שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הלוואה לנוער: 50 אלף שקל בערבות ההורים

  חינוך פיננסי? בנק דיסקונט מציע לבני 16 לקחת הלוואה של 50 אלף שקל, בערבות ההורים, זאת במסגרת מהלך שיווקי לאיחוד ההטבות לכל סוגי החשבונות ללקוחות בגילאי 16-25, תחת השם "מסלול 10". ומי מהבנקים מציע לנוער להיכנס לאוברדראפט?

  בנק דיסקונט השיק היום (ד') מהלך חדש במסגרתו יאגד את כל סוגי החשבונות של צעירים מתחת לגיל 26, תחת מותג אחד - "מסלול 10".

   

  • איפה הכסף שלנו? מחפשים 4 מיליארד שקל

   

  המסלול כולל הטבות לפותחי חשבון ומחזיקי חשבון קיים בבנק בגילאי 16-25 ולמעשה בכך מבטל הבנק את ההגדרות הקיימות היום בבנקים לסיווג חשבון - "צעיר", "חייל" וסטודנט".

   

  במסגרת זו הבנק יאחד גם את ההטבות שהוא מעניק לבעלי החשבון הצעירים בניהול חשבון העו"ש, הטבות בחיסכון ובכרטיס אשראי. כך, מציע הבנק לצעירים אפשרות ליטול הלוואה עד סכום של 50 אלף שקל, אם כי לכך תידרש ערבות של ההורים.

   

  עד כה אפשר הבנק נטילת הלוואות בסכומים אלו, רק לצעירים שחשבונם הוגדר כ"סטודנט".

   

  ברמה המוצהרת, מדובר בסכום הגבוה ביותר המוצע במערכת הבנקאית לנערים בני 16, אולם דיסקונט לא לבד. על פי פרסומי חמשת הבנקים הגדולים, נכון להיום, בנק לאומי מציע גם הוא הלוואה לנערים מגיל 16 עד לסכום של 5,000 שקל. מזרחי-טפחות מציע לצעירים בגילאי 16-18 להיכנס לאוברדראפט עד לסכום של 6,000 שקל, וכן מציע הלוואה לבני 16-18 בסכום של 5,000 שקל והבנק הבינלאומי מאפשר לבני 16-18 משיכת יתר עד לסכום של 1,000 שקל.

   

  יש לציין כי חשבון בנק ניתן לפתוח החל מגיל 14, אולם יש צורך בהסכמת ההורים בעת פתיחת החשבון. מגיל 16 אין צורך בהסכמת ההורים, אך עדיין קיימות מגבלות בניהול החשבון, עד גיל 18.

    

  לבנק אסור לאפשר לקטין (מי שטרם מלאו לו 18) משיכת יתר בחשבון, אלא אם כן קיבל את הסכמת הוריו בכתב ומראש וכן נקבעה מראש המסגרת - הסכום המקסימלי של משיכת היתר. ואולם, הבנק רשאי לאשר משיכת יתר לנער עובד (קטין שמלאו לו 15 ומקבל שכר עבודה באופן שוטף) בגובה המשכורת החודשית שלו, ללא צורך בהסכמת הורים.

   

  מיותר לציין כי עידוד ואף מתן אפשרות לצריכת אשראי בגיל כה צעיר, לא ממש תורמת, בלשון המעטה, לחינוך הפיננסי של הנוער, כאשר מצד שני הבנקים מנסים להצטייר כמסייעים לחינוך הפיננסי של הציבור בעזרת סדנאות, הדרכות, שיתוף פעולה עם ארגונים העוסקים בכלכלת משפחה ואף עם בתי ספר.

   

  הטבה בתנאים מגבילים

  בין ההטבות שיעניק "מסלול 10" של דיסקונט - פטור של עד 10 שנים מעמלות עו"ש, קו אשראי בתנאים מועדפים, פטור מדמי כרטיס אשראי, פנקסי צ'קים חינם, הטבות בני"ע, מט"ח ומוצרים ייחודיים בהתאמה לצרכיהם כמו חיסכון חודשי והלוואה לצעירים.

   

  בדיסקונט מציינים כי סטודנטים שיציגו תעודת סטודנט, יקבלו הטבות נוספות לאלו המוצעות ב"מסלול 10" שיעמדו לרשותם במשך כל תקופת הלימודים, ולא רק בטווח הגילאים הנ"ל.

   

  הבנק יעניק גם מתנת הצטרפות ללקוח צעיר - 750 שקל , אך היא מותנית בהעברת משכורת של 700 שקל ומעלה או העברת תיק השקעות על סך 25,000 שקל ומעלה, בהתמדה במשך 36 חודשים.

   

  הגבלות כאלו קיימות כמעט בכל הבנקים ובהקשר זה יש לציין כי בקרוב ייאסר על הבנקים להציב ללקוח תנאים כדי לקבל מתנה על פתיחת חשבון . הפיקוח על הבנקים פרסם לאחרונה טיוטת חוזר בנושא והיא אמורה להיכנס לתוקף במהלך השנה הקרובה.

   

  לילך אשר-טופילסקי, מנכ"לית דיסקונט אמרה היום בעקבות המהלך: "מסלול 10" הינו חלק מהאסטרטגיה השיווקית של דיסקונט, כבנק הטוב ביותר למשפחה. בחרנו, בשלב זה, להטיב עם הצעירים במשפחה ולהציע להם "שקט כלכלי", עד לגיל בו רובם יוצאים לדרך עצמאית. בכוונתנו להמשיך ולהציע הצעות ערך חדשניות שיטיבו עם לקוחותינו ובני משפחותיהם".


  פורסם לראשונה 14/05/2014 18:36

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  חושבים על הלוואות?
  צילום: shutterstock
  צילום: רון קדמי
  מנכ"לית דיסקונט לילך אשר טופילסקי
  צילום: רון קדמי
  מומלצים