שתף קטע נבחר

הקעקוע בשיניים שיציל את הבריאות שלכם

מכשיר קעקוע שמוצמד לשיניים ומתריע על מצב הבריאות, שתל שמשתרש בתוך השיניים וקצף שמרפא את החורים בשיניים מבפנים. איך הפיתוחים הללו יעזרו לנו לשמור על בריאות השיניים ללא כאבים?

כל מי שסובל מבעיות שיניים חולם על המצאה קסומה שתאפשר טיפול שיניים ללא כאבים. גם אם זה נראה לכם לפעמים חלום רחוק, מתברר שהוא עומד להתגשם מהר משחשבתם. מסתבר שיש חוקרים שעמלים על פיתוחים בתחום המבטיחים לנו טיפולי שיניים מהירים ובעיקר לא כואבים.

 

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

 

עוד כתבות על בריאות השיניים

5 האפליקציות שישמרו על בריאות השיניים

חורים בשיניים? ההישגים בספורט בסכנה

שלא תגיע לרופא: 3 דרכים למנוע חור בשן

 

הקעקוע שיתריע על מצב בריאותכם

חוקרים מפרינסטון פיתחו תכשיר שיכול לאתר מחלה בגוף, כבר בתחילתה. המכשיר שניתן להצמיד אותו לשיניים ונראה כמו קעקוע, פועל באמצעות תהודה וללא צורך בטעינה או בבטריות.

 

המכשיר עשוי מחומר הנקרא - graphene - והוא מסוגל להבחין בנוכחות בקטריאלית גם אם היא באחוזים נמוכים ביותר בגוף באמצעות סנסורים רגישים מאוד. לביישנים בינינו, ניתן להצמיד את המכשיר גם במקומות נסתרים בפה.

 

 

שתלים הגורמים לתאי הגזע לגדל שיניים

הרכבת שתלים נחשבת כיום לאחת השיטות הכי יעילות להשלמת שיניים חסרות. עכשיו חוקרים מאוניברסיטת קולומביה פיתחו שיטה לגידול שיניים גם בקרב מבוגרים ונותנים תקווה למצב של איבוד שיניים מסיבות שונות.

 

 

השיטה שפותחה על ידי ד"ר ג'פרי מאו, עיקרה בהשתלת שתל העשוי ממוצרים טבעיים בתוך פיו של המטופל, ואז השתל "מגדל" עצמו בתוך השן.

 

השן החדשה המפתחת בתוך הפה, היא מקור לתקווה רבה לאחר שנוסתה עד כה בקרב בעלי חיים וזכתה להצלחה רבה. החוקרים אופטימיים ומוסיפים כי השיטה תוכל לאפשר גם לאנשים בעלי אמצעים דלים ליהנות משיניים בריאות ואסתטיות.

 

 

קצף לסתימות

מדובר בלא סתם קצף אלא קצף מיוחד המעודד צמיחת תאים בשן ויכול לרפא את החור מבפנים. הקצף נוסה כבר על שיני עכברים, ולדברי החוקרים החור נרפא לאחר חודש. לא רק זאת, החוקרים מדווחים כי השיניים אפילו הפכו להיות חזקות יותר.

 

הם מסבירים כי הקצף אמור להחליף את פעילות קדיחת השן הכל כך לא נעימה, ושעלולה גם לפגוע בעצבים ובכל דם. בסיכוו של דבר הוא אמור גם לסייע לכל מי שמפחד מטיפולי השיניים ובשל כך מזניח את מצב הפה.

   



 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקעקוע בשן שיתריע על מצב בריאותכם
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים