שתף קטע נבחר

חשיפה: אשתו של אבו מאזן מאושפזת ב"אסותא" בת"א

במקביל לדרמת החטופים בשטחים, רעייתו של נשיא הרשות עברה ביום שישי ניתוח בבית החולים הפרטי. שומרים הוצבו 24 שעות מחוץ לחדר, וזהותה של אום מאזן נשמרה תחת מעטה חשאיות כבד. היום היא משתחררת. ח"כ שקד: "זה בדיוק ההבדל בינינו לבינם"

אשתו של הראיס - בבית חולים בתל אביב: ממש בזמן שראש הממשלה מטיל עליו את האחריות לגורלם של שלושת הנערים החטופים בשטחים, לאבו מאזן היו עניינים אישיים על הראש. אשתו עברה הליך רפואי - וזה קרה בלב לבה של מדינת ישראל. כך נודע היום (א') ל-ynet.

 

 

אום מאזן בצאתה מבית החולים, היום (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
אום מאזן בצאתה מבית החולים, היום(צילום: ירון ברנר)

אום מאזן בצאתה מבית החולים "אסותא", היום (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
אום מאזן בצאתה מבית החולים "אסותא", היום(צילום: ירון ברנר)
  

במקביל לדרמת החטיפה, האישה, אמינה עבאס (אום מאזן), עברה ביום שישי האחרון ניתוח ברגלה, והיום (א') משוחררת מאשפוז שהתנהל תחת מעטה חשאיות כבד בבית החולים הפרטי "אסותא" שברמת החייל.

 

אום מאזן שהתה במחלקה הנוירו-כירורגית/אורטופדית בקומה השביעית במגדל בית החולים הכי חדש בישראל. היא אושפזה מיום חמישי לבדה בחדר שמחוצה לו הוצבו שומרים במשך 24 שעות. זהותה נשמרה בסודיות בבית החולים, מטופלים אחרים במחלקה לא ידעו מי נמצאת בחדר, וקיבלו תשובות מתחמקות לשאלות על האבטחה הכבדה.

אבו מאזן ואשתו בצילום ארכיון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אבו מאזן ואשתו בצילום ארכיון(צילום: AFP)

הכניסה למחלקה (צילום: אלי סניור ) (צילום: אלי סניור )
הכניסה למחלקה(צילום: אלי סניור )

המאבטח בכניסה לחדר ()
המאבטח בכניסה לחדר

גורמים רשמיים בישראל סירבו להתייחס לפרטים. מבית החולים נמסר: "אסותא איננה נוהגת להתייחס לדבר הימצאותם של חולים הבאים בשעריה או לטיפולים שעברו,

מתוך תפיסה של שמירה על פרטיות המטופל, על כן לא נוכל לאשש או להכחיש כל מידע בקשר למטופלת".

 

מערכת הבריאות הישראלית מפותחת עשרות מונים מזו הפלסטינית, ויש ניתוחים, בדיקות והליכים רפואיים שלא ניתן לבצע בבתי החולים ברשות. בעבר כבר הורשו להיכנס לישראל בכירים פלסטינים ואף אנשי חמאס, חלקם מעזה.

 

לפני כשנתיים, למשל, פרסמנו כאן על כך שאחותו של ראש ממשלת חמאס בעזה, איסמעיל הנייה, ליוותה את בעלה לטיפול רפואי דחוף בבית חולים בילינסון. היא שהתה בו כשבוע. כמו כן, גם נכדתו של הנייה טופלה בישראל לפני כחצי שנה. הנכדה אמאל פונתה מרצועת עזה לבית חולים שניידר בפתח תקווה דרך מעבר ארז בשל מחלה קשה בדרכי העיכול שממנה סבלה. המעבר שלה אושר בישראל בשל צרכים הומניטריים.

 

חברת הכנסת איילת שקד (הבית היהודי) התייחסה לאשפוז של רעיית הנשיא הפלסטיני בישראל בעיצומו של משבר חטיפת הנערים: "זה בדיוק ההבדל בינינו לבינם. יש מי שמחלק סוכריות כשחוטפים ילדים, ויש מי שמטפל באויב".

 

רביד שרון, דובר היישוב טלמון שבו מתגורר גיל-עד שער, אחד החטופים: "שוב מתגלה שיש כאן עם שכל מה שהוא עושה זה לשדר רצון לשלום, אהבה ושכנות טובה. כשאנחנו משקיעים בשכנות טובה ומקריבים למענה, הצד שכנגד מחפש לפגוע בנקודות הרכות והחלשות בכל הזדמנות. אנחנו שמחים שזה קורה דווקא בימים אלה, וזה מחדד את הגישות ההפוכות בין העמים".


 

 

השתתפה בהכנת הידיעה מורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים