האוטובוס, תרומת קרן לב"י, נאמדת בכחצי מיליון שקל.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו  

 

מדובר באוטובוס חדש לגמרי שמכיל 55 מושבים והוא יחליף את האוטובוס האגדי D-500, המוכר מסרט הקאלט "הלהקה" של אבי נשר ושימש את הלהקות כדי להגיע ליעדי ההופעות שלהן.

 

אוטובוס הלהקות הישן יצא כבר משימוש בעשורים האחרונים. "הוא שימש את הלהקות הצבאיות לכל אירוע שאליו הקפיצו אותן", אמרו בצה"ל. "אז היו בו כ-20 מקומות ישיבה. מאז שחדלו להשתמש בו לא יצאו הסעות מטעם צה"ל עבור הלהקות הצבאיות מכל מיני שיקולים. באחרונה, סגן הרמטכ"ל הורה שלא להזמין יותר אמנים מבחוץ להופעות, אלא רק להקות צבאיות, אבל עלות הנסיעה הייתה עולה בערך כמו הבאת אמן מבחוץ".

זה שיבוא... (צילום: ליב"י) (צילום: ליב
זה שיבוא...(צילום: ליב"י)

... וזה שהיה ()
... וזה שהיה

האוטובוס החדש ינוע בכל הארץ. "בכל זמן נתון הוא ישרת להקה אחרת ויהיה מנוהל על ידי חיל החינוך, שאחראי על כל הלהקות הצבאיות ותיאטרון צה"ל", הוסיפו בצבא. "האוטובוס יסיע להקות שיופיעו בפני חיילים ולכל האירועים שאליהם הן יוזמנו. זהו מיתוס ישראלי שסביבו בכל יום עצמאות מקרינים את הסרט הלהקה ומנסים להחיות את התרבות של פעם, שבה בידור ובילוי לחיילים היו חלק חשוב מאוד, ואוטובוס הלהקה היה נדבך בולט. כמעט כל זמר מאבני היסוד של התרבות הישראלית צמח באוטובוס הזה".

 

השחקנית והזמרת דפנה ארמוני, שכיכבה בסרט הלהקה ושירתה בעצמה בלהקת גייסות השריון ובצוות הווי חיל האוויר, בירכה על השבת האוטובוס. "ממש כמו בסרט, התפתחו באוטובוס

אהבות נסתרות ודינמיקה של מי יושב עם מי. נרקמו בו חברויות וזה ממש היה בית הקפה של פעם. היינו נוסעים לסיני וחוזרים משם בחולות, היינו חורשים את הארץ".

 

ארמוני ציינה עוד כי השבת אוטובוס הלהקות מתבצעת מעט באיחור. לדבריה, "בתי, ששירתה בתיאטרון צה"ל והשתחררה לפני שבועיים, שיחקה בהצגת יחיד והיו שולחים אותה להצגות לבד באוטובוסים, שזה איום ונורא, ולהצגה צריכים להגיע רגועים, אז להתחיל לחפש לבד דרכי הגעה היה לא לעניין. בגלל שבתי היא ילדה שלא מתלוננת ולא רוצה לעשות קטעים, היא פשוט הייתה נוסעת לבד בלי לקטר ועל כך. אני מצדיעה לה. אבל זו האחריות של צה"ל לדאוג להביא ולהחזיר אותם. אני מברכת על היוזמה ובגדול, ומצדיעה לצה"ל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליב"י
הגרסה החדשה
צילום: ליב"י
צילום: ירון ברנר
"התפתחו באוטובוס אהבות נסתרות". ארמוני
צילום: ירון ברנר
מומלצים