שתף קטע נבחר

וינשטיין הודיע על סגירת תיק סילבן שלום

היועץ המשפטי לממשלה אימץ את חוות הדעת של הפרקליטות והודיע כי אין מקום להמשך בדיקה בפרשה

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הודיע הבוקר (יום ד') על סיום הבדיקה בעניין השר סילבן שלום ועל סגירת התיק. בכך אימץ את חוות הדעת של הפרקליטות. ההודעה התפרסמה בעקבות המלצה חוזרת של המשטרה לסגור את תיק החקירה, בתום בדיקה נוספת באשר לאי-שיתוף הפעולה של המתלוננות בפרשה. 

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

וינשטיין הבהיר כי פרקליטות המדינה הניחה בפניו חוות דעת - העולה בקנה אחד עם המלצת משטרת ישראל - ולפיה, "בנסיבות אלה, נוכח מאמצי הבדיקה שנעשו וחוסר היכולת המעשית להביא לקידומה, הבדיקה מוצתה".

 

בחוות הדעת של הפרקליטות נאמר כי על האירוע שמתארת המתלוננת חלה התיישנות, ועל כן, גם אם היה ניתן להוכיח ביצוע עבירה ברף הראייתי הדרוש, לא ניתן יהיה להעמיד לדין בגינו. לגבי שאר המידע שהתקבל במשטרה, הסכימה הפרקליטות עם המשטרה שהוא אינו מאפשר גיבוש ראיות שיכולות לשמש להוכחת ביצוע עבירות. "בסופו של יום, בדיקת המידע על ידי משטרת ישראל העלתה כי חלקו הוכחש, חלקו אינו מאפשר את איתור הנשים המתוארות בו או פנייה אליהן, וחלקו מוביל אל נשים המסרבות למסור עדות במשטרה", נכתב בהודעת היועץ.

 

הפרשה נחשפה לפני כחודש, אז התלוננה תושבת אזור המרכז שהייתה בעבר פקידה של השר שלום, כי הוא הטריד אותה מינית לפני כ-15 שנה. על סיפורה חלה התיישנות אך אנשי היחידה הארצית לחקירות הונאה קיבלו מידע ולפיו יש לכאורה נשים נוספות שאולי הוטרדו מינית על ידיו. החקירה, עם זאת, לא הובילה לשיתוף פעולה מצדן וגורמים במשטרה אף הבהירו כי "אין סיכוי של ממש לתיק הזה".

 

שלום נחקר בנושא, הכחיש את הדברים וטען כי הוא אינו מכיר את המתלוננת. מקורביו הדגישו כי מדובר בניסיון לחיסול פוליטי, שתוזמן להיחשף בעיצומו של המירוץ לנשיאות, ועם פרסום הודעת היועץ הם העריכו כי שלום ישוב למירוץ. ההצבעה החשאית בכנסת לבחירת הנשיא הבא אמורה להתקיים עד 27 ביוני.

 

נמרוד ניר, בנו של שלום, הביע שמחה בעקבות ההודעה על כך "שכל המדינה יודעת מה שלנו תמיד היה ברור. אבא שלי הוא הפוליטיקאי הכי ישר בישראל. עברה עלינו תקופה לא פשוטה. אנחנו צריכים זמן".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
סילבן שלום
צילום: אבי מועלם
מומלצים