שתף קטע נבחר
מונדיאל 2014

הבחירה בקטאר כמארחת המונדיאל מכורה?

"סאנדיי טיימס" מדווח כי ברשותו מסמכים המוכיחים כי מוחמד בין חמאם, בכיר בפיפ"א מקטאר, שילם חמישה מיליון דולר לחברי הוועד האפריקאים כדי שיצביעו למדינתו. החוקר הראשי של התאחדות הכדורגל העולמית קיבל המידע ויכנס את הוועדה המארגנת של מונדיאל 2022

הכול היה מכור? בעוד נשלמות ההכנות לקראת המונדיאל הקרוב, שייפתח בעוד שבועיים בלבד בברזיל, דווקא הבחירה בקטאר כמארחת גביע העולם בעוד שמונה שנים תופסת הבוקר (א') את הכותרות.

 

 

"סאנדיי טיימס" הבריטי מדווח כי קיבל לידיו מיליוני מסמכים סודיים המוכיחים כי מוחמד בין חמאם, בכיר בפיפ"א מקטאר, שילם חמישה מיליון דולר לבכירים בכדורגל בתמורה לתמיכתם בארצו לאירוח מונדיאל 2022.

 

התכניות של קטאר למונדיאל 2022. ייצאו לפועל? (צילום: GettyImages) (צילום: GettyImages)
התכניות של קטאר למונדיאל 2022. ייצאו לפועל?(צילום: GettyImages)
 

 

על פי הדיווח, ההשפעה המרכזית הייתה על ארבעה חברי הוועד של פיפ"א שהגיעו מאפריקה, אשר טוענים כי בנוסף, חמאם שילם 305 אלף אירו לכיסוי הוצאות המשפטיות של רינולד טימרי, חבר ועד נוסף מאוקיאניה. קטאר עצמה מכחישה בכל תוקף והודפת כל אשמה. כמו כן, במדינה עומדים על כך כי לחמאם עצמו לא היה שום תפקיד רשמי בזמן מועמדות המדינה לאירוח המונדיאל. חמד אל עבדאללה, בנו של חמאם, סירב להגיב לידיעה.

 

כבר במרץ האחרון דווח כי ג'ק וורנר, סגן נשיא פיפ"א לשעבר, קיבל משלטונות קטאר שוחד של שני מיליון דולרים בכדי שידאג לכך שהמדינה תיבחר לאירוח גביע העולם ב-2022.

 

עכשיו, לנוכח הטענות החדשות, פיפ"א תהיה מחויבת לערוך בדיקה מחודשת על כל תהליך ההצבעה לגביע העולמי ב-2022. החוקר הראשי של פיפ"א, מייקל גרסיה, עודכן על מסמכים אלו ומחר הוא כבר אמור לקיים פגישה בעומאן עם הוועדה המארגנת של גביע העולם בעוד שמונה שנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים