שתף קטע נבחר

דונלד סטרלינג הורחק מה-NBA לכל ימי חייו

בעלי הלוס-אנג'לס קליפרס ספג עונש חסר תקדים על דבריו הגזעניים: נאסר עליו להיות בעלים של כל מועדון בליגה הטובה בעולם והוא נקנס ב-2.5 מיליון דולר, שיועברו לצדקה. הקומישינר אדם סילבר: "אין לו מקום ב-NBA, אני קורא לבעלי הקבוצות לעשות הכל כדי לגרום לו למכור את הקליפרס". מג'יק: "סילבר הוכיח מנהיגות". קווין ג'ונסון: "רגע מכונן בהיסטוריה"

החטא ועונשו. הרחקה לכל החיים וקנס של 2.5 מיליון דולר - זה המחיר חסר התקדים שייאלץ לשלם הבעלים של הלוס-אנג'לס קליפרס, דונלד סטרלינג, על דבריו הגזעניים שהסעירו את ה-NBA בימים האחרונים.

 

פרשת סטרלינג ב-ynet ספורט:

 

אחרי שסטרלינג הוקלט מתבטא באופן גזעני ועורר את זעמם של שחקני הליגה, של שחקני עבר ואפילו של נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הגיע תורה של הליגה להגיב. הקומישינר אדם סילבר ערך הערב (ג') מסיבת עיתונאים שבה הכריז על עונשו הכבד של סטרלינג וגם ביקר אותו בחריפות.

 

האזינו לשיחה שבה הוקלט סטרלינג

 

"מעט לאחר פרסום ההקלטה בשבת האחרונה, ליגת ה-NBA ערכה חקירה כולל ראיון עם דונלד סטרלינג", אמר

סילבר בפתח מסיבת העיתונאים, "סטרלינג הוא האיש בהקלטה ודעותיו הגזעניות הן שלו. דבריו הם פוגעניים והגיעו מבעלי קבוצה, מה שמעורר בי זעם רב. זה מנוגד לליגה שלנו שמרובה באנשים שונים ומגוונים.

 

"לשחקנים לשעבר ובהווה ולקהילה האפרו-אמריקנית, בהם שחקני העבר הגדולים ביל ראסל ומג'יק ג'ונסון, אני רוצה למסור את התנצלותי. אני משעה את סטרלינג לכל החיים מהקליפרס ומכל קבוצה אחרת. ייאסר עליו להגיע למשחקים של הקליפרס או למתקן האימונים. ייאסר עליו לקבל החלטות בכל הנוגע לקבוצה. בנוסף ייאסר עליו לקיים פעילויות שקשורות לליגה".

 

עונש חסר תקדים. סטרלינג (צילום: AP) (צילום: AP)
עונש חסר תקדים. סטרלינג(צילום: AP)

 

סילבר הוסיף: "הקנס שסטרלינג יספוג הוא בגובה 2.5 מיליון דולר, המקסימום האפשרי. הכסף יועבר לצדקה שתיבחר על ידי ה-NBA ועל ידי ארגון השחקנים". באשר לעתידו של סטרלינג, אמר סילבר: "אני קורא לבעלי הקבוצות לעשות הכל כדי לגרום לסטרלינג למכור את הקליפרס. אני מודה לדוק ריברס, מאמן קליפרס, שחקני הקבוצה ויו"ר ארגון השחקנים, כריס פול, על התנהלותם. אנו מגנים את דבריו של סטרלינג ואין לו מקום ב-NBA. שוחחתי עם חלק מבעלי הקבוצות והם תומכים בי באופן מלא".

 

כזכור, סטרלינג הוקלט משוחח עם חברתו ובה השמיע את דעותיו החשוכות. "אל תבואי עם עם שחורים למשחקים שלי", הוא אמר, "בישראל מתייחסים לאנשים שחורים כמו לכלבים". מאז שפורסמו הדברים, שחקני הקליפרס מחו נגד ההתבטאויות הללו כשעלו לשחק עם חימום בחולצות הפוכות, כשהם מסתירים את סמל המועדון. בהמשך גם שחקני מיאמי הצטרפו למחאה. אחרי מסיבת העיתונאים של סילבר, אתר הקליפרס השתנה ובעמוד הראשי שבו הוצגה הכותרת: "אנחנו מאוחדים".

 

שחקני הקליפרס מוחים נגד סטרלינג (צילום: AP) (צילום: AP)
שחקני הקליפרס מוחים נגד סטרלינג(צילום: AP)

גם לברון ג'יימס ושחקני מיאמי הצטרפו (צילום: EPA) (צילום: EPA)
גם לברון ג'יימס ושחקני מיאמי הצטרפו(צילום: EPA)

השינוי באתר הרשמי של הקליפרס (צילום מסך) (צילום מסך)
השינוי באתר הרשמי של הקליפרס(צילום מסך)

 

מג'יק: "סילבר הוכיח מנהיגות"

ברחבי ה-NBA מיהרו להגיב לעונש הכבד שספג סטרלינג. מג'יק ג'ונסון כתב בחשבון הטוויטר שלו: "סילבר הוכיח מנהיגות בכך שהשעה את סטרלינג לכל החיים. שחקני העבר וההווה של הליגה מרוצים מההחלטה. אני שמח במיוחד עבור המאמן דוק ריברס, שחקני הקליפרס והאוהדים". לברון ג'יימס הוסיף: "הקומישינר סילבר, תודה שהגנת על הליגה הנפלאה שלנו".

 

חברו של קינג ג'יימס למיאמי, מריו צ'אלמרס, הגיב: "זו הייתה הדרך הטובה ביותר לטפל במצב הזה. עכשיו זה תלוי בבעלי הקבוצות לגרום לסטרלינג למכור את הקליפרס". רכז פיניקס לשעבר, קווין ג'ונסון, אמר: "זה רגע מכונן בהיסטוריה". רוג'ר מייסון הבהיר: "השחקנים היו מוכנים להחרים את הליגה אם זו לא הייתה התגובה לדבריו של סטרלינג".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים