שתף קטע נבחר

ר"מ ד' קוריאה התפטר בשל טביעת המעבורת

צ'ונג הונג-וון, שזכה קריאות בוז מצד קרובי הנספים, התנצל על הכשלים של הממשל באי-מניעת האסון ובטיפול בו והכריז על סיום תפקידו: "אני עול על הממשל"

ראש ממשלת דרום קוריאה צ'ונג הונג-וון הודיע היום (א') על התפטרותו נוכח הביקורת על תגובת הממשל לטביעת המעבורת מוקדם יותר החודש. צ'ונג כינס מסיבת עיתונאים בהולה שבה הצהיר כי "הישארותי בתפקיד תהיה עול גדול על הממשל. בשם הממשלה, אני מתנצל על הבעיות הרבות, מאי-מניעת האסון וכלה בכשלים בטיפול הראשוני בו".

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

המעבורת טבעה כשעליה יותר מ-300 בני אדם, רובם תלמידים ומורים בתיכון שיצאו לטיול שנתי. עד כה נמשו מהמים 187 גופות, אולם ביום חמישי הודתה הממשלה הדרום קוריאנית כי הגורמים האחראיים טעו בזיהוי הגופות והודיעה על שינוי הנהלים. עוד קודם לכן, כשראש הממשלה ביקר את קרובי הנספים ביום לאחר התקרית, הוא התקבל בקריאות בוז. אחד מבני המשפחה אף זרק לעברו בקבוק מים.

בני המשפחות מקיפים שר בממשלה שהגיע לבקרם (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
בני המשפחות מקיפים שר בממשלה שהגיע לבקרם(צילום: רויטרס)

אחד מאנשי הצוות נוטש את המעבורת (צילום: EPA) (צילום: EPA)
אחד מאנשי הצוות נוטש את המעבורת(צילום: EPA)
 

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

קרובי התלמידים הנעדרים ישנים באולם ספורט בתיכון שלהם (צילום: AFP) (צילום: AFP)
קרובי התלמידים הנעדרים ישנים באולם ספורט בתיכון שלהם(צילום: AFP)
הקרובים האבלים זעמו בין היתר על העובדה כי בשעות הראשונות לאחר התקרית שלחו גורמי חינוך מטעם הרשויות המקומיות הודעת טקסט להורים, שבה נטען כי כל התלמידים חולצו בריאים ושלמים. הם גם הפנו כעסם כלפי אנשי הצוות של המעבורת, בהם הקפטן לי ג'ון-סיאוק, שנטשו את כלי השיט.

 

הם גם הנחו את הילדים להישאר בתאים ולהמתין להוראות נוספות, בעוד הם עצמם קיבלו הוראה לעזוב. כל אנשי הצוות נעצרו

והואשמו ברשלנות. שלשום פורסם גם כי 48 גופות חולצו מתוך תא אחד שאמור היה להכיל עד 38 בני אדם - דיווח שרק ליבה את הטענות על רשלנות.

 

החוקרים פשטו באותו יום על כמה משרדים, בהם משרדו של רואה חשבון שעבד עם בעלי המעבורת. פשיטה נערכה גם על ביתו של יו ביונג-און, בן 73, ראש המשפחה שבבעלותה המעבורת. השוטרים פשטו שלשום גם על מעבורת נוספת של החברה ומצאו כי סירות ההצלה ודרכי המילוט אינם תקינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
קרובי הנעדרים באזור האסון
צילום: AFP
מומלצים