שתף קטע נבחר

כולנו משתתפים: הגדה לפעילות משפחתית

"מתי אוכלים?", "לא נוח לי", "אפשר כבר ללכת לחפש את האפיקומן?". אין כמעט הורה שלא מכיר את הקושי לגרום לילדים להישאר מרוכזים לאורך כל ליל הסדר ולהביע עניין בפסוקים ובסיפורים העתיקים. בקרן תל"י מצאו פתרון ומשיקים לכבוד החג את "כולנו מסובין", הגדה חדשה וייחודית שהופכת את ליל הסדר לפעילות משפחתית לילדים ומבוגרים גם יחד, ויוצרת מפגש חברתי ומשפחתי העוסק ביציאת מצרים. לצד נוסח ההגדה המסורתי מוצעים לילדים משחקים, הפעלות והצעות לשיחה, שמוסיפים תבלינים לקריאת ההגדה. הפירושים השונים והאיורים הצבעוניים בהחלט יתרמו לשמירת העניין של הילדים בקריאת ההגדה כולה, מהקטנים עד הגדולים.

 

ההגדה הייחודית מגישה פירושים לנוסח המסורתי שעוזרים להבהיר את הכתוב ומוסיפה להם קטעי הגות וספרות המאירים אותם. בנוסף היא מכילה את מה שצפוי להיות ה"כוכב" של הסרט: קלפי פעילות הכוללים שאלות טריוויה ונושאים לשיחה, הצעות לפעילות משותפת עם הילדים לכל חלק בסיפור יציאת מצרים ומשחקים עבור הילדים הקטנים שבחבורה. ההגדה גם משלבת את שירי ארץ ישראל המוכרים בהתאם לפרקי ההגדה.

 

 

שמה של ההגדה, "כולנו מסובין", מתארת את מטרתה: להיות הגדה אחת עבור כולם. קרן תל"י, המחנכת ופועלת מזה 35 שנה למען פיתוח, קידום והעשרת החינוך היהודי בגישה פתוחה ומקבלת במערכת החינוך הממלכתית בישראל, הבינה שבמהלך ליל הסדר קיימת בעיה בקרב משפחות עם ילדים אשר מאבדים עניין, ושאפה ליצור מודל ברוח ערכי תל"י, שיאפשר לכל בני המשפחה ליהנות מקריאת ההגדה באופן שכולם יהיו מעורבים ופעילים. "יש בשוק הגדות שמיועדות לילדים, יש הגדות למבוגרים, ואנחנו בתל"י רצינו הגדה בשביל כולם", אומרת דינה טלר, מנהלת אגף תכניות לימודים בקרן תל"י. "היתרון המרכזי בהגדה הוא שהפעילויות ממשיכות להיות אטרקטיביות גם לפני ואחרי הסדר. המגוון הרב של הפעילויות מאפשר לכל משפחה לבחור מה שמתאים לה בכל סדר, וכך להפוך את החג למיוחד גם בשנים הבאות".  

 

כמה? 105 שקלים ברשתות הספרים. 80 שקלים באתר קרן תל"י

איפה? להשיג ברשתות סטימצקי וצומת ספרים וכן בהזמנה באתר קרן תל"י

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים