שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  רוצה הלוואה מהירה מהציבור? תן סיסמה לחשבון

  חברת "מימון ההמונים" הישראלית ELOAN מציעה: תן לנו את סיסמת האינטרנט שלך לחשבון הבנק, ותוך דקות תדע אם תוכל לקבל הלוואה, באיזה סכום ומה יהיה גובה הריבית. המודל, המהווה אלטרנטיבה לבנקים, מאפשר לאזרחים ליטול הלוואות מאזרחים אחרים

  מיזם הלוואות הישראלי ELOAN, יציע ללווים אישור הלוואה מהיר על ידי מסירת סיסמת האינטרנט שלהם לחשבון הבנק.

   

   

  כיום, נדרשת החברה לבחון בקשות להלוואה בתהליך ממושך בו נבחנים הנתונים הכלכליים של הלקוח. החברה נדרשת להשקיע לא מעט מאמצים באפיון הלקוח ובבחינת דירוג האשראי שלו וקביעת הריבית בהלוואה בהתאם. גם הלקוח נדרש למלא ולהעביר לא מעט מסמכים במסגרת התהליך.

   

  כאמור, במתכונת החדשה – לאחר כניסת נציגי החברה לחשבון מבקש ההלוואה באינטרנט, תתבצע בדיקה מהירה בנוגע למצבו הפיננסי של מבקש ההלוואה ותוך דקות ספורות יוכל לדעת באם ניתן לאשר את ההלוואה המבוקשת ובאילו תנאים ( דירוג אשראי, הגבלת סכום ההלוואה ועוד).

   

  יגאל אלקסלסי, מנכ"ל החברה, אומר ל ynet כי למרות שבישראל הדבר אינו מקובל, בחו"ל המציאות הזו נפוצה למדי. "רוב הבנקים בארה"ב וגם גופים פיננסיים באירופה, מציעים ללקוחות לאפשר להם להיכנס לחשבונות הבנק שלהם ובכך גם לשפר את התנאים הפיננסיים, אך לא רק. זה מאפשר גם לקבל תמונה על הלקוח ובהתאם לתת לו הדרכה פיננסית ולהמליץ לו לבצע או להימנע מצעד כלכלי מסויים".

   

  מתווכת בין לווים ומלווים

  חברת ELOAN מבוססת על פלטפורמה להלוואות בין עמיתים (peer 2 peer) המהווה אלטרנטיבה לבנקים, דרכה ניתן לקחת/ לתת הלוואה.

   

  המיזם הפיננסי מאפשר לכל תושב, להיכנס לאתר של החברה ולהעלות בקשה להלוואה בהתאם לצרכים האישיים שלו. סוכנים מטעם החברה, מגיעים אל מבקש ההלוואה, בוחנים את בקשתו ועוברים על כל הנתונים הכלכליים שלו.

   

  במידה וההלוואה מאושרת, נקבע דירוג האשראי וגובה הריבית המוצעת. בסופו של התהליך, ההלוואה עולה לאתר וממתינה למימון מלא מצד המשקיעים. מי שעומד בקריטריונים של החברה, יכול ליטול הלוואה של 5,000 עד 50 אלף שקל לתקופות של שנה עד חמש שנים.

   

  מהצד השני, המשקיע, גם כן אזרח מן המניין, יכול להלוות בין 100 עד 1,000 שקל בכל הלוואה. המשקיע יכול לבחור את אופי ההלוואות שהוא מעוניין להשקיע בהם על פי מספר חתכים המוצגים בפניו באתר (סיבת ההלוואה, כמה כסף כבר נכנס להלוואה ועוד), ומפזר את כספו בין מספר רב של הלוואות שונות.

   

  הפעילות של החברה מתבצעת דרך אתר הלוואות מקצועי, שהוקם לאחרונה על ידי היזמים יגאל אלקסלסי, עמית לוינשטיין ויורם גביש.

   

  תופעה עולמית

  ELOAN התחילה את פעילותה בדצמבר 2013. כאשר כיום, יש לחברה כ 2,000 לקוחות פעילים (לווים ומשקיעים), ומדי יום מוגשות בממוצע כ- 15 בקשות להלוואה

   

  הריבית ההתחלתית על ההלוואות בחברה, עומדת על 3.4% (צמוד מדד) ונקבעת בהתאם לדירוג האשראי של הלווה. הסכום הממוצע של לקיחת הלוואה עומד על כ-32,500 שקל ותקופת החזר ההלוואה הממוצעת עומדת על 37 תשלומים. מטרת ההלוואה הפופולארית ביותר הן סגירת מינוס, והשקעה בעסק, כאשר הריבית הממוצעת על ההלוואות עומדת על 7% (צמוד מדד).

   

  מפעילי המיזם גובים מהלווים בין 0.6% מסכום ההלוואה ועד 3%, ומהמלווים (המשקיעים) שיעור קבוע של 0.5% מסכום השקעה.

   

  "מימון ההמונים" הפך בשנים האחרונות לפופולארי במיוחד. בשנת 2013, גלגל התחום הזה מעל 5 מיליארד דולר ברחבי העולם. הענף הבולט ביותר בתחום זה הוא הלוואות ההמונים (Peer to Peer Lending), אשר גדל במאות אחוזים כל שנה והסתכם בסכום של מעל 3 מיליארד דולר בשנת 2013.

   

  בבריטניה. מיזמים כגון Zopa , החלוצה בתחום, זכתה לגיבוי ממשלתי כאשר ממשלת אנגליה נרשמה כמשקיע באתר ומעניקה הלוואות לתושבי הממלכה דרך פלטפורמה זו. בשנה זו, השקיעה גם חברת Google במיזם המוביל בתחום בארה"ב - Lending Club.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים