שתף קטע נבחר
משפחה בדרך

מה באמת צריכים לקחת לטיול?

טיול משפחתי הוא פרויקט לוגיסטי המחייב הכנה מתוקתקת. מה כל אחד צריך, מה כל אחד רוצה, מה חייבים ועל מה אפשר לוותר. איך בכל זאת עושים את זה בלי לשבור את הכלים? מדריך מיוחד

אוכל לדרך ולעצירות, כמות שתייה מספקת (גם לכם, ההורים!), בגדים חמים או קרים (או גם וגם), משחקים וצעצועים מסוגים ובגדלים שונים המתאימים לגילאים שונים, מפות, עגלות, לול לתינוק ועוד ועוד.

 

למשפחה שבדרכים יש ערימות של ציוד, ואתם חייבים לדעת איך לארגן אותו. חלק צריך להיות מאופסן עד ההגעה אל היעד וחלק צריך להיות זמין כל הזמן. תא נוסעים מרווח ותא מטען גדול יעשו את ההבדל.

מטיילים ונהנים (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
מטיילים ונהנים(צילום: רועי עידן)

כדי לא לטבוע בציוד אבל גם לא לקחת איתכם פריטים לא נחוצים שיעמיסו על הרכב ועל כאב הראש שלכם לפני הטיול, מומלץ להכין מראש רשימה מסודרת ובה כל מה שתצטרכו לקחת איתכם לנסיעה. כך תוכלו לברור פריטים לא נחוצים וגם לעשות "דאבל צ'ק" – בדיקה חוזרת שכל מה שרציתם אכן נוסע איתכם.

 

אז מה להכניס לרשימה? תלוי כמובן במשך הטיול ואופיו. בראש ובראשונה: שתייה. אם מדובר בטיול קצר יחסית תוכלו להסתפק בבקבוק מים לכל אחד מהילדים, ואל תשכחו שגם אתם, ההורים, חייבים לשתות מספיק. אם אינכם מטיילים לשמורת טבע, פארק או מסלול טיול מסודר, מומלץ לבדוק שביעד שלכם ישנו ברז שתייה למילוי מים.

 

המטיילים בעונות המעבר או האמיצים שיוצאים לטיולים משפחתיים בחורף, חייבים כמובן לדאוג לבגדים חמים. אך גם בקיץ, אל תשכחו, הלילות באזורי טיול רבים בארץ קרירים, ואפילו קרים. אל תשכחו גם לקחת מספיק קרם הגנה, ולמרוח אותו בנדיבות בכל כמה שעות. ושוב, על הילדים – וגם על עצמכם ההורים.

 

אילו משחקים כדאי לקחת לטיול? בעיקר את אלה המוכרים לילדים. אם מדובר במשחקים שבטלפונים הסלולריים או כאלה שאינם, דאגו לסביבת משחק מוכרת לילדיכם גם ברכב. כמובן שעל המשחקים להיות תואמים לגיל הילדים, אבל את זה אתם כבר יודעים. אל תשכחו גם להביא את הבובות המוכרות או הצעצועים שהקטנטנים לא זזים בלעדיהם.

משחקים לדרך ()
משחקים לדרך

אם טרם יצאתם לטיול ברכב החדש שלכם, שימו לב שהעגלות או הלול שאתם לוקחים איתכם אכן נכנס בתא המטען. מומלץ לבדוק את העניין בטרם היציאה לטיול, ואם תוכלו – אפילו יום לפני צאתכם.

 

והכי חשוב: סעו בזהירות, לאט ובבטחה.

 

טיול נעים!
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים