שתף קטע נבחר

7 שנים להיעלמות: "מחפשים את גופת מדלן"

הסקוטלנד יארד שלח מומחים לזיהוי פלילי לעיירת הנופש בפורטוגל שבה נעלמה הילדה הבריטית מדלן מקאן ב-2007. אלא שבעקבות הדלפותיו לעיתונאים נאסר עליו לבצע חיפוש בבתי שלושה פורצים שחשודים בפרשה

משטרת בריטניה ספגה מכה גדולה אחרי שהרשויות בפורטוגל סירבו לאשר לה לבצע חיפוש בבתי שלושה פורצים שכנראה מעורבים בהיעלמות הילדה מדלן מקאן ב-2007. רשת "סקיי" דיווחה היום (יום ד') כי אף על פי שהסקוטלנד יארד קיבל מוקדם יותר אישור לחפש אחר ראיות בכמה אתרים בעיירת הנופש פראיה דה לוז, שבה נעלמה מקאן, הוא לא קיבל אישור לבצע חיפוש בבתי הפורצים.

 

פורץ ועבריין מין: זה חוטף הילדה מדלן?

 

עוד חדשות בעולם :

צדק איסלאמי: מלקות לאישה שנאנסה ע"י 8

פוטין: צבא רוסיה נסוג מהגבול עם אוקראינה

טרור איסלאמי בניגריה: חמושים טבחו במאות

תגלית אחת למיליון: "פינוקיו רקס" נמצא בסין

 

העיתון הפורטוגלי "ניוז ז'ורנל" מפראיה דה לוז דיווח שהרשויות בפורטוגל דחו את בקשת הסקוטלנד יארד לבצע חיפוש בבתי שלושה גברים שעבדו בעיירת הנופש באותה עת שבה נעלמה הילדה הבריטית, שהייתה ימים ספורים לפני יום הולדתה הרביעי. השלושה חשודים כי בשבועות ובימים שקדמו להיעלמות מדלן ביצעו פריצות רבות לדירות, שדדו רכוש ואף תקפו מינית ילדות קטנות בגילים שבע עד עשר במיטתן.

 

רוצים לדעת מה קרה. הורי הילדה הנעדרת, קייט וגארי מקאן (צילום: AP) (צילום: AP)
רוצים לדעת מה קרה. הורי הילדה הנעדרת, קייט וגארי מקאן(צילום: AP)
"זו מכה לסקוטלנד יארד. הם זיהו שלושה עובדים לשעבר ורצו לדבר איתם, אלה חשודים פוטנציאליים לא בהכרח רק להיעלמות מקאן אלא למעורבות בפריצות", דיווח כתב של רשת "סקיי" לענייני פשיעה ששוהה בפראיה דה לוז. לדבריו, ייתכן כי הפורטוגלים סירבו לבקשת הסקוטלנד יארד אחרי שזה הדליף לעיתונאים את תוכניתו לבצע חיפושים בבתי שלושת החשודים.

 

הפורטוגלים לא אוהבים הדלפות לעיתונאים

"הפורטוגלים הבהירו היטב שהם לא שמחו שעיתונאים עודכנו בפרטים.

זה לא משהו שקורה במדינה הזו ולמעשה, הרשויות הפורטוגליות איימו לעצור את כל החקירה אם ישמעו שהסקוטלנד יארד משוחח עם עיתונאים או אם עיתונאים מפריעים בדרך כלשהי לעבודתן", דיווח כתב "סקיי".

 

גורם בכיר לשעבר במשטרת לונדון אמר לרשת NBC האמריקנית כי צוות חוקרים מיוחד שנסע לפורטוגל, ובו מומחים לזיהוי פלילי, יבצע בין היתר חפירות וייקח דגימות עפר באזור היעלמות הילדה מדלן. לדבריו, ייתכן שהחוקרים מחפשים אחר גופה. "הם עשויים לחפש בגדים, נשק או ראיות אחרות, אבל במקרה של היעלמות ילד, ההסבר הכי ברור הוא שיש להם משהו שרומז על כך שצריך לחפש אחר גופה", אמר הגורם, פיטר קירקהאם, קצין בכיר לשעבר שעבד על חקירות רצח רבות במשך 21 שנת קריירה במשטרה.

 

מדלן מקאן, שצריכה להיות כיום בת 10, נעלמה ממיטתה בדירה שכורה בעיירת נופש בפורטוגל בליל 3 במאי 2007. הוריה השאירו אותה ואת שני אחיה התאומים לבד בדירה ויצאו לארוחת ערב עם חברים במסעדה סמוכה. אחת לשעה הגיע אחד ההורים לדירה כדי לבדוק שהכול בסדר, אך באחד הביקורים, כשאמה של מדלן באה לדירה, היא גילתה כי מדלן נעלמה ממיטתה. מאז ניהלה משפחת מקאן קמפיין תקשורתי בינלאומי כדי למצוא את הבת.

 

"בשידור חוקר" הבריטית על היעלמות הילדה מדלן מקאן

 

משטרת פורטוגל לא הצליחה לפתור את תעלומת היעלמות הילדה הבריטית, אולם בשנה שעברה פתחה מחדש את התיק. משטרת בריטניה מצדה מנהלת חקירה מקבילה.

 

אמה של הילדה הנעדרת, קייט מקאן, התראיינה בשבוע שעבר לרשת "סקיי" ביום השנה השביעי להיעלמות בתה ואמר רוצה לדעת מה קרה, אפילו אם מדובר "בתסריט הנורא מכול". "או שמדלן חיה או שהיא לא, ואנחנו לא יכולים לשנות את זה", אמרה מקאן. היא הביעה חוסר שביעות רצון מקצב העבודה האיטי של משטרת פורטוגל ואמרה ש"קשה לקבל את זה. זה מטריד".

 

"עבורנו, יש הגיון בכך ששני כוחות משטרה יעבדו ביחד כדי להשיג יעילות ולהימנע מכפילויות, ובעצם להתקדם בחקירה בקצב מהיר", אמרה אמה של הילדה הנעדרת בחודש שעבר לרשת BBC הבריטית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים