שתף קטע נבחר

נמשכת השביתה ברשות המסים

העובדים לא יקבלו קהל ולא יגבו מכס על מטענים בנמלי הים והאוויר - מה שעשוי לעכב את שחרורם. מאיימים: נחריף את הצעדים הארגוניים, עד כדי השבתת נתב"ג. האוצר בתגובה: עובדי רשות המסים דורשים תוספת של עשרות אחוזים לשכרם, כאשר רק לפני כשנתיים קיבלו תוספת

השביתה ברשות המסים נמשכת: ועד עובדי רשות המסים ישבית גם היום (ב') את מערכת המחשוב המופעלת על ידי עובדי שע"מ (שירות עובדים ממוכן). כתוצאה מכך, לא תתאפשר קבלת קהל וטיפול באוכלוסיית הנישומים, ולא ייגבה מכס על מטענים בנמלי הים והאוויר - מה שעשוי לעכב את שחרורם.

 

 

העובדים החלו אתמול בשביתה, בדרישה שהאוצר יישב עימם למו"מ בנושא סכסוך העבודה עליו הכריזו לפני כ-3 שנים. סכסוך העבודה הוכרז על ידי 3 הוועדים של רשות המסים - מע"מ, מכס ושע"מ (שירות עיבודים ממוכן), הכוללים כ-6,000 עובדים.  

 

יעקב גנור, שמנהל את המו"מ מטעם הוועד, הסביר כי העובדים מוחים על תנאי שכר והעסקה וכן דורשים לקלוט כעובדי מדינה, עשרות עובדי קבלן המועסקים בשע"מ. "פעם שכר העובדים היה בשיא פרמידת השכר, אבל הוא נשחק ויש עובדים בדרגות מסוימות שצריכים לקבל השלמת הכנסה", הסביר.

 

גנור מסר אתמול ל-ynet: "קיבלנו הצעה מבזה מהאוצר, שדורשת מאתנו להסכים באופן כללי להעסקת עובדים קבלניים ובתמורה לפצות אותנו בסכום מגוחך. אנחנו לא יכולים לקבל את זה. ביום שני תתקיים ישיבה פורמאלית יחד עם האוצר וההסתדרות ונודיע מה העמדה שלנו".

 

לדברי גנור, מאז הוכרז הסכסוך לא חלה התקדמות במו"מ מול האוצר. הוא הוסיף כי אם האוצר לא ייענה לדרישה לשבת למו"מ - העובדים עלולים להחריף את הצעדים הארגוניים, עד כדי השבתת נתב"ג. "יש לנו שתי חלופות - או לא לבדוק אף אחד, או לבדוק כל אדם ואדם שמגיע, לפי הספר". האפשרות השניה תיצור כמובן פקק אינסופי בכניסה לארץ.

 

בתגובה לטענות האוצר לפיהן רק לפני כשנתיים נחתם הסכם עם העובדים ששיפר את שכרם אמר גנור כי "אכן קיבלנו עליית שכר כנגד תוספת עבודה, אבל היא נידונה 4 שנים קודם ובאה לידי ביטוי לפני כשנתיים. זה מה שהאוצר עושה - סוחב ודורש שקט תעשייתי. אנחנו אומרים בצורה ברורה שאנו רוצים הסכם שכר כולל ולשנות את תנאי ההעסקה שלנו.

 

מהאוצר נמסר בתגובה: "על אף הסיכום עם ההסתדרות על שקט תעשייתי עד סוף 2014, עובדי רשות המסים דורשים תוספת של עשרות אחוזים לשכרם, מעבר למה ששולם לכלל עובדי משרדי הממשלה והמגזר הציבורי, כאשר רק לפני כשנתיים קיבלו תוספת קבועה של כ-500 שקל לחודש (מעבר למה שניתן לכלל עובדי משרדי הממשלה והמגזר הציבורי).

 

"לעובדים הוצע לדון בסוגיית איחוד אגפי המסים ועל השלכות המהלך, ותוך כך לבנות הסכם העסקה שיתאים לרשות המואחדת. כשלב ביניים, הוצע להתחיל עם פיילוט של עבודה מאוחדת במס הכנסה ומע"מ במספר מקומות מוגדר, וכנגד תשלום מענק של אלפי שקלים כנגד הפיילוט וכנגד עמידה ביעדי גביה וביצוע מטלות נוספות. לעובדים הועברה הצעה בכתב, ונקבעה עימם פגישה שהוקדמה לבקשתם, ולכן לא ברור פשר הצעדים, חוץ מרצון להפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות".


פורסם לראשונה 15/06/2014 20:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים