שתף קטע נבחר

סגנית יו"ר הכנסת: "ההתבטאות של עודד טירה - פוגענית וגזענית"

בעקבות ההתבטאות הגזענית של יו"ר המועצה הלאומית לספורט ("5 הכושים של מכבי ת"א"), שיגרה ח"כ פנינה תמנו-שטה מכתב חריף לשרה לימור לבנת: "כשם שאנו לא נעבור לסדר היום על התבטאויות אנטישמיות מצד העולם ולא נקבל קריאות 'יהודונים' מאף גורם בכיר ורשמי של מדינות אחרות, אני מצפה שהתבטאויות כמו 'כושים' יגונו על ידיך ולא יחזרו בשנית". לבנת הבהירה לטירה: התבטאות קשה שהדעת לא סובלת, אי אפשר לעבור עליה לסדר היום

ההתבטאות הגעזנית של עודד טירה, יו"ר המועצה הלאומית לספורט, ממשיכה לעורר הדים. שרת התרבות והספורט לימור לבנת שוחחה היום (ד') עם טירה בנוגע לדבריו, והבהירה לו כי מדובר היה בהתבטאות קשה שהדעת לא סובלת, ואי אפשר לעבור עליה לסדר היום.

 

ynet ספורט ברשתות החברתיות:

 

טירה חזר והתנצל, והביע צער עמוק על שכשל בלשונו, אך הדגיש כי הדברים נאמרו בתום לב ולא הייתה בדבריו כל כוונה לפגוע באף אדם. לבנת, שהשתכנעה כי טירה לא התכוון לפגוע באיש, הציעה כי יתלווה אליה מחר למפגש עם שחקני מכבי תל אביב. במפגש יברכו לבנת וטירה את השחקנים על זכייתם ביורוליג, וטירה יחזור ויבהיר בפני השחקנים הזרים שלא הייתה לו כוונה לפגוע בהם.

 

ח"כ פנינה תמנו-שטה ()
ח"כ פנינה תמנו-שטה

 

עודד טירה (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
עודד טירה(צילום: צביקה טישלר)

 

בנוסף, סגנית יו"ר הכנסת, ח"כ פנינה תמנו-שטה, פנתה במכתב לשרת התרבות והספורט, לימור לבנת, וביקשה ממנה טיפול מהיר בנושא.

 

בפנייתה כתבה תמנו-שטה: "אתמול, במהלך כינוס הישיבה הראשונה של המועצה הלאומית לספורט, במעמדך, התבטא יו"ר המועצה הנכנס, עודד טירה, בצורה פוגענית וגזענית אשר לא תואמת את מעמדו ואת מעמד המועצה, בלשון המעטה. כמו כן, למרות שהנוכחים בישיבה ניסו לתקן ולהסביר לו את חומרת דבריו, היו"ר הוסיף חטא על פשע וחזר על ההתבטאות בשנית".

 

שרת התרבות והספורט לימור לבנת (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
שרת התרבות והספורט לימור לבנת(צילום: אורן אהרוני)

 

"אני רואה לנכון לציין בפניך את חומרת הדברים ומצפה שבמעמד ובתפקיד כה חשוב לא יהיו התבטאויות נוספות מסוג זה. כשם שאנו לא נעבור לסדר היום על התבטאויות אנטישמיות מצד העולם ולא נקבל קריאות 'יהודונים' מאף גורם בכיר ורשמי של מדינות אחרות, אני מצפה שהתבטאויות כמו 'כושים' יגונו על ידיך ולא יחזרו בשנית. אודה לטיפולך המהיר בנושא ומיגור התופעה הנלוזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
ח"כ פנינה תמנו-שטה
צילום: עידו ארז
מומלצים