שתף קטע נבחר

חרדים לאפיפיור: עצור המיסיון בישראל

לקראת ביקור האפיפיור, קריאה לאסור את הפצת הנצרות שעה שכ-150 קהילות מיסיונריות פועלות "באין מפריע". "אלפי מיסיונרים נוצרים פועלים בעורמה בקרב יהודים בני כל הגילאים, במטרה לצוד את נפשותיהם", אמרו ב"יד לאחים", "זו הזדמנות נדירה להביא לנקודת מפנה דרמטית במאבק"

המתיחות הדתית בין יהודים לנוצרים לא עוצרת ב"חדר הסעודה האחרונה ": לקראת ביקור האפיפיור פרנציסקוס בישראל, פונים אליו פעילים חרדים נגד המיסיון וקוראים לו לאסור על מאמיניו את הפצת דתם בקרב בני דתות אחרות.

 

<< לעוד חדשות ועדכונים - היכנסו לדף הפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

במכתב ששיגר ארגון "יד לאחים" נטען כי הכנסייה הקתולית, שהאפיפיור בראשה, מתנגדת לפעילות מיסיון, ולכן עליו לנצל את הביקור בארץ הקודש להצהרה ברורה וגורפת בעניין. "אנו תקווה כי תואיל נא להקדיש מזמנך לבעיה הכאובה - דתית ואנושית כאחת", כתבו הפעילים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

"למרבה הצער, היננו עדים לתופעה חמורה מאוד של הסלמה הולכת וגוברת בפעילות המיסיונרית הנוצרית בארץ", נכתב באיגרת. "אלפי מיסיונרים נוצרים פועלים בעורמה בקרב יהודים בני כל הגילאים, ומכל שכבות ציבור, במטרה לצוד את נפשותיהם ולהמיר את דתם לנצרות".

  

"חמורה ביותר התופעה המזעזעת כאשר מיסיונרים נוצרים אלו מנצלים מצבי מצוקה של יהודים – נכים, חולים, זקנים, עולים חדשים וכו', מציעים להם סיוע במטרה ישירה להביא אומללים אלו, בני הדת היהודית, לאמונה בנצרות".

 

בארגון החרדי טוענים כי לא פחות מ-150 קהילות מיסיון פועלות ישראל באין מפריע, ועל ההנהגה הנוצרית הקתולית להתערב ולעצור את ה"שליחות". לדבריהם, בואו של פרנציסקוס לאיזור הוא הזדמנות נדירה להביא ל"נקודת מפנה דרמטית במאבק".

 

"'יד לאחים' מביע משאלה מקרב לב ונפש... כי בתוקף מעמדך, תקרא לאיסור כל פעילות מיסיונרית בקרב בני כל הדתות", חתמו פעילי הארגון, "איסור זה יביא, בלי ספק, להפגת מתיחות הנוצרת בעקבות הפעילות המיסיונרית ויזכה להערכה רבה מאוד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב זיתון
פעילות המיסיון מתגברת
צילום: יואב זיתון
מומלצים