שתף קטע נבחר

בפעם ה-5 ברצף: נאדאל זכה ברולאן גארוס

היסטוריה: הספרדי בן ה-28 גבר על נובאק ג'וקוביץ' 6:3, 5:7, 2:6 ו-4:6, השיג שיא זכיות רצופות בצרפת, והשתווה לפיט סאמפרס במקום השני בכל הזמנים עם 14 תארי גראנד סלאם

עשה היסטוריה. רפאל נאדאל הראה היום (א') מדוע הוא נחשב לאחד הטניסאים הגדולים בהיסטוריה, ובטח לגדול ביותר על משטח החימר, כשגבר על נובאק ג'וקוביץ' 6:3, 5:7, 2:6 ו-4:6, וזכה בתואר ה-5 ברציפות וה-9 בסך הכול שלו ברולאן גארוס. 5 הזכיות הרצופות של הספרדי מהוות שיא מרשים אותו אף טניסאי לא הצליח להשיג עד היום.

 

בנוסף, נאדאל השתווה לפיט סמפראס במקום השני בזכיות בגראנד סלאם עם 14. רוג'ר פדרר עדיין ראשון עם 17 תארים, אך בקצב הזה השור הספרדי יוכל להתקרב אליו ואולי אף לעבור את הענק השוויצרי.

 

נאדאל. התרגש מאוד בסיום (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נאדאל. התרגש מאוד בסיום(צילום: AFP)

 

נאדאל. מעכל את ההישג (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נאדאל. מעכל את ההישג(צילום: AFP)

 

המשחק עצמו דווקא נפתח בשליטה של ג'וקוביץ' שהראה טניס גדול, והיה הטניסאי הטוב יותר במערכה הראשונה. הסרבי הצליח לשבור את יריבו ועלה ליתרון 0:1 במערכות 3:6. נאדאל התעורר במערכה השנייה בזכות ווינרים גדולים מהקו האחורי ואחרי 12 משחקונים שערכו שעה שלמה ניצח 5:7 והשווה את התוצאה ל-1:1.

 

במערכה הבאה שני הטניסאים התקשו לשמור על הגשותיהם ושלוש שבירות של נאדאל עזרו לו בסופו של דבר לנצח 2:6. הספרדי כבר עלה ל-2:4 במערכה הרביעית, אך ג'וקוביץ' סירב לוותר ועם המון נחישות השווה ל-4:4. במאני טיים נאדאל דחף את יריבו לקצה, וכאן הסרבי לא הצליח לענות כשבמשחקון ההגשה שלו נשבר אחרי שנבקודה המכרעת ביצע שגיאה כפולה בהגשה ונאדאל ניצח 4:6.

 

נאדאל. הישג ענק (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
נאדאל. הישג ענק(צילום: רויטרס)

 

נאדאל. נכנס לספרי ההיסטוריה (צילום: AP) (צילום: AP)
נאדאל. נכנס לספרי ההיסטוריה(צילום: AP)

 

נדאל: "היו לי רגעים קשים השנה"

האלוף החדש-ישן, התרגש מאוד בטקס עם סיום המשחק והתייחס להישג ההיסטורי שלו: "זה יום מאוד מרגש עבורי. היו לי רגעים קשים השנה, במיוחד אחרי ההפסד בגמר אוסטרליה". נאדאל, שנהנה מאוד לשחק בצרפת, אף ציין את האווירה ברולאן גארוס: "לשחק כאן זה משהו יוצא מהכלל. מאוד 'שה לי להמשיך לדבר עכשיו".

 

בנוגע ליריבו אמר: "לשחק נגד נובאק זה תמיד אתגר בשבילי. כל פעם אני מנסה לנצח אותו וזה לא הלך בארבעת המשחקים האחרונים. בכל פעם שאנחנו נפגשים, יש רמה גבוהה במשחק, וכך גם היה הפעם. נובאק הוא שחקן גדול ולוחם גדול, ואני בטוח שהוא עוד יצליח הרבה בעתיד".

 

נאדאל עם הגביע הנכסף (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נאדאל עם הגביע הנכסף(צילום: AFP)

 

כאשר ג'וקוביץ' עלה לקבל את הצלחת על המקום השני, הוא זכה לדקות ארוכות של תשואות, כאשר בסופו של דבר הוא לא עמד במעמד ואף התחיל להזיל דמעות שהביאו לתשואות נוספות מאוהדיו הרבים.

 

"אני מברך את רפא על הזכייה", סיפר נולה. "הוא נתן את התצוגה הכי טובה שלו היום. רפא היה יותר טוב ממני והגיע לו לנצח. אני מודה לקהל הרב שתמך בי ולכל הצוות שלי, אני אחזור לכאן שנה הבאה כדי לנסות להשיג אותו".

 

מערכה ראשונה: ג'וקוביץ' - נאדאל 3:6

מי שפתח את המשחק והשיג את הנקודה הראשונה ללא כל בעיות מיוחדות היה ג'וקוביץ', כשמיד לאחר מכן עשה את אותו הדבר גם הספרדי, תוך כדי ששניהם נאבקים מהקו האחורי ומנסים להימנע מטעויות - 2:2. לאחר שהשחקנים המשיכו לשמור על משחקוני ההגשה שלהם גם בהגשות הבאות, הגיע המשחקון השמיני, בו הסרבי השיג את השבירה הראשונה במשחק.

 

ג'וקוביץ'. הפתיע את נאדאל במערכה הראשונה (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
ג'וקוביץ'. הפתיע את נאדאל במערכה הראשונה(צילום: gettyimages)

 

הסרבי כבר היה ביתרון של 15:40 ולמרות שתי נקודות השבירה, נאדאל הצליח להשוות ל-40:40, אך בסופו של דבר הוא נשבר וג'וקוביץ' עלה ל-3:5. נאדאל לא ויתר, העלה הילוך בנקודה הבאה וכבר הוביל 15:40, בניסיון לשבור חזרה, אך יריבו שמר על פוקוס, חזר בגדול וניצח 3:6 את המערכה תוך 44 דקות.

 

מערכה שנייה: ג'וקוביץ' - נאדאל 7:5

הפעם היה תורו של נאדאל לפתוח את המערכה והוא שמר בקלות על ההגשות ועלה ל-0:1.  ג'וקוביץ' עשה את אותו הדבר תוך כדי שהוא משיג שני ווינרים יפים, כדי להשוות ל-1:1. השחקנים לא הצליחו לייצר הזדמנויות שבירה גם בהמשך, זאת למרות טעות הכפולה של הספרדי, שפיצה זאת עם נקודה יפה ליד הרשת שהעלתה אותו ל-2:3.

 

נאדאל. חזר לתמונה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נאדאל. חזר לתמונה(צילום: AFP)
 

 

נאדאל נתן הרים את רמתו וכבר חגג שבירה ראשונה שלו במשחק, אך השמחה הייתה מוקדמת. שופט הכיסא רצה לבדוק היכן הכדור פגע והחליט בסופו של דבר שהוא היה בחוץ. נאדאל לא נשבר מנטלית והצליח לשבור. ג'וקוביץ' הראה שהוא חזק בעניינים, שבר בחזרה ישר לאחר מכן ובנקודה הבאה שמר על ההגשה - 4:4. 

 

השור הספרדי ניצל ירידה באחוזי ההגשה של הסרבי וכן את 14 הטעויות הבלתי מחוייבות שלו במשחק, והצליח לשבור בפעם השנייה במערכה כדי לקחת אותה 5:7 ולהשוות את התוצאה ל-1:1.

 

ג'וקוביץ'. מאוכזב מהמערכה השנייה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ג'וקוביץ'. מאוכזב מהמערכה השנייה(צילום: רויטרס)

 

ג'וקוביץ'. נראה מתוסכל (צילום: AP) (צילום: AP)
ג'וקוביץ'. נראה מתוסכל(צילום: AP)

 

מערכה שלישית: ג'וקוביץ' - נאדאל 6:2

נאדאל ניצל בגדול את המומנטום שלו מסיום המערכה השלישית. את המשחקון הראשון הוא לקח בקלות, לאחר מכן שבר את יריבו בזכות אגרסיביות מהקו האחורי, ולקינוח ניצח את הנקודה הבאה על האפס - 0:3. ג'וקוביץ' ניסה הכול ואפילו הצליח להגיע לשלוש נקודות שבירה, אך חוסר ריכוז שלו ומהצד השני יכולת טובה של הספרדי

לא איפשרו לו לחזור למשחק 2:5. וכדי לחתום את המערכה נאדאל שבר שוב 2:6.

 

מערכה רביעית

כמצופה המשחק התפתח בעיקר מהקו האחורי כשאף אחד מהטניסאים לא מנסה להגיע לרשת. נאדאל וג'וקוביץ' שיחקו בזהירות והצליחו לשמור על ההגשות שלהם בפתיחת המערכה הרביעית - 2:2. בדומה לקרב אגרוף, הספרדי חיכה ליריבו בפינה ובדיוק בזמן המתאים שבר אותו כדי לעלות ל-2:4 והוא בדרך הנכונה לזכייה חמישית ברציפות ותשיעית בסך הכול ברולאן גארוס.

 

דווקא כשהיה נראה שהסיפור גמור, הסרבי חזר משום מקום, שבר את הספרדי ואף הצליח להגן על ההגשות שלו בנקודה הבאה 4:4. ג'וקוביץ' לא עמד בלחץ. הסרבי עלה ליתרון 0:30 במשחקון המכריע, אך אז הספרדי חזר וניצל נקודת שבירה כדי לנצח 4:6.

 

ynet ספורט ברשתות החברתיות:

צפו בשופט שריסס את השחקנים

הגבר שעשה הכול כדי לזכות במגבת ברולאן גארוס

כך העביר נובאק ג'וקוביץ' את רגעי הגשם ברולאן גארוס. צפו

הילד הזה רק בן 8 ותראו מה הוא כבר יודע לעשות על המגרש


פורסם לראשונה 08/06/2014 15:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים