שתף קטע נבחר

"אין ראיות". עוד ניצחון להאקר על המשטרה

לאחר שכתב האישום של האונס בגן העיר דלף לרשת, חשדה המשטרה כי ההאקר והבלוגר משה (הלמו) הלוי פרץ למערכת "נט המשפט". למרות חקירה מאומצת לא נאספו די ראיות. בעבר הועמד הלוי לדין פעמיים - וזוכה

תיק החקירה נגד ההאקר והבלוגר משה (הלמו) הלוי, שנחשד בפריצה למערכת "נט המשפט" והוצאת מסמכים מסווגים וצווים, נסגר מחוסר ראיות מספיקות. בפרקליטות שלחו מכתב למשטרה, שבו הם מציעים לבקש מבית המשפט להוציא צו לגריסת הכוננים הקשיחים של הלוי, שמכילים 21 אלף קבצים.

 

עוד סיפורים חמים בפייסבוק שלנו

 

תחילת הפרשה לפני כשנה וחצי, אז טענה המשטרה כי במשך ארבע שנים פרץ למערכת המשפטית והוציא ממנה מסמכים חסויים, צווים ועוד. החקירה החלה לאחר שלרשת דלף כתב האישום של האונס בגן העיר, שהיה תחת צו והדיונים בו התנהלו בדלתיים סגורות. יחד עם הלוי נעצר גם עורך דינו, סגן ניצב בדימוס בועז גוטמן, ששימש קצין חקירות ביחידת המחשבים של המשטרה וחקר בזמנו את פרשת האנלייזר. גוטמן שוחרר כבר באותו היום.

משה (הלמו) הלוי, ארכיון (צילום: אהוד קינן) (צילום: אהוד קינן)
משה (הלמו) הלוי, ארכיון(צילום: אהוד קינן)
 

במשטרה יצרו לפרשה הד תקשורתי נרחב. קציני המשטרה שהתראיינו טענו כי הלמו נחשף למסמכים סודיים בפרשת "הולילנד" ובפרשות נוספות. "האיש הוציא אלפי מסמכים סודיים והשתמש בהם", טענו במפלג ההונאה של מחוז תל אביב. אלא שככל שנקפו הימים, התברר שהמשטרה לא יכולה להוכיח את טענותיה. הלמו הגיש בקשה לקבל את מחשביו בחזרה וסיפר כי הוא משתמש בהם יום-יום, ונענה.

 

באחרונה נודע כי בפרקליטות, שקיבלה לידיה את החומר, החליטו לסגור את תיק החקירה "בהיעדר ראיות מספיקות". עם זאת, הפרקליטות הודיעה למשטרה כי יש "לבקש מבית המשפט ליתן צו להשמדת הדיסקים הקשיחים".

 

בעבר הועמד הלמו פעמיים לדין. בפעם הראשונה הוא זוכה לאחר שהואשם בכניסה למערכת התשלומים של בית המשפט. בפעם השנייה הוא הואשם כי הפיץ תמונות עם צלב קרס של מפכ"ל המשטרה לשעבר משה קראדי. עורך דינו הוסיף כי "שמונה שנים המשטרה מנסה להפליל אותו ושמונה שנים היא נכשלת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אהוד קינן
הלמו. ביקש וקיבל את המחשבים
צילום: אהוד קינן
מומלצים