שתף קטע נבחר

מה עשיתם בשביל כדור הארץ לאחרונה?

לרגל יום איכות הסביבה העולמי שמתקיים היום, עמותת רוח טובה ריכזה מגוון הצעות להתנדבות בעמותות וארגונים ירוקים. היכנסו, זה עושה טוב

בכל שנייה האדם צורך כמות משאבים אדירה מכדור הארץ, פולט סוגי גזים רבים שגורמים להשלכות רבות ויוצר אשפה בכמויות בלתי נתפסות. כמה בערך? היכנסו והיחשפו לממדי התופעה ולקבל מושג על המספרים המדוברים.

 

מידי שנה מצוין היום ברחבי העולם יום איכות הסביבה הבינלאומי, שמטרתו להעלות למודעות הציבורית נושאים סביבתיים חשובים ולחזק את חשיבות העשייה הסביבתית למעננו ולמען הדורות הבאים. מעוניינים לקחת חלק בעשייה הסביבתית? עמותת רוח טובה ריכזה עבורכם כמה הצעות אקטיביות למען השמירה על כדור הארץ.

 

  • מגמה ירוקה היא עמותת של צעירים וסטודנטים שמביאים את הקול הסביבתי אל מקבלי ההחלטות כדי להגן על ערכי טבע, סביבה וחברה ולקדם מדיניות ציבורית מקיימת יותר. המגמה מחפשת משתתפים לתוכנית המנהיגות השנתית שלה לשנת תשע"ה. משתתפי התוכנית לומדים ומתנסים בכלים לשינוי חברתי-סביבתי, מיישמים את הכלים ולבסוף משפיעים לטובה על המדיניות הסביבתית בסביבת המחייה שלהם. התכנית להכשרת מארגנים קהילתיים מיועדת לסטודנטים ולצעירים מכל הארץ שרוצים לעשות שינוי סביבתי, ולהתנסות בחוויה העוצמתית של הובלת קבוצת פעילים לשינוי. ההרשמה באתר התכנית לשנת תשע"ה פתוחה עד 20.6.14. פרטים בטלפון: 077-2102003  או בדוא"ל: megama@green.org.il.

 

  • ארגון "חרדים לסביבה" בבני ברק הוקם במטרה לקדם את החינוך והשמירה על איכות הסביבה בקרב הציבור החרדי בישראל. לעמותה דרושים מתנדבים (עדיפות לסטודנטים לתקשורת) אקטיביים ונמרצים לפרויקט ניהול קמפיין תקשורת לפי הצורך המיידי של העמותה, ההתנדבות כולל: קבלת מידע על התארגנות מקומית והעברתם לכתבים, הכנת כתבות באמצעות טלפון, מייל  או הגעה פיזית למקום. ההתנדבות מתקיימת פעם בשבוע, בימים א'-ה' בין השעות 10:00-18:00. לפרטים פנו ליהודה בטלפון: 4896510 – 054 או בדוא"ל: sviva12@gmail.com

 

  • היחידה לאיכות הסביבה של עיריית הרצלייה מפעילה פרויקט גינות קהילתיות ברחבי הארץ, בשיתוף פעולה עם החברה להגנת הטבע. לפרויקט שמפעילה היחידה, דרושים מתנדבים לתחזוקת הגינות הקהילתיות של עיריית הרצליה - גינות ירק, תבלינים ופרחים. המתנדבים יצטרפו לתושבי השכונה בתחזוק הגינות, יטפחו וישתלו שתילים. הפעילות מתקיימת אחת לשבוע, בין השעות 16:30-18:30. לפרטים פנו לנועה בטלפון: 09-9705233 בדוא"ל: noag@herzliya.muni.il .

 

רוצים לשמוע על עוד אפשרויות לעשייה למען הקהילה והסביבה? לחצו כאן וצוות רוח טובה יאתר עבורכם את הפעילות המתאימה

 

  • עמותת "פורום ציבורי כרמל" בחיפה היא עמותת  מתנדבים הפועלת במטרה לשמור על צביונו הייחודי של רכס הכרמל. לעמותה דרושים יועצים בהתנדבות בתחומי תכנון ובינוי ערים, אדריכלות נוף ושימור, מומחה תחבורה ומשפט לייעץ לוועד בתחומי איכות הסביבה ושימור הטבע. ההתנדבות מתקיימת לפי הצורך, בהתאם לתוכניות הפיתוח והבינוי בתחומי העיר חיפה. לפרטים פנו לרמי בטלפון: 054-6090451.

 


כולנו רוצים ים צלול. בואו לעזור לנקות אותו

 

  • היחידה העירונית לאיכות-הסביבה בשיתוף עם ארגון באר שבע ירוקה, פועלים להגברת המודעות הסביבתית. לעמותה דרושים מתנדבים מעל גיל 22 להעברת הרצאות להגברת המודעות בנושאי איכות הסביבה, במסגרת ההתנדבות המתנדב ישלח עם פעילי הארגון למוסדות חינוך מיוחד ורגיל, בתי אבות, דיורים מוגנים וכו' ויעביר הרצאה בנושא שיבחר שקשור באיכות הסביבה. ההתנדבות מתקיימת בימים א'-ה' בין השעות 8:00-12:00 או 16:00-19:00 ,בתיאום עם מנהל המקום ורכז המתנדבים אדירי בטלפון 2706069 – 052 או בדוא"ל: alon7871@bezeqint.net

 

  • מועדונית טיפולית אור וצבע בטבע במושב בני עטרות פועלת אחרי שעות בית הספר ומשלבת טיפולים מגוונים באווירה כפרית וביתית. המסגרת השיקומית מעבירה תכניות שמותאמות אישית לכל ילד וקבוצה על פי צרכיהם המיוחדים. למועדונית דרושים מתנדבים בתחומים טיפוח גינת הירק של המועדונית, ההתנדבות יכולה להיות בשיתוף מטופלי המועדונית או בנפרד בשעות הבוקר בתיאום מול רכזת ההתנדבות וטיפול ואחזקה של בעלי החיים הנמצאים במקום (סוסים, עזים, בעלי כנף ועוד) לפרטים פנו  לאורה בטלפון: 5201995 – 050 , 9712166 – 03 או בדוא"ל: or_mebel@walla.co.il .

 

  • עמותת צלול, העוסקת בשמירה והגנה על הסביבה הימית, הקימה את "מגני הים"- רשת פעילים חברתית התנדבותית, שמטרתה להגביר את המודעות הציבורית לשמירה על הים התיכון וחופיו ולעודד את הפעילות הציבורית להגנה על הים, הגברת המאבק כנגד הגורמים האחראים לזיהום הים ושמירה על הים שלנו בריא וטבעי גם למען הדורות הבאים. המתנדבים ב"מגני הים" משתתפים בסיירות הסברה בחופים במהלך הקיץ, קיום פעילויות הסברה בבתי ספר, ייזום אירועים חווייתיים להעלאת המודעות, המשך בפעילויות ניקיון חופים, השתתפות באירוע מחאה, איתור ודיווח על מחדלים סביבתיים בים וכלה בסיוע מקצועי, בהתאם לכישורים אישיים בתחומים שונים, כדוגמת צילום, גרפיקה, יצירת חומרי הסברה, הפקת סרטוני הסברה, גיבוש תוכניות חינוכיות ע"י אנשי חינוך וכו'. להצטרפות לתכנית מלאו כאן פרטים 

 

  • החברה להגנת הטבע היא עמותה ציבורית הפועלת שלא למטרת רווח, וייעודה שמירה על הסביבה, על ערכי הטבע והנוף, והמורשת ההיסטורית-תרבותית של האדם בישראל. לעמותה דרושים מתנדבים להדרכה וניקיון של פארק השרון. לפרטים פנו לעדה בטלפון: 6249001 – 04, 9953829 – 050 או בדוא"ל: hoida@zahav.net.il .

 

רוצים לשמוע על אפשרויות נוספות לעשייה למען הקהילה והסביבה? לחצו כאן וצוות עמותת רוח טובה יאתר עבורכם את הפעילות המתאימה

עמותה או יוזמה פרטית הפועלת לטובת הכלל וזקוקה לסיוע של מתנדבים באופן חד פעמי, המעוניינים לפרסם את צרכיכם במדור פנו לדוא"ל:  mastual@ruachtova.org.il .סייעו בהכנת הכתבה שני ג'יבלי וצוות רוח טובה .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התנדבות לסביבה
התנדבות לסביבה
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים