שתף קטע נבחר

אהבה נשיאותית: ברק ומישל אובמה ומה שבידיהם

הוא אחד הנשיאים הכריזמטים של ארה"ב שעצם בחירתו היוותה שינוי בנוף האמריקני, היא נחשבת לאישה חזקה, עזר כנגדו ויודעת לעמוד על שלה - יחד הם הזוג הנשיאותי של ארה"ב. לאונרדו דניאל אבלס בוחן את כפות ידיהם של ברק ומישל אובמה ובודק האם הם מתאימים כזוג ומה מחבר ביניהם

לא תמיד מה שרואים מכאן זה מה שרואים משם, לפחות לא כשמדובר בדמויות ציבוריות שעטופות בהילה של שליטה עצמית וביטחון שניראה מרחוק אמיתי, אבל כשמסתכלים מקרוב מתגלים פתאום הסדקים בכיסוי הפלדה שעטו על עצמם כחומת הגנה מפני פגעי מזג האוויר ודעת הקהל האכזרית.

 

את ברק אובמה התרגלנו לאהוב לשנוא כאן במדינה הקטנה שלנו, מוכת רגשי הנחיתות ופחדי הרדיפה, שלא ייעלמו גם בעוד אלף שנה. אותו דווקא שפטנו לחומרה ולא ממש הבנו את נפשו של האיש המיוחד הזה, שנראה שאינו דומה לרוב מנהיגי העולם שקמו בעשורים האחרונים. ככירולוג, מומחה לאבחון על פי כף היד, רציתי לגלות את האמת מאחורי אופיו של מנהיג העולם החופשי ברק אובמה, ומצאתי כמה תמונות שלו מלפני כמה שנים. היות שדברים בכף היד משתנים, כל מה שאומר כאן נכון לרגע בו צולמו התמונות. חלק מהפרטים כמובן יהיו זהים גם היום, אך יתכן שחלקם השתנו במקצת מאז צולמו התמונות.

 

אדם עם לב וחסר אגו

קו הלב הארוך של ברק אובמה, שמסתיים בין האצבע המורה לאמה, יחד עם נטיית האגודל אחורנית ואורך האצבע המורה שנמוכנה יותר מהקמיצה, מראים לנו שאובמה הוא איש עם לב רחב, עם צורך לתת ולקבל אהבה, אדם שאוהב לתת לאחרים בצורה כנה ושמתחבר מאוד בקלות אל בני אדם. אורך האצבע המורה מלמד שהוא אדם חסר אגו שמנהיג לא מתוך סמכות בלבד אלא מתוך כריזמה, חיבור לאחר, ורצון לתת דוגמה במעשיו.

 

כריזמה ודוגמה לאחרים - הנשיא אובמה (צילום: AP) (צילום: AP)
כריזמה ודוגמה לאחרים - הנשיא אובמה(צילום: AP)

 

כשמשווים את ידו הימנית לידו השמאלית של אובמה ניתן לראות כמה דברים: בידו השמאלית אצבע הקמיצה הייתה ארוכה יותר מאשר בידו הימנית, דבר המלמד שבצעירותו היה לו מאוד חשוב לקבל הערכה מהסביבה, יותר מהיום, והיה מוכן לקחת על עצמו הרבה יותר סיכונים, והיום הנטייה הזאת התמתנה במקצת - עם השנים הוא הפך לאדם יותר שקול. בידו הימנית הזרת ארוכה יותר מבידו השמאלית, דבר המלמד שעם השנים היכולת הרטורית שלו השתפרה מאוד, יכולת הביטוי והשכנוע וגם הצורך להשתמש בהגיון ולרסן את הנטייה הטבעית לפעול באימפולסיביות, נטייה שבאה לידי ביטוי על ידי המרווח הגדול הקיים בידו בין קו הראש לקו החיים, מרווח המראה על עצמאות מאוד גדולה מגיל מאוד צעיר.

 

אנרגיה של עשייה עם הרגשה של חוסר מיצוי

קו החיים של אובמה הוא חזק וברור דבר המראה על אנרגיה ובריאות טובה ובתוך קו החיים ישנו קו נוסף, הקרוי קו מארס, המעניק לאובמה תוספת של אנרגיה המאפשרת לו להתמודד עם קשיים בחיים בצורה טובה, בבחינת רשת הגנה נוספת עד גיל 55-60 לערך.

 

קו הגורל של אובמה שהולך ממרכז שורש כף היד עד למתחת אצבע האמה מראה שמסלול החיים של אובמה

היה סלול מההתחלה, ומגיל מאוד צעיר החליט להקדיש את עצמו לעשייה ציבורית. את נושא העשייה הציבורית ניתן להסיק גם ממיקום קו הגורל שמתחיל באמצע כף היד ומאורך אצבע האמה שהיא ארוכה, דבר המלמד על צורך בעבודה בתוך מסגרת עם משמעת סדורה. הקירבה של קו הגורל עם קו החיים מלמד על הטשטוש בין חייו האישיים לבין חייו המקצועיים, כאילו שאחד הם.

 

קו גורל נוסף שיוצא מהצד המשיק של היד ומתחבר לקו המרכזי בגיל 25 לערך, מלמד על כך שהוא בנה את עצמו מבחינת הקריירה בלימודים שישמשו אותו בעבודתו ושקשורים ברצון לעבוד עם ולמען אנשים.

 

היבלות מתחת לאצבעות האמה, הקמיצה והזרת מלמדים על הרגשה של קושי, מאבק, כאילו שעבורו ההישגים זה לא משהו שבא כמובן מאליו, ונותן נופך של חוסר מוטיבציה וחוסר תשוקה מספקת ללכת עם הרעיונות שלו עד הסוף ולהילחם עד הסוף על עקרונותיו, למרות הרצון שלו להביא אותם לידי מימוש.

 

שליחות רוחנית

באמצע היד, בין קו הראש לקו החיים, אנחנו רואים צלב הקרוי צלב מיסטי, שנוצר על ידי קו הגורל. הצלב מלמד שלעבודתו של אובמה יש ייעוד רוחני שניתן לו טרם לידתו שאותו הוא צריך לממש כחלק מעבודתו הרוחנית.

 

קשיים רבים לאורך הדרך ופריצה גדולה אחרי גיל 45 - לאורך חייו של אובמה היו תחנות רבות בהן ניכר קושי רב שחווה. קושי הזה בא לידי ביטוי על ידי איים שמופיעים בקווים מרכזים, כמו קו הגורל, קו הלב וקו השמש – שהוא הקו שיורד מתחת לאצבע הקמיצה. הגילאים שבהם חווה קושי לא פשוט הם לערך גילאי 8-10, 20-22, 27-31, 42-45.

 

לאחר גיל 45 רואים פריצה משמעותית בחייו בדמות קו שמש ברור וחזק המסמל שמחה של הגשמה אישית.

 

ההתאמה הזוגית עם מישל אובמה

מישל וברק אובמה מאוד מתאימים מבחינה זוגית. לשניהם מרקם יד זהה, תנאי הכרחי (אך לא מספיק) לקיום זוגיות רבת שנים. בידי שניהם ניתן להבחין בבירור בקו זוגיות אחד, מה שמלמד שהם אנשים נאמנים, שרואים את הזוגיות שלהם כמשהו יציב, יחיד ומיוחד. גם למישל וגם לברק אובמה אצבע מורה נמוכה מהקמיצה, דבר המלמד על אגו נמוך לשניהם, דבר המבטיח שלא יהיו משחקי כוח בבית, וקו הלב הארוך של שניהם מלמד על צורך משותף במתן וקבלת אהבה.

 

עצמאית בשטח - מישל אובמה (צילום: AP) (צילום: AP)
עצמאית בשטח - מישל אובמה(צילום: AP)

 

יחד עם זאת, ניתן להבחין אצל מישל אובמה במרווח גדול מאוד בין הזרת לקמיצה, דבר המלמד על צורך בעצמאות מאוד גדולה בכל הקשור לפעולות שלה. היא לא אחת שתעשה מה שאומרים לה, אלא יש לה דרך משלה וברגע שהיא החליטה על דרך פעולה, לא ניתן לעמוד בדרכה. מצד שני, הקירבה בין הקמיצה לאצבע האמה אצל מישל מלמדים על צורך לפעול בתוך גבולות הנורמה, החוק והמוסר ולא לחרוג מכך ומהבחינה הזאת דפוס זה ומרכיבים אלה בכף היד מאוד דומים למה שניתןלראות אצל הנסיכה דיאנה ז"ל, שגם היא הייתה מצד אחד מאוד עצמאית אך שמרה על גינוני הטכס מן הצד השני (אך על כך בהזדמנות אחרת).

 

אבל שלא תטעו, מישל היא לא דברנית גדולה על עצמה למרות מה שניתן אולי לחשוב מתוך השתתפויותיה בתכניות טלוויזיה. זווית הפתיחה של האגודל שלה מאוד קטנה מה שמלמד שהיא טיפוס סגור שלא ממש משתפת אחרים במה שקורה בחיים שלה, שומרת סוד ושוקלת מילים, דבר שיכול לתת הרגשת ביטחון מאוד גדולה לנשיא, שמה שיאמר בחדרי חדרים יישאר שם.

 

בין בני זוג יש הבדלים שמקרבים ומשלימים אחד את השני, ולעומת זאת יתכנו הבדלים שמרחיקים ומנוגדים אחד לשני. אצל ברק אובמה ומישל רואים מאפיין חשוב שדווקא מאזן אחד את השני:

 

מתאימים הנשיא ברק אובמה ואשתו מישל (צילום: MCT) (צילום: MCT)
מתאימים הנשיא ברק אובמה ואשתו מישל(צילום: MCT)

 

אצל ברק אובמה רואים מרווח גדול מאוד בין קו הראש לקו החיים, דבר המלמד על צורך בעצמאות מאוד גדולה מגיל צעיר עד לגבול של פזיזות וחוסר שיקול דעת. לעומתו, אצל מישל רואים שקו החיים וקו הראש צמודים אחד לשני מה שמלמד על שיקול דעת יותר גדול וחיבור גדול יותר למשפחה, דבר המאזן את ברק אובמה ועוזר לו להתקרקע ולהיות שקול וזהיר יותר. כמו שנאמר "אישה בונה, אישה הורסת", במקרה של הזוג הנשיאותי, מישל בונה אותו ובגדול.

 

  • לאונרדו דניאל אבלס - כירולוג מוסמך (מאבחן על פי כפות הידיים), מומחה לשפת גוף, NLP, מאמן אישי ומאמן מוטיבציה בינלאומי

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מתאימים יחד - הזוג הנשיאותי לבית אובמה
צילום: רויטרס
צילום: דני בכר
לאונרדו דניאל אבלס
צילום: דני בכר
מומלצים