שתף קטע נבחר

אורי אריאל נגד יעלון: מסגד היית כובש?

בראיון לאולפן ynet, שר השיכון תקף בחריפות את נתניהו ויעלו בעקבות ההשתלטות על הישיבה ביצהר: "הם גם החוקרים וגם המאשימים - ובסוף גם פוסקי הדין. זה לא אפשרי במדינה דמוקרטית". על הצהרת ליברמן שלא יתמודד בבחירות הבאות עם הליכוד: "אנחנו נשאבים לבחירות חדשות"

שר השיכון אורי אריאל תוקף במילים קשות את שר הביטחון: בראיון באולפן ynet, הגדיר הבוקר (יום א') אריאל את השתלטות כוחות מג"ב על הישיבה בהתנחלות יצהר "מעשה לא דמוקרטי ולא יהודי" וקרא לו להסיג משם את השוטרים לפני החג.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

"האם ככה נוהג שר הביטחון וכובש מסגדים וכובש בתי מדרש אסלאמים?", תהה אריאל, איש הבית היהודי. "הרי זה לא סביר, זה לא מידתי וזה גם לא עוזר. הרי בסוף זה דוחף את אלה שבאמצע לקיצוניות. אני מקווה ששר הביטחון יפסיק את זה עוד לפני הפסח, יפה שעה אחת קודם".

 

כחלק מהתגובה לסדרת מעשי הפורענות של יהודים נגד צה"ל ביצהר, ביום שישי לפנות בוקר השתלטה פלוגת מג"ב על ישיבת "עוד יוסף חי" בהתנחלות שבשומרון. הישיבה נתפסת במערכת הביטחון כמקור לפעילות קיצונית.

 

"אני רואה את מעשיהם של בודדים ביצהר כדבר חמוּר ביותר שראוי ואני פונה לרה"מ ולשר הביטחון ודורש מהם לעצור את החשודים, לחקור, להביא אותם למשפט ככל שיימצאו חשודים ובית המשפט יחליט מה יעשה בהם. המציאות שבה שר הביטחון וראש הממשלה נותנים דרור לעצמם והם גם החוקרים וגם המאשימים - ובסוף גם פוסקי הדין - זו עשיית דין שלא בצדק, שאיננה אפשרית במדינה דמוקרטית. לא ראוי ששר הביטחון יחליט שהוא כובש ישיבה, זה לא מקובל במקומותינו".

 

לגבי איום יו"ר הבית היהוד, שר הכלכלה נפתלי בנט, לפרוש מהממשלה אם תאושר עסקה ובה שחרור רוצחים ערבים-ישראלים, אריאל אמר ש"הפלסטינים פוגעים בריבונות ישראל בצורה קשה בשני מוּבנים ויותר: אחד זה שהם דורשים שחרור ערבים ישראלים רוצחים פושעים, זה דבר שלא קורה בשום-מקום בעולם שמדינה אחת או רשות אחת תתערב במדינה אחרת ותשים לה אולטימטום לשחרר אזרחים רוצחים. דבר שני הוא הליכה לאו"ם שזה לקרוע את הסכמי אוסלו, לאבד אותם מכל וכל – כל זה כאשר מדינות רבות בראשן ארה"ב הן ערבות לחוזה הזה, כאשר מפרים את התנאים הכי בסיסיים בהסכם כלשהו – במקרה הזה הסכם אוסלו – ברור שההסכם הזה והמו"מ לא יכול להמשך, זה מה שאמרנו לראש הממשלה ואנחנו עומדים על כך".

 

על דבריו של שר החוץ ליברמן בראיון ל"ידיעות אחרונות" כי לא יתמודד בבחירות הבאות עם הליכוד, אמר אריאל: "אני שומע את דברי שר החוץ ליברמן על כך שהוא מתכוון לרוץ בלי הליכוד אז אני מבין שהוא הולך לכיוון בחירות. ברור שברגע שהוא יחליט את ההחלטה הזאת אז הוא יעשה בידול, הבדלה בינו לבין הליכוד, ממילא גם אחרים, וכך אנחנו, נראה לי, נשאבים גם אם לא כולם רוצים, נשאבים לבחירות חדשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסי כהן וחגי דקל
השר אורי אריאל
צילום: אסי כהן וחגי דקל
מומלצים