שתף קטע נבחר

הבחירות לנשיאות: דליה איציק השיגה את החתימות הדרושות

יו"ר הכנסת לשעבר מבקשת להיות האישה הראשונה בתפקיד ומציגה את התומכות: ריטה, אחינועם ניני וריקי גל

אחרי ראובן ריבלין בנימין בן אליעזר ומאיר שטרית גם יו״ר הכנסת לשעבר דליה איציק גייסה את עשר החתימות הדרושות וצפויה להגיש מועמדות במרוץ לתפקיד נשיא המדינה. בשבועות האחרונים ערכה איציק פגישות עם רוב חברי הכנסת, בניסיון לגייס תמיכה במועמדותה. היא מצטרפת לריבלין ובן אליעזר, שכבר השלימו את החתימות בתחילת המרוץ ולמאיר שטרית שהשלים את החתימות בשבוע שעבר.

 

איציק תגיש את טופס המועמדות ביום שלישי, המועד האחרון להגשה. שני המועמדים הנוספים, השופטת בדימוס דליה דורנר וזוכה פרס נובל לכימיה פרופ׳ דן שטכמן, עוד אוספים את החתימות וככל הנראה יצליחו גם לגייס אותן לאחר שסיעות יש עתיד, ש״ס והבית היהודי הודיעו כי יחתמו לכל המועמדים ויתנו להם אפשרות להתמודד.

 

ברקע, עוד ניצבת השאלה אם יתמודד גם השר לשעבר דוד לוי ואם יזכה לתמיכת ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ אביגדור ליברמן. השבוע פרש מהמרוץ השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום, לאחר מסרים שהועברו לו ולפיהם נתניהו לא מתכוון לתמוך במועמדותו.

 

התומכות של דליה

בתוך כך, העבירו בימים האחרונים שורה של נשים ידועות מכתב לחברי הכנסת שבו קראו לח"כים לתמוך במועמדותה של איציק. "במפגש משותף שקיימנו עם דליה איציק לפני מספר ימים, נתבשרנו לשמחתנו, כי היא נענית לקריאה לרוץ לנשיאות, אולם עם זאת היא הבהירה, כי לשם הצגת המועמדות חייבים להתקיים מספר תנאים ובראשם, תמיכת חברי כנסת בה", כתבו.

 

"בקורות חייה מגלמת דליה איציק את סיפורו של החזון הציוני. בת למהגרים קשי יום, שהחלה דרכה כמורה וכמחנכת, ופילסה את מסלולה אט-אט במישור המוניציפלי ולאחר מכן במישור הארצי, כחברת כנסת פעילה, שרה בשלושה משרדים, יו"ר האופוזיציה, יו"ר הכנסת וממלאת מקום פעילה של נשיא המדינה. במהלך דרכה הפוליטית הפגינה יכולות מרשימות לגשר בין תהומות של דעות ורגשות, תוך שהיא מצליחה לחבר יחדיו יריבים וניצים מושבעים, ובתפקידיה האחרונים כיו"ר הכנסת וכנשיאת המדינה בפועל ייצגה את ישראל בכבוד רב, במפגשים עם שגרירים, ראשי מדינות ואורחים רמי דרג".

 

בין החותמות ניתן למנות את נורית דאבוש, רונית רפאל, השחקנית רובי פורת שובל, הזמרות ריטה אחינועם ניני וריקי גל, השחקנית סנדרה שדה, וכן טלי אנג'ל, עדינה לוי, ליאורה לפידות, ורעיה שטראוס בן דרור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
דליה איציק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים