שתף קטע נבחר

תושבי המרכז רוצים לקנות דירות בירוחם

160 משפחות, מחציתן מגוש דן, נרשמו תוך פחות משבוע להגרלה לרכישת מגרשים בבנייה עצמית בשכונת אופק בירוחם. מגרש בן חצי דונם יעלה 170 אלף שקל, בתוספת עלויות בנייה שיכולות להגיע ל-800 אלף עבור בית פרטי

ירוחם על המפה: 160 משפחות נרשמו תוך פחות משבוע להגרלה עבור רכישת מגרש לבנייה עצמית בירוחם - מחצית מהנרשמים הם תושבי גוש דן. מדובר במאות זוגות ומשפחות המבקשים לקנות מגרשים בשכונה הקהילתית החדשה בדרום ירוחם, שרק לפני 4 ימים זכתה לשם הרשמי "שכונת אופק". השכונה צפויה לכלול מעל 1,000 יחידות דיור, מתוכן כ-300 מגרשים לבנייה עצמית.

 

ירוחם - כותרות נוספות בערוץ הנדל"ן :

 

בחברה הכלכלית לפיתוח ירוחם החליטו לשווק בשלב הראשון 176 מגרשים בלבד, אך איש לא צפה לביקוש הנרחב. נכון להיום, 160 המשפחות שנרשמו להגרלה כדי לקבל מגרש עשו זאת כמעט ללא פרסום, כאשר כ-350 רוכשים פוטנציאליים הביעו התעניינות בפרויקט. בחברה ציינו כי בהתחשב בעובדה ששלב השיווק הנוכחי יסתיים ביום שני הקרוב, ועוד עשרות רבות צריכים להחזיר ערכת רכישה, המשמעות היא שתתקיים הגרלה על המגרשים.

 

מחירו של מגרש בשטח של חצי דונם בשכונת אופק מתחיל בכ-170 אלף שקל, ומגרש בגודל דונם נמכר בכ-320 אלף שקל. "זוג צעיר יכול היום לבוא לירוחם, לבנות בית פרטי בגודל של כ-100 מ"ר במחיר של 800 אלף שקל כולל הקרקע; אם ירצה בית גדול מאוד זה יעלה לו כמיליון שקל, ובכל מקרה פחות ממחירה של דירת 3 חדרים ביבנה", אומר ראש המועצה, מיכאל ביטון.

 

הדמיית שכונת אופק החדשה בירוחם (הדמיה באדיבות החברה הכלכלית לפיתוח ירוחם) (הדמיה באדיבות החברה הכלכלית לפיתוח ירוחם)
הדמיית שכונת אופק החדשה בירוחם(הדמיה באדיבות החברה הכלכלית לפיתוח ירוחם)

 

לא רק בית זול - חבילת חיים איכותית

לדברי ביטון, "ביקושים כאלו לא יכולים היו להיות ללא צמיחה של קהילה, חינוך ואיכות חיים בירוחם. זוג צעיר יבוא אל הנגב ולירוחם כאשר ירגיש שלא מדובר רק בבית בזול - אלא בחבילת חיים איכותית. זה בדיוק מה שאנחנו עושים פה - ובגלל זה מגיעים תושבים חדשים".

 

ביטון מוסיף כי ירוחם צפויה לגדול בעשור הקרוב מ-10,000 תושבים ל-15-20 אלף איש; וכי בעירייה עדים לביקושים גבוהים של בני המקום ומשפחות צעירות מהדרום. מקרב הנרשמים לרכישה היו גם תושבי ירוחם שעזבו ומעוניינים לשוב אליה.

 

מתנועת אור ומהמרכז להתיישבות בנגב ובגליל, הפועל בשיתוף המשרד לפיתוח הנגב והגליל וקק"ל, נמסר כי תקציב הפרסום הכולל של הפרויקט עמד על כ-35 אלף שקל. "במחיר נמוך ממודעת פרסום אחת בעיתון, לקחנו על עצמנו את מיתוג ושיווק השכונה", אמרו גורמים בתנועת אור, "לא לחינם בחרנו יחד עם ראש העיר את השם 'אופק' לשכונה החדשה - אנו מאמינים שהעתיד מוביל לשם, גם במינוף המקומי וגם בתנופת האזור כולו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
ירוחם. על המפה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים