שתף קטע נבחר

"הומואים חרדים מתחתנים ובוגדים"

שני-שלישים מתוך ההומואים החרדים נשואים לנשים, על אף נטייתם החד-מינית, כך עולה מסקר ראשון מסוגו שמפרסם ארגון הו"ד. 46% מאלה שהתחתנו עם אישה, הודו כי הם בוגדים בה, ורובם המוחלט מקיימים יחסים עם גברים באופן קבוע - פעם בחודש לכל הפחות

נשואים לנשים - בוגדים עם גברים: ארגון הו"ד, המסייע להומוסקסואלים דתיים, מפרסם לראשונה נתונים על מספר ואופי החרדים הפונים אליו, ולפיהם שני-שלישים מהם בחרו להתחתן כסטרייטים על אף נטייתם החד-מינית. בעקבות כך, רבים מהם מנהלים חיים כפולים, כאשר הם בוגדים בנשותיהם ומקיימים יחסים עם גברים.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

 

הו"ד, בראשות הרב רון יוסף (הומוסקסואל בעצמו), קיים כמעט שבע שנים, ובתחילת דרכו נתן מענה בעיקר ל"בעלי נטיות הפוכות" מהציבור הדתי-לאומי. כעת הוא מדווח כי בשנתיים האחרונות, בעקבות חשיפתם לנושא, נרשמה עלייה משמעותית במספר החרדים מכל הזרמים המבקשים אף הם את עזרתו, והוא עומד כיום על כ-20% מכלל הפונים.

 

עוד כתבות בערוץ יהדות :

 

1,157 גברים המגדירים עצמם חרדים פנו להו"ד באותן שנים, ו-784 מתוכם, שהם 68% - נשואים. 361 (46%) מאלה שהתחתנו עם אישה, הודו כי הם בוגדים בה, ורובם המוחלט מקיימים יחסים עם גברים באופן קבוע (תדירות של פעם אחת בחודש לכל הפחות).

 

יותר רבנים מפסיקים לשלוח ל"טיפולי המרה"

על פי נתוני הו"ד, הפניות לארגון מגיעות מקהילות חסידיות מוכרות (כמו גור, ויזניץ, ברסלב, חב"ד, סאטמר ובעלז) ומישיבות יוקרתיות (פוניבז', פורת יוסף, חברון ואחרות) בריכוזים החרדים המרכזיים (ירושלים, ביתר עילית, מודיעין עילית, אלעד, בית שמש, בני ברק ועוד).

 

הרב יוסף מספר על פעילות שקטה של ארגונו בקרב החרדים, דוגמת הרצאות, ימי עיון סגורים ושיח עם רבנים, שהביאו לזינוק במספר הפונים.

"לשמחתנו, יותר רבנים מפסיקים לשלוח בחורים ל'טיפולי המרה' (המרת נטייה מינית – ynet) ומפנים אותם לייעוץ אצל פסיכולוגים, או עובדים סוציאליים מהימנים ומקצועיים.

 

"מצבם של הומוסקסואלים בחברה החרדית קשה לאין-ערוך בשל הסגירות החברתית שבה הם נמצאים. ההומו החרדי אינו יכול לשתף את חבריו בקהילה או בישיבה, בני משפחתו ורבותיו, ובוודאי ש'יציאה מהארון' אינה דבר מתקבל על הדעת. רוב ההומואים החרדים נשואים לאישה שלא יודעת עליהם, וחיים חיים כפולים. יש לכך מחיר נפשי גדול".

 

בהו"ד מציינים כי לאחר אלפי הפניות, יש בידיהם מאגר נתונים ייחודי שיש בו כדי לחקור ולהעמיק באופן התמודדות החברה הדתית והחרדית עם הנושא זה ועם הומואים בתוכה. "המידע מסייע בפיתוח שיטות וגישות להתמודדות כוללת של הציבור האמוני עם בעלי הנטייה, ובעיקר בהמחשה של היקף התופעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
"מצבם של הומואים חרדים קשה לאין ערוך" (אילוסטרציה)
צילום: גיל יוחנן
"יש לכך מחיר נפשי גדול". הרב רון יוסף
מומלצים