שתף קטע נבחר

דוד הנחלאווי מדבר: הייתי פועל באותה דרך

בראיון לערוץ 10 אמר החייל ש-130 אלף עשו לו לייק כי לא היה משנה את אופן פעולתו: "אני אומר לכל חייל - כשאתה בסכנת חיים, דרוך את הנשק"

130 אלף עשו לו לייק - ועכשיו הוא מדבר לראשונה. בראיון בערוץ 10 אמר דוד אדמוב, שסרטון שבו נראה דורך נשק בחברון הפך אותו ל"דוד הנחלאווי", כי הוא סבור שהמחאה לא פרצה בגללו. "אלו הרבה חיילים שקורות להם סיטואציות כמו שלי וכנראה הצבא לא גיבה אותם. הרבה אנשים שולחים לי הודעות בפייסבוק, שככה וככה קרה להם ואף אחד לא גיבה אותם", אמר בראיון.

 

הוא הבהיר כי לא היה משנה את אופן פעולתו: "הייתי פועל אותו דבר. אני אומר שוב לכל חייל, לכל לוחם - כשאתה מרגיש שאתה בסכנת חיים אל תחשוב פעמיים אם לדרוך את הנשק או לא".

 

אדמוב הרחיב על התקרית: "אחד הנערים שעיכבתי החליט שהוא רוצה לקום וללכת בזמן שאני מכוון עליו את הנשק. הוא לא פחד, הוא פשוט קם והתחיל ללכת. אמרתי לו 'אל תזוז מפה', ואז הוא דחף אותי. אמרתי לו 'אל תעשה את זה עוד פעם, אתה תסתבך - ואז הוא ראה שהדברים מתחילים להתחמם יותר מדי. התחילו לבוא עוד נערים בני 18-17, שראיתי שהם מתחילים להרים אבנים. פתאום אני קולט מישהו קופץ עלי. דרכתי את הנשק כי הרגשתי סכנת חיים".

 

"הרגשתי מאוים ובסכנת חיים לא רק לי, אלא גם לסובבים אותי", המשיך "דוד הנחלאווי". "זאת המטרה שלי וזאת המשימה שלי - להגן על החיים של הסובבים ואז על שלי. כשדרכתי את הנשק אפשר היה לראות שהם נרתעו. הם זזו אחורה. הגיע מאחורה נער עם אגרופן, ואני אפילו לא שמתי לב לאגרופן עד שראיתי את הסרטון. הייתי המום כשראיתי את זה. אמרתי שניצלתי, פשוט ניצלתי".

 

בשבוע שעבר התראיין ל-ynet אחמד עאמר, הצלם שתיעד את התקרית שבה היה מעורב אדמוב והובילה ל-130 אלף איש לכתוב "גם אני עם דוד הנחלאווי". הוא דחה את הטענה כי הפלסטינים התגרו במכוון בחייל על מנת לתעדו. לטענתו, אדמוב היה מעורב בתקרית אלימה גם יום קודם לכן, וקילל ברוסית. "כשאפרסם את הסרט המלא, כולם יבינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים