שתף קטע נבחר

צילום: AP, שאול גולן

החטוף לחש 'נחטפנו', במוקד סברו שזו הטרדה

לפי דיווח בערוץ 10, חיילת שח"מ קיבלה את השיחה מאחד הנערים החטופים שלחש מעבר לקו "נחטפנו". לאחר מכן הזמינה החיילת גורמים בדרגה גבוהה יותר להאזין לשיחה, אולם אלה סברו כי מדובר במטרידן

מחדל טיפול השיחה למוקד המשטרה: כמה שעות לאחר שהותר לפרסום כי אחד משלושת הנערים שנחטפו התקשר למשטרה שניות לאחר שעלה על רכב ולחש "נחטפנו", דיווח הערב (יום א') דורון הרמן בערוץ 10 כי במשטרה סברו שמדובר במטרידן.

 

לפי הדיווח, המתבסס על גורמים בכירים במשרד לביטחון הפנים, חיילת שח"מ (שירות חובה במשטרה) קיבלה את השיחה מהנער החטוף במוקד 100 של המשטרה. לאחר מכן הזמינה החיילת גורמים בדרגה גבוהה יותר להאזין לשיחה, אולם בשלב מסוים הגיעו במשטרה למסקנה שמדובר במטרידן.

 

 

הדיווח הראשוני שהתקבל במוקד 100 של המשטרה היה ביום חמישי בשעה 22:25. עדיין לא ברור מה היה טיב המידע שקיבלה המשטרה. ייתכן שהוא היה קטוע וחלקי. המשטרה לא דיווחה על כך לצה"ל ולשב"כ. רק כשהגיע אחד האבות בסביבות השעה 3:00 לפנות בוקר הבינו במשטרה שאכן קיים חשד כבד לחטיפה - ואז החלו החיפושים של כל זרועות הביטחון.

 

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, סירב להגיב עם שובו אחר הצהריים מארצות הברית לשאלות עיתונאים בנוגע למחדל המשטרתי. בהצהרה לתקשורת ציין דנינו כי "בעת הזו התפקיד המרכזי

 של כולנו בלי יוצא מן הכלל הוא להתרכז במשימה להגיע לנערים האלה", אמר. "שמעתי את הביקורת מרחוק ואני אומר לכם - לא נשאיר שום דבר שמחייב בדיקה, אבל צריך לעשות את זה בעת ובזמן הנכונים".  

 

מוקדם יותר, כאשר נחת, ערך דנינו הערכת מצב במשרדי משטרת מרחב נתב"ג, ובדרך אולי התעדכן בדיווחים על ביקורת שנמתחת עליו, בשל שובו המאוחר לארץ מהכנס שבו השתתף בארצות הברית. במטה הארצי הדגישו היום שהוא חזר מוקדם ככל הניתן, אולם בדיקה באתר רשות שדות התעופה מעלה שביממה האחרונה נחתו לפחות ארבע טיסות ישירות מניו יורק (לא של אל על), וזאת עוד לפני אפשרויות של טיסת המשך (קונקשן).  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר תורג'מן
לא הגיב. רנ"צ דנינו
צילום: מאיר תורג'מן
מומלצים