שתף קטע נבחר

לשכת ראש הממשלה מתפתלת: מותר לקנות ריהוט גן גם עבור הבית בקיסריה

בעקבות חשיפת "ידיעות אחרונות" טענו תחילה בלשכה כי המערכת החדשה נמצאת בירושלים, וכעת טוענים כי מותר לראש הממשלה ורעייתו לקנות ריהוט חדש גם לבית בקיסריה. "מדובר בהתנהלות תקינה, כל הרהיטים יהיו רכוש המדינה עם סיום תפקידו של ראש הממשלה", נמסר

פרשת רהיטי הגן של בני הזוג נתניהו שנחשפה ב"ידיעות אחרונות" הולידה אחר הצהריים (יום ה') תגובה שנייה של לשכת ראש הממשלה שבה הסבירו ש"גם אילו נרכשה מערכת ריהוט גן חדשה לשימוש בקיסריה לתקופת כהונת ראש הממשלה, היה הדבר בהתאם לנוהל שאושר על ידי משרד המשפטים". בלשכת ראש הממשלה הסבירו כי נתניהו מארח בביתו בקיסריה וגם בירושלים.

 

בית ראש הממשלה בקיסריה (שאול גולן,  "ידיעות אחרונות"   ) (שאול גולן,
בית ראש הממשלה בקיסריה(שאול גולן, "ידיעות אחרונות" )

 

עוד בחדשות ynet:

 

הבוקר דווח ב"ידיעות אחרונות" כי מבקר המדינה העביר ליועץ המשפטי לממשלה ממצאים מבדיקה שערך בעקבות מידע לפיו משפחת נתניהו רכשה ריהוט גן הזהה לריהוט בביתה הפרטי בקיסריה, ואז העבירה את הריהוט הישן למעון הרשמי והריהוט החדש נלקח לבית בקיסריה. על פי הידוע מדובר במערכת ריהוט שנרכשה על ידי המדינה בעלות של קרוב ל-30 אלף שקלים. מדובר בריהוט מברזל עם כריות גדולות.

 

על פי החשד, בכיר במשרד ראש הממשלה נתן הוראה לעובדים לרכוש ריהוט חדש שהוא העתק זהה  לריהוט שנמצא בווילה הפרטית בקיסריה. לאחר שהריהוט הגיע למעון ראש הממשלה נעשתה ההחלפה. הריהוט החדש הועבר לקיסריה והריהוט הישן הועבר מקיסריה למעון ראש הממשלה בירושלים. כך, על פי הנטען, חסכה משפחת נתניהו את העלויות של רכישת ריהוט חדש והוא מומן מכספי המדינה.

 

בתגובה הראשונה של הלשכה נאמר כי "למשרד ראש הממשלה לא ידוע על בדיקה של מבקר המדינה בנושא זה. למען הסר ספק, נציין שבניגוד לנטען, מערכת הריהוט שנרכשה נמצאת במעון הרשמי בירושלים, ולא בקיסריה". בתגובה השנייה כבר לא נטען שמערכת הריהוט שנרכשה נמצאת במעון בירושלים ולא בקיסריה, ובמקום

זה נאמר ש"הטענה על אי סדרים מופרכת לחלוטין". עוד אמרו במשרד ראש המשלה ש"ראש הממשלה בנימין נתניהו מנהל ישיבות עבודה רבות בפינת הישיבה בגינת הבית הן בקיסריה והן בירושלים".

  

במשרד ראש הממשלה הבהירו כי "על פי החלטת ועדת הכספים של הכנסת 'מעונו של ראש הממשלה בירושלים ומחוצה לה ינוהל על חשבון אוצר המדינה'. הנוהל קובע שמשרד ראש הממשלה יממן על פי הצורך פריטי ריהוט חדשים למעון הפרטי מחוץ לירושלים לצורך אירוח על ידי ראש הממשלה בתוקף תפקידו. סעיף 2ב(6) לנוהל 'השתתפות בהוצאות ראש ממשלה מכה 'קובע כי המדינה תשתתף בהחלפה או ברכישה של פריטי ריהוט במעון הפרטי ׳אם מדובר בפריטים הנדרשים לצורך אירוח מבקרים המגיעים למעונו הפרטי של ראש הממשלה בתוקף תפקידו. פריטים כאלה יירכשו, במידת הצורך, על ידי משרד ראש הממשלה, יהיו רכוש המדינה, ויוחזרו למשרד ראש הממשלה עם סיום תפקידו של ראש הממשלה'. מכאן ברור שבניגוד מוחלט לפרסומים מדובר בהתנהלות תקינה על-פי כל הנהלים". 

 

ממשרד המשפטים נמסר הערב כי "היועץ המשפטי לממשלה שוחח היום עם מבקר המדינה בנושא, וסוכם כי ככל שיגיע למבקר חומר הקשור לעניין, הוא יעיין בו. החומר יועבר ליועץ המשפטי לממשלה ככל שהמבקר ימצא צורך בכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
בני הזוג נתניהו
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים