שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יס פלאנט יוקם בירושלים: "לא אנטי-דתי"

  מתחם בתי הקולנוע שנבנה בבירה צפוי להיפתח ב-2015 והוא יהיה פתוח בשבת, בניגוד לסינמה סיטי. ראש העיר ברקת: "מצפה שהסטטוס קוו יישמר"

  טקס ההכרזה על הקמת מתחם בתי הקולנוע יס פלאנט בירושלים התקיים הבוקר (יום ג') במקום שבו הוא נבנה, בין שער יפו לטיילת שרובר. בטקס נכחו ראש העיר ניר ברקת, מנכ"ל רשת יס מוקי גרידינגר ויו"ר קרן שרובר עוזי וכסלר.

   

  בניגוד למתחם סינמה סיטי, בתי הקולנוע של יס פלאנט יפעלו בכל ימות השבוע. עם זאת, המתחם החדש יכלול מסעדות שלא יהיו פתוחות בשבת, על מנת שהאוכלוסייה הדתית תוכל לפקוד אותן במהלך השבוע.  

   

  כך ייראה מתחם "יס פלאנט" בירושלים    (צילום: אלי מנדלבאום)

  כך ייראה מתחם "יס פלאנט" בירושלים    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ברקת בטקס, היום (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
  ברקת בטקס, היום(צילום: אלי מנדלבאום)

   (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
  (צילום: אלי מנדלבאום)

  לנוכח הבקשה לפתוח גם את מתחם סינמה סיטי בעיר בשבת, אמר ראש העיר ברקת כי "אנו צריכים להסתכל על המתחמים בירושלים בראייה רחבה. אני פועלים בעיר במסגרת הסטטוס קוו והחוק. המתחם הזה הוא מתחם פרטי והבעלים החליטו שהוא ייפתח בשבת. אני מצפה מהם שישמרו על הסטטוס קוו שאומר שאין מסחר בשבת, יש בתי עינוגים ובתי קולנוע פתוחים בשבת".

   

  ברקת הוסיף כי "המתחם השני בעיר כרגע בדיונים. החוזה שיש ליזמים עם המדינה והעירייה הוא על כך שהוא סגור בשבת. אם ייעשה בזה שינוי הדבר יבוא לדיון במועצת העיר. אין לי ספק שהשילובים בעיר יהפכו אותה לחזקה וטובה יותר. אני חושב שלתושבי ירושלים ולתושבי המדינה יש למה לצפות, ואין לי ספק שזה ירחיב בצורה דרמטית את השוק בירושלים".

   

  יו"ר קרן שרובר וכסלר הוסיף בהקשר זה: "אין אף פרויקט שעשיתי אותו כאנטי, לא אנטי-דתיים ולא אנטי-אחרים. הוא נועד להיות פרויקט המתאים לכלל הציבור והסברתי את נושא הכשרות שחשוב לנו מאוד".

   

  בהתאם לתוכניות היזמים מתחם יס פלאנט צפוי להיפתח במחצית השנייה של 2015, בעלות כוללות של 150 מיליון שקלים. המתחם משתרע על פני כ- 28,500 מ"ר, יהיו בו שש קומות והוא יכלול 16 אולמות קולנוע מתוכם 4 אולמות רב-תכליתיים למופעים מגוונים, שיותאמו גם לשימוש של תיאטרון. המתחם יכלול גם בתי קפה ומסעדות, חנויות ספרים ומוסיקה ושטחי מסחר. כמו כן יהיו בו כ-400 מקומות חנייה בשלוש קומות, בנוסף לחניון קרוב במתחם התחנה.

   

  מוקי גרידינגר, מנכ"ל רשת יס פלאנט, ציין כי הקבוצה תציג במתחם החדש את הטכנולוגיות החדשות והמתקדמות ביותר בעולם בכל הקשור לחוויית קולנוע, והוסיף כי במתחם יוכלו להתארח אנשים מכל שכבות האוכלוסייה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי מנדלבאום
  הכריזו על הקמת המתחם. גרידינגר, ברקת ווכסלר
  צילום: אלי מנדלבאום
  מומלצים