שתף קטע נבחר

אירופה: על גוגל "לשכוח" מידע על אנשים פרטיים

בית משפט באירופה קבע כי למרות שמנועי חיפוש רק מקשרים למידע שקיים ברשת, אם הוא פוגע באנשים פרטיים - יש להסירו מתוצאות החיפוש

בית משפט באירופה קבע כי חובה על גוגל, במקרים מסויימים, לבצע שינוי ידני בתוצאות החיפוש שלה. זאת במקרה שאנשים פרטיים נפגעים מתוצאות חיפוש שמציגות מידע לא רלוונטי.

 

בית המשפט קבע כי למרות שהמידע מגיע מאתרים אחרים, ומנועי החיפוש רק מקשרים אליו, יש להם שליטה על הפרטיות של אנשים, מאחר שלפעמים הם מרכזים את המידע ומציגים אותו באופן שיטתי.

 

החוק האירופי קובע כי יש לאנשים זכות לשלוט במידע על עצמם, במיוחד אם הם אנשים פרטיים ולא דמויות ציבוריות. מותר להם לדרוש מגוגל ומנועי חיפוש אחרים "לשכוח" מידע כזה, גם אם הוא פורסם באופן חוקי. גוגל אכן מפעילה עמוד לדיווח על מידע בעייתי, אך היא מפנה את הגולשים לאתרים שבהם המידע פורסם. עם זאת, מנועי חיפוש לא יהיו מחוייבים להסיר אוטומטית כל בקשה, אלא יצטרכו לבדוק כל מקרה לגופו.

 

הסוגיה הגיעה לבית המשפט לאחר שנשלחו מספר תלונות בעניין, ובהן תלונה של אזרח ספרד שחיפוש של שמו ברשת, העלה קישור לאתר ובו מצויין כי יש לאדם הזה חוב לביטוח לאומי ועל כן ביתו עוקל. חוב שלטענתו נפדה כבר ועל כן הפרסום פוגע בו.

 

גוגל הגיבה לפסיקה ואמרה כי אין לה שליטה על המידע, והיא רק מקשרת לדברים שמתפרסמים באופן חופשי ברשת. החברה אמרה כי "זו פסיקה מאכזבת למנועי חיפוש, וגופי פרסוםמקוונים,באופן כללי. אנחנו צריכים זמן ללמוד את ההשלכות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים