שתף קטע נבחר

30 נעצרו ב"ליל הבאנגים הגדול" בירושלים

גן הוורדים נסגר לאחר שנאסר לקיים אירוע מחאה למען לגליזציה של מריחואנה. צעיר הטיח בשוטר: "בהר הבית אתם לא מתנהגים ככה". בין המעוכבים והעצורים - 23 בחשד להפרות סדר, שבעה בחשד לעבירות סמים. רובם שוחררו

המשטרה סגרה אמש (שבת) באופן הרמטי את הכניסה לגן הוורדים לקראת אירוע לגליזציה של מריחואנה תחת הכותרת "ליל הבאנגים הגדול", שבית המשפט אסר על קיומו לבקשת המשטרה. מאות צעירים שביקשו להיכנס לשטח הגן נתקלו בסירוב מצד השוטרים והתמקמו בגן סאקר הסמוך. אחד מהם הטיח לעבר אחד השוטרים: "אתה חתיכת אפס, בהר הבית אתם לא מתנהגים ככה". מאוחר יותר עוכבו לחקירה 30 בני אדם, בהם 23 חשודים בגין הפרות סדר ושבעה בגין עבירות סמים.

 

במהלך ההפגנה ניסו המוחים לחסום את שדרות רבין בבירה ולאחר שסירבו להתפזר, החלו השוטרים לפזרם בכוח ועצרו 10 מהם. בבוקר נמסר על כמות מעוכבים גדולה הרבה יותר, אך רובם שוחרר וקיבלו זימון לחקירה. עוד אמרו במשטרה שקצין תנועה ערך שימועים לחמישה נהגים בחשד שנהגו תחת השפעת סמים.

 

סיפורים חמים נוספים - בפייסבוק שלנו

 

המתחם נחסם באופן הרמטי (צילום: נועם (דבול) דביר) (צילום: נועם (דבול) דביר)
המתחם נחסם באופן הרמטי(צילום: נועם (דבול) דביר)
 

עמוס סילבר, ממארגני העצרת, נעצר עוד ביום חמישי והורחק מהאירוע. "ביליתי את רוב הלילה בתחנת המשטרה במבשרת ציון, אליה נאמר לי להגיע במהירות או שמא הדבר ייחשב כהפרת הצו של בית המשפט", הוא סיפר הבוקר. "לבסוף עזבתי את תחנת המשטרה בשעה חמש לפנות בוקר כשהאירוע הסתיים".

 

באירוע נכחו קרוב לאלף איש, חלק גדול מהם בני נוער שככל הנראה ניצלו את העובדה כי מדובר בחופשת הפסח. עו"ד יניב פרץ, שמייצג חלק מהעצורים, טען ש"הייתה בריונית משטרתית ושימוש בפרשים רכובים על סוסים. אנשים באו להפגין על נושא לגיטימי. למעט שניים שעדיין נמצאים במעצר היתר שוחררו ואני בטוח שלא יוגש כתב אישום נגד המשתתפים".

 

עומר, תושב נתניה, הגיע לבירה עם עוד ארבעה חברים כדי להשתתף באירוע וגם הידיעה שהמשטרה ובית המשפט אסרו את קיומו לא הרתיעה אותו. "אנחנו פשוט באים לעשות פיקניק. זה הפך למאבק על כך שבכלל לא נותנים להפגין ולהביע דעה. הכוונה היא להיות שם מחצות ועד 4:00 בבוקר. אנשים אומרים שהם יבואו עם סמים ואז נראה אם המשטרה מסוגלת לעצור 3,000 איש ביחד", אמר בשעה מוקדמת. הוא הסביר: "אני אישית לא מגיע עם חומר כי בעוד שבועיים אני טס להודו ואני לא רוצה לקחת את הסיכון שאהיה שעיר לעזאזל ואעצר".  

 

גם רחוב קפלן המוביל אל משרדי הממשלה והכנסת נחסם לתנועה ובמקום כוחות רבים של משטרה וסדרנים. אתמול נעתר בית משפט השלום בירושלים לבקשת חוקרי מרחב מוריה ואסר את קיומו של האירוע. במשטרה אומרים כי המארגנים לא פנו לקבל אישור להתכנס במקום.  

 

ביום חמישי נעצרו שניים מהפעילים למען לגליזציה של קנאביס, סילבר ועופר בר טוב, שארגנו את ליל המחאה.

 עילת המעצר נגדם הייתה מעשה המרדה והטפה להתאגדות אסורה משום שקראו למשתתפים בהפגנה לעשן במהלכה גראס. המשטרה הביאה את השניים בפני שופט שהורה על הרחקתם לבקשת המשטרה. הם ערערו על כך לבית המשפט המחוזי שדחה את ערעורם.

 

לאחרונה התעורר דיון מחודש בנושא לגליזציה של מריחואנה ואי-הפללת מעשנים בעקבות פרשת "סמים ומפורסמים", שבמסגרתה נחקרו השחקנים קרן מור ויהודה לוי וכן המפיק מוטי רייף בחשד לקנייה ושימוש בסם. לפני כ-10 ימים הוגש כתב אישום נגד אייל פלג, בגין 40 מקרים של סחר במריחואנה. הוא מואשם כי סיפק את הסמים למפורסמים והיווה, לפי המשטרה, "חוליה מרכזית ודומיננטית ביותר בשרשרת הפצת הסם במדינת ישראל".


פורסם לראשונה 19/04/2014 22:28

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם (דבול) דביר
האזור נחסם
צילום: נועם (דבול) דביר
מומלצים