שתף קטע נבחר

"מאוחדת": הרופאה נחתכה מחוברת הקופה

במרפאת "מאוחדת" בבית שמש הופצו חוברות היכרות עם הצוות הרפואי. לצד כל איש צוות - מופיעה תמונתו, בתנאי שהוא לא אישה. חדו"ש: "עקרון שוויון מעמד האישה חל גם על קופות החולים, והדרתן היא מדיניות בלתי נסבלת ובלתי חוקית". "מאוחדת": "אנו מכבדים את לקוחותינו ואת אורחות חייהם"

איך נראית ד"ר לואיס? מטופלי קופת החולים "מאוחדת" בבית שמש כנראה לא ידעו את התשובה לשאלה, אלא אם יפגשו בה פנים מול פנים. את פניהם של הדוקטורים רוזן, דינר או שגיא הם יכירו. הסיבה - עלון שהוציאה הקופה למען המטופלים נושא רק את תמונות הרופאים הגברים שעובדים במרפאה.

 

<< לעוד חדשות ועדכונים - היכנסו לדף הפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

לרגל פתיחת הסניף ברמת בית שמש, הוציאו בקופת החולים "מאוחדת" עלון, תחת הכותרת: "מאוחדת בית שמש - סוד ההצלחה", וממנו נעדרות הנשים. בעוד שעל שער העלון נמצא רופא, ומאחוריו ניתן למצוא תמונה של ילד חובש כיפה - אין בעלון כלל סממנים נשיים של רופאות או ילדות.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

כך למשל, נכתב בעלון: "הכירו את רופאת מאוחדת", ותחתיו נכתב על עברה המפואר של ד"ר קרן לואיס, ואף צוין כי "ישנן משפחות בעיר שבהן מטפלת ד"ר לואיס בארבעה דורות מבני המשפחה", אלא שבניגוד לשאר הגברים שתמונותיהם מופיעות בעלון - לא נמצאת תמונתה של הרופאה.

 

איך נראית ד"ר קרן לואיס? (מתוך החוברת) ()
איך נראית ד"ר קרן לואיס? (מתוך החוברת)

 

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, דרש בתגובה מקופת חולים "מאוחדת" "לגנוז מיד את החוזרים המדירים רופאות, ולהתחייב שלא תחזור על כך". לדבריו, "עקרון שוויון מעמד האישה חל גם על קופות החולים, והדרתן המגונה היא מדיניות בלתי נסבלת ובלתי חוקית".

 

גם בכריכה אין נשים ()
גם בכריכה אין נשים

 

רגב גם קרא לשרת הבריאות, יעל גרמן, "לפרסם תקנות שיטילו קנסות מרתיעים על קופות חולים ומוסדות בריאות אחרים בשל הדרת נשים. הגיע הזמן להבהיר לקופות החולים שיש מחיר לכניעה, והוא יהיה כואב".

 

"שיכינו חוברות בלי תמונות כלל"

לדברי רגב, "קשה מאוד להבין קופת חולים שחושבת שחבריה יכולים לפגוש את דוקטור קרן לואיס ולקבל

ממנה טיפול, אבל אינם יכולים לראות את תמונתה. הדרת נשים היא מגפה שאסור להפסיק להילחם בה ולו לרגע. ברגע שאתה מרפה, היא מרימה שוב את ראשה המכוער והחשוך".

 

רגב מציע כי "אם לקופת חולים 'מאוחדת' יש ציבור שלהערכתה אינו מוכן לראות תמונות נשים, ניתן להכין מהדורה של פרסומים, למי שיבקש זאת במפורש, ללא תמונות אנשים כלל".

 

בקופת החולים "מאוחדת" מודים כי תמונת הרופאה נעדרת מהעלון, ואומרים בתגובה כי "מאחר ומדובר בחוברת למרפאה מסוימת שהקהל שלה הוא אך ורק חרדי, ואנחנו מכבדים את הלקוחות שלנו ואת אורחות החיים שלהם. אז כמו שמקובל אצלם אין בחוברת תמונות של נשים, זאת מבלי להפחית מכבודן של הרופאות. מאחר שהן עובדות במרפאה, הן יודעות שזה לא מפחית ממקצועיותן ומהגאווה שלנו בהן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מדיניות לא נסבלת ובלתי חוקית". החוברת נטולת הנשים
מומלצים