שתף קטע נבחר

רב השומרון: "קוד זיהוי לטרמפיסטים"

פתרון לבעיית הטרמפים? הרב אליקים לבנון קורא לתושבים להשתמש בסיסמאות ובקודים מזהים המוסכמים על הנהגים והנוסעים המצטרפים אליהם מחוץ לקו הירוק, וזאת על מנת להבטיח כי אין מדובר במחבלים. אחד הצדדים בטרמפ יפתח במשפט מוכר מסידור התפילה - והשני ישיב לו

רבנים ומחנכים קראו שלא לנסוע בטרמפים ברחבי יהודה ושומרון, ובני הנוער טוענים כי מדובר בגזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה - ואולי בעקבות חטיפת שלושת תלמידי הישיבה, נמצאה הנוסחה הנכונה לנסיעה בטוחה: רב השומרון, אליקים לבנון, קורא לתושבים להשתמש בסיסמאות ובקודים מזהים המוסכמים על הנהגים והנוסעים המצטרפים אליהם מחוץ לקו הירוק, וזאת על מנת להבטיח כי שני הצדדים יהודים ואין מדובר במחבלים.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

לבנון, רב המועצה האזורית שומרון ורב היישוב אלון מורה וראש הישיבה בו, ומהרבנים הבולטים בציונות הדתית ובימין, מציע למבקשי הטרמפים "לבחון" את הנהגים האוספים אותם (ולהפך) בדקלום פרק תפילה, או בציון שם פרשת השבוע.

 

קראו עוד בערוץ יהדות:

 

"הנסיעה בטרמפים היא עובדה, ואין דרך אחרת באיזורים מסוימים ביהודה ושומרון", כתב הרב באיגרת לתושבים. "בשביל ההתיישבות ביהודה ושומרון, נסיעה בטרמפים היא אורח חיים ובריאות קהילתית".

 

"נתיב תחבורה יוצא דופן של נתינה מתמדת ועזרה הדדית מצד הנהגים, המאפשר רמת איכות חיים גבוהה ביישובים המרוחקים אחד מהשני" (צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות) (צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות)
"נתיב תחבורה יוצא דופן של נתינה מתמדת ועזרה הדדית מצד הנהגים, המאפשר רמת איכות חיים גבוהה ביישובים המרוחקים אחד מהשני"(צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות)

 

"אבות ואמהות, נערים ונערות משתמשים באופן תדיר בנתיב תחבורה יוצא הדופן של נתינה מתמדת ועזרה הדדית מצד הנהגים, המאפשר רמת איכות חיים גבוהה ביישובים המרוחקים אחד מהשני, ואינם נגישים לתחבורה ציבורית באופן תדיר".

 

"מצב שדורש סבלנות ומודעות"

בהינתן מצב זה, סבור "רב השומרון" כי "יש לחנך לזהירות ואחריות. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם זהו צו התורה, ובחרת בחיים!" עצתו, כאמור:

אחד הצדדים בטרמפ יפתח במשפט מוכר מסידור התפילה, כמו "אדון עולם אשר מלך" - והשני ישיב לו "בטרם כל יציר נברא", או "אשרי יושבי ביתך" ו"עוד יהללוך סלה".

 

"דבר זה מחייב סבלנות ומודעות, הן של הנהגים והן של הטרמפיסטים", הסביר הרב. "יש מאות ואלפי קודים כאלה, וזה עשוי לתת ביטחון הן לנהגים והן לטרמפיסטים ולפתור את המצוקה הקיימת בעקבות החטיפה והחששות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
מה פרשת השבוע? הרב אליקים לבנון
צילום: אורות
מומלצים