שתף קטע נבחר

וינשטיין בודק רכישת רהיטי גן של שרה נתניהו

"ידיעות אחרונות" מפרסם כי מבקר המדינה העביר ליועמ"ש ממצאים מבדיקה שערך בעקבות מידע לפיו משפחת נתניהו רכשה ריהוט גן הזהה לריהוט בביתה הפרטי בקיסריה, ואז העבירה את הריהוט הישן למעון הרשמי והריהוט החדש נלקח לבית. משפחת נתניהו: הכול נעשה בהתאם לנוהל שאושר על-ידי משרד המשפטים

אחרי שתי התביעות שהגישו עובדים בבית ראש הממשלה נגד בני הזוג נתניהו ומשרד ראש הממשלה, מגיעה פרשה נוספת שעלולה להביך את משפחת נתניהו: היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בודק מידע שהועבר אליו ממבקר המדינה יוסף שפירא לפיו משפחת נתניהו לקחה לביתה הפרטי בקיסריה ריהוט שנרכש מכספי המדינה עבור מעונו הרשמי של ראש הממשלה בירושלים.

 

סיפורים חמים נוספים - בפייסבוק שלנו

 

על פי החשד, בכיר במשרד ראש הממשלה נתן הוראה לעובדים לרכוש ריהוט חדש שהוא העתק זהה לריהוט שנמצא בווילה הפרטית בקיסריה. לאחר שהריהוט הגיע למעון ראש הממשלה נעשתה ההחלפה. הריהוט החדש הועבר לקיסריה והריהוט הישן הועבר מקיסריה למעון ראש הממשלה בירושלים. כך, על פי הנטען, חסכה משפחת נתניהו את העלויות של רכישת ריהוט חדש והוא מומן מכספי המדינה.

בית משפחת נתניהו בקיסריה (שאול גולן,  "ידיעות אחרונות"   ) (שאול גולן,
בית משפחת נתניהו בקיסריה(שאול גולן, "ידיעות אחרונות" )
 

נודע כי הגיעה תלונה שהמדינה רכשה בדרך הזאת מערכת ריהוט לגן בעלות של קרוב ל-30 אלף שקלים. מדובר בריהוט מברזל עם כריות גדולות. הריהוט החדש, שהיה מיועד למעון ראש הממשלה, הועבר לקיסריה, ומערכת ריהוט זהה אך ישנה הועברה למעון ראש הממשלה. המבקר בדק את התלונה ואף הגיע לחנות שבה נרכש הריהוט. בסופו של הליך הבדיקה החליט המבקר להעביר את הנושא לבדיקת היועץ המשפטי לממשלה. ההערכה היא כי הדבר מעיד על כך שמבחינת המבקר נדרשת חקירה משמעותית יותר.

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "הטענה על אי סדרים מופרכת לחלוטין. ראש הממשלה בנימין נתניהו מנהל ישיבות עבודה רבות בפינת הישיבה בגינת הבית הן בקיסריה והן בירושלים. גם אילו נרכשה מערכת ריהוט גן חדשה לשימוש בקיסריה לתקופת כהונת ראש הממשלה, היה הדבר בהתאם לנוהל שאושר על ידי משרד המשפטים".

 

עוד נמסר ממשרד ראש הממשלה: "על פי החלטת ועדת הכספים של הכנסת 'מעונו של ראש הממשלה בירושלים ומחוצה לה ינוהל על חשבון אוצר המדינה'. הנוהל קובע שמשרד ראש הממשלה יממן על פי הצורך פריטי ריהוט חדשים למעון הפרטי מחוץ לירושלים, לצורך אירוח על-ידי ראש הממשלה בתוקף תפקידו. סעיף 2 ב(6) לנוהל 'השתתפות בהוצאות ראש ממשלה מכהן' קובע כי המדינה תשתתף בהחלפה או ברכישה של פריטי ריהוט במעון הפרטי 'אם מדובר בפריטים הנדרשים לצורך אירוח מבקרים המגיעים למעונו הפרטי של ראש הממשלה בתוקף תפקידו. פריטים כאלה יירכשו, במידת הצורך, על ידי משרד ראש הממשלה, יהיו רכוש המדינה, ויוחזרו למשרד ראש הממשלה עם סיום תפקידו של ראש הממשלה'. מכאן, ברור שבניגוד מוחלט לפרסומים מדובר בהתנהלות תקינה על פי כל הנהלים".

 

משרד מבקר המדינה מסר כי "משרד מבקר המדינה קיבל מידע מעין זה והוא הועבר ליועץ המשפטי לממשלה בשל אופיו".

 

דובר משרד המשפטים מסר בתגובה כי "פנייה ממשרד מבקר המדינה הגיעה ביום 10.6.14, והיא תיבחן כמקובל".

 

בעבר פורסם שרעיית ראש הממשלה נפגשה עם היועץ המשפטי לממשלה וביקשה את אישורו לכך שהמדינה תממן הוצאות נוספות שנוגעות לבית בקיסריה, וזאת לאחר שהפקידים שאחראים לנושא דחו את בקשתה בנימוק שמדובר בהוצאות פרטיות.

 

בין השאר מימנה המדינה את החלפת המים בבריכת השחייה בקיסריה והחשבון הגיע ל-80 אלף שקלים. כמו כן המדינה מממנת מדי חודש גינון באלפי שקלים לבית בקיסריה בנימוק שיש לטפל בצמחייה בגלל צורכי הביטחון.

 

הסיפור פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בני הזוג נתניהו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים