שתף קטע נבחר

הולילנד: עבודות שירות לאברהם פיינר

חבר מועצת העיר ירושלים בעבר הורשע בקבלת שוחד בסך 680 אלף שקלים ונדון גם לתשעה חודשי מאסר על תנאי ולקנס בסך רבע מיליון שקל

אברהם פיינר, חבר מועצת העיר ירושלים בעבר שהורשע בקבלת שוחד במסגרת פרשת הולילנד, נדון היום (ב') לשישה חודשי עבודות שירות, לתשעה חודשי מאסר על תנאי ולקנס בסך 250 אלף שקלים. פיינר הורשע בקבלת שוחד בסך 680 אלף שקלים מעד המדינה שמואל דכנר בשנים 2006-2000. 

פיינר, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
פיינר, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
 

במהלך הקראת גזר הדין חזר השופט דוד רוזן על אמירותיו הקשות ביחס לשאר מורשעי הפרשה - לרבות ראש הממשלה בעבר אהוד אולמרט - ואמר כי "בעבירת שוחד יש כדי לזהם את השירות הציבורי. נותן השוחד הוא איש מושחת ומשחית ומקבל השוחד הוא איש הפועל בבוגדנות, בוגד באמון שניתן בו, אמון שבלעדיו לא יקום ויהיה שירות ציבורי מתוקן".

 

באשר לפיינר, הסביר, "הוא היה שליח הציבור ובפועלו לטובת פרויקט הולילנד בעירייה פעל למען יקדמו אלה את מוסדות 'בית מלכה' באמצעות הרמת תרומות שנאמדו בסכומי עתק. פיינר ניצל את מעמדו ואת סמכויותיו כחבר מועצת העיר למען המוסדות". אם מצבו הרפואי היה שונה, הסביר, הוא היה מרצה עונש מאסר ממושך.

 

השופט הדגיש כי "פיינר לא פעל בשום פנים ואופן למען בצע כסף, לא נחשד ולו בקמעה כי נטל ולו אגורה שחוקה אחת לכיסו או למי מבני משפחתו. הוא אף ערך שמחות רבות בביתו לבניו ובנותיו ולא הזמין את עד המדינה, כלומר גם בנסיבות לגיטימיות לא ביקש לקבל מתנה מאיש שאינו קרוב משפחה או חברו".

 

מוקדם יותר היום קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב שלא לגזור את עונשו של ראש העיר ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי, שהורשע בלקיחת שוחד בפרשה. לופוליאנסקי, החולה בסרטן, אושפז אתמול בבית החולים הדסה עין כרם בבירה ולא התייצב הבוקר לדיון. רוזן קבע כי הדיון בעונשו יתקיים ב-19 ביוני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
אברהם פיינר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים