שתף קטע נבחר

אבא של גלעד

נועם שליט הודה לקהילה הישראלית – אמריקאית על התמיכה רבת השנים ואף חשף פרטים מפתיעים

נועם שליט, אביו של גלעד, התארח בשבוע שעבר בחוג הבית של ה- IAC – Israeli American Council, הודה לקהילה הישראלית – אמריקאית על התמיכה רבת השנים במאבק של משפחת שליט לשחרור גלעד, וחשף פרטים מפתיעים.

 

על במה קטנה בנוכחות 120 אנשים בחצר ביתם של מירית ויוסי רבינוביץ, חברי דירקטוריון ב-IAC, בטרזנה, עמד נועם שליט וסיפר את סיפורו. האורחים שאלו שאלות רבות והתעניינו עמוקות בנאומו של שליט. שאלה אחת בודדה התייחסה לנסיונו להיבחר לרשימת מפלגת העבודה, והוא אמר בביטול כי זו היתה הרפתקאה זמנית וככל הנראה לא ינסה זאת שוב. שאר השואלים בחרו להתמקד בחוויות האישיות שלו מהמסע הארוך.

 

 

בצניעות אופיינית ובפרטי פרטים, עמד שליט וחלק את רגעי הקושי והשמחה העמוקים ביותר עם אורחי הערב, והודה להם על חלקם בשחרורו של גלעד. חוג הבית בלוס אנג'לס היה חלק ממסע שעורך נועם בימים אלה ברחבי צפון אמריקה כדי להודות לקהילות הרבות על תמיכתן.

 

משפחת שליט היתה ככל המשפחות, בית במושב, גינה, 3 ילדים, דבר לא הכין אותם למאורע שישנה את חייהם מקצה לקצה. ביוני 2006 נחטף בנם, גלעד, על ידי חוליית מחבלים בעת שהיו במארב על גדר המערכת בכרם שלום, ומאז בוקה מבוקה ומבולקה. כאילו נעלם מעל פני האדמה.

 

הפוליטיקאים והגנרלים יעצו לו, כך הוא מספר, לשמור על פרופיל נמוך ולתת למומחים לעשות את שלהם. שליט, שעולמו חרב עליו באחת, החליט שלא לשמוע בעצתם ויצא למאבק חסר פשרות לשחרור גלעד. כאשר נשאל מהיכן ההשראה שקיבל כדי ליצור קמפיין סוחף שכזה, ענה שבאחד הימים נפגש עם תמי ארד, אלמנתו של רון ארד: "לא רציתי שגורלו של גלעד יהיה כשל רון". אז הוא יצא לדרך.


 

"ראש השב"כ, יובל דיסקין, הודה שהמודיעין כשל בכל הקשור לגלעד", אומר שליט, "לא ידעו איפה הוא שבוי עד הרגע האחרון. אני מבטיח לכם שאירוע כמו זה של גלעד לא יקרה שוב". נועם הפציר בנוכחים לשלוח את ילדיהם לצבא והבטיח ששם כבר למדו את הלקח.

 

דרכו של גלעד מהטנק על גדר המערכת ועד לחדרו שבמושב מצפה הילה היתה ארוכה וקשה. לעיתים לא היה ברור אם ישוחרר אי פעם ויחזור הביתה. ב-18 באוקטובר 2011 שוחרר גלעד שליט תמורת 1,027 אסירים בטחוניים, בהם מאות אסירי עולם עם דם על הידיים. אך המאבק של משפחת שליט עוד לא הגיע לסיומו; כעת היה עליהם לעכל את שעברו. "גלעד לא סיפר לנו הרבה על השבי", אומר שליט, "לפעמים איפשרו לו החוטפים לצפות במשחקי כדורגל מהליגה הערבית על מסך טלוויזיה קטן. לא ברור לנו עדיין איך שרד כל כך הרבה זמן בשבי. זו חידה בשבילנו. אני מאמין שזה קשור באופי של גלעד".

 

כיום לגלעד יש חברה והוא לומד במרכז הבינתחומי בהרצליה, מנסה לחיות חיים רגילים ולפצות על השנים האבודות. באשר לשמועה שהוא מוקף בשומרי ראש בכל שעות היממה, ענה שליט: "זה מיתוס".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא ברור לנו עדיין איך גלעד שרד"
מומלצים