שתף קטע נבחר

"העוזרת של שטרית טענה: הטריד מינית"

יממה לאחר ההפסד של ח"כ מאיר שטרית בקרב על נשיאות המדינה, מפרסם ערוץ 10 פרטים מההסכם שחתמו בני הזוג שטרית עם אישה שעבדה בביתם. לפי הדיווח, עוזרת הבית איימה לתבוע את שטרית בגין הטרדה מינית ובעקבות כך הוא חתם עמה על הסכם פיצויים תמורת שתיקה. ח"כ שטרית: "כל פעילותי לאורך השנים הייתה נקייה מכל רבב"

יממה לאחר ההפסד של ח"כ מאיר שטרית בקרב על נשיאות המדינה, מפרסם הערב (יום ד') ערוץ 10 פרטים על אודות הסכם הפיצויים שחתמו שטרית ורעייתו עם אישה שעבדה בביתם כעוזרת בית. בדיווח צוין כי עוזרת הבית איימה לתבוע בעבר את שטרית בגין הטרדה מינית. עוד נאמר בדיווח כי ימים לאחר האיום לתביעה, פנה שטרית לעו"ד מוכר לדיני עבודה, שהגיע להסכם מהיר עם העוזרת ולפיו ישולמו לה 270 אלף שקל בתמורה לוויתור על כל טענה מצדה. עורכי דינו של שטרית טענו בתגובה כי מעולם לא נפתחה חקירה כלשהי נגדו.  

 

עוד בחדשות:

י-ם: ערבי תועד מכה צעיר חרדי באלה בראשו

הפרקליטות: 10 שנות מאסר לערבי שניסה לחטוף חייל

 

לפי הדיווח בערוץ 10, עוזרת הבית הועסקה על ידי ח"כ שטרית ורעייתו במשך שנה וארבעה חודשים. לאחר שפוטרה החליטה האישה לתבוע כסף רב מהזוג בשל מה שראתה כשורה של מעשים שפגעו בזכויותיה ובתנאי העסקתה, הן מצד שטרית והן מצד רעייתו והן מצד שניהם ביחד כמעסיקים. הטענה החמורה ביותר, כך לפי הדיווח, הייתה ששטרית הטריד אותה מינית.

 

עוד צוין בכתבה בערוץ 10 כי באמצע 2012 פנה עורך דינה של עוזרת הבית לשטרית ותבע אותו. היא תיארה שורת הטרדות מיניות והייתה מצוידת, כך נטען, בראיות משמעותיות המחזקות את דבריה.

 

בדיווח בטלוויזיה נאמר כי שטרית פנה אחרי התביעה לעורך דין בכיר ומוכר לדיני עבודה, ושלח אותו לנהל ביעילות משא ומתן מהיר עם העובדת. המשא ומתן היא אכן מהיר ואפקטיבי – שטרית והעובדת חתמו על

 הסדר סודי שלפיו ישולמו לה כאמור 270 אלף שקלים, והיא תוותר על כל טענה ועל כל תביעה בעתיד. כמו כן התחייבו הצדדים לשמור על סודיות ההסכם.

 

עורכי דינו של שטרית ממשרד "קאסוטו נוף" מסרו בתגובה לערוץ 10: "נגד ח"כ שטרית מעולם לא נפתחה חקירת משטרה כלשהי. ח"כ שטרית מעולם לא התבקש למסור עדות ו/או התבקש להתייחס בפני רשויות החקירה לדברים הכוזבים שנטענים. מעולם לא נשקל אפילו ברמז לנקוט נגד ח"כ שטרית הליך פלילי כלשהו, לא על דא ולא על הא".

 

ח"כ שטרית מסר בתגובה: "כל פעילותי הציבורית והאישית, לכל אורך חיי, הייתה נקייה מכל רבב. עובדה זו נכונה באופן חד משמעי וללא יוצא מן הכלל גם באירוע המתפרסם בכלי התקשורת בימים האחרונים, מאז שמועמדותי לנשיאות צברה תאוצה. לגופו של עניין, המחלוקת האזרחית והכספית שהייתה לנו עם עובדת משק בית, יושבה מטעמי על ידי עורך דין בכיר המתמחה בדיני עבודה, במסגרת הסכם שאנו מכבדים את סעיפי הסודיות והפרטיות שבו. יתרה מכך. בתגובה לפניות התקשורת בעניין זה בימים האחרונים, פרסם משרד המשפטים את התגובה הבאה, שההתרחשויות המוזכרות בה לא היו ידועות לנו: 'לפני כשנה וחצי הגיעה למשטרה שמועה באשר לרקע לכריתת ההסכם עם עוזרת הבית של חבר הכנסת מאיר שטרית. המידע נבדק בשעתו על ידי המשטרה ששוחחה עם עוזרת הבית ונמצא כי אין היתכנות לחקירה. המידע הגיע ליועץ המשפטי לממשלה לפני כשבועיים׳. בעקבות כל האמור לעיל, ובהמשך לארבעים שנות פעילות ציבורית פתוחה ושקופה לעין כל מצידו של ח״כ שטרית, אנו מקווים כי גל הפרסומים המכפיש, הפוגע והמעוות ייפסק במהרה'".

 

מלשכת שרת המשפטים נמסר: "לאחר הפרסום הראשון בערוץ 10 על ההסכם עם עוזרת הבית, יו״ר התנועה ושרת המשפטים ציפי לבני שוחחה עם ח״כ מאיר שטרית שהתחייב בפניה שהוא מעולם לא הטריד מינית נשים, לרבות במקרה זה. שרת המשפטים שוחחה עם שטרית גם הערב והוא חזר על כך שלא הטריד מינית וכי הוא מוכן להילחם על חפותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
ההסכם נחשף. שטרית
צילום: אבי מועלם
מומלצים