שתף קטע נבחר

הירי לדרום נמשך, צה"ל תקף ברצועת עזה

ראש הממשלה ושר הביטחון הבטיחו להמשיך להכות בחמאס, אבל הירי מעזה נמשך. שתי רקטות נורו אל אזור אשקלון ואחת יורטה. הלילה הותקפו יעדי טרור

בתגובה לירי הרקטות לדרום תקף הלילה (יום ו') כלי טיס של חיל האוויר שלושה משגרים מוטמנים בצפון רצועת עזה, מוקד פעילות טרור במרכזה ואתר לאחסון אמצעי לחימה בדרומה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

 

עוד בחדשות:

 

סמוך לשעה 22:00 אתמול נורו שתי רקטות אל אזור אשקלון, אחת מהן יורטה בידי מערכת "כיפת ברזל". אזעקה נשמעה ברחבי העיר ובאזור מועצת חוף אשקלון. איש לא נפגע ולא נגם נזק. ראש העיר אשקלון איתמר שמעוני אמר: "אנחנו ערוכים ודרוכים לכל התרחשות. נפעל בשיקול דעת במהלך הלילה בכדי לקבל את ההחלטות הנכונות יחד עם גורמי הביטחון. בינתיים אנחנו נותנים את כל הזמן הנדרש לצה"ל להכות בהם ולהשיב את הבנים הביתה בשלום".

 

 

מוקדם יותר התפוצצה רקטה בשטח פתוח באזור שער הנגב. איש לא נפגע. שניות ספורות לפני כן נשמעה אזעקת "צבע אדום" בשדרות ובאזור שער הנגב. תושבים דיווחו ששמעו קול שריקה ופיצוץ וצה"ל סרק את האזור. ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל הבטיחו אמש להמשיך להכות בחמאס, וזמן קצר אחר כך אמר דובר חמאס, סאמי אבו זוהרי, כי הימים הקרובים יוכיחו שחמאס מסוגל להשיב עימות ושנתניהו יצטער על הצעדים שלו נגד חמאס ונגד העם הפלסטיני. הוא איים כי אם ישראל תגרש את אנשי חמאס שעצרה במהלך המבצע, "ייפתחו על ישראל שערי הגיהנום".

 

ראש העיר שדרות אלון דוידי אמר כי "תושבי העיר שדרות למודי ניסיון וחזקים אל מול האתגרים. תושבי שדרות זוכרים ומוקירים לעם ישראל את התמיכה לאורך השנים ולכן תושבי שדרות מוכנים לקבל על עצמם את מחיר ההסלמה, איתנים ונחושים, על מנת לתת לצה"ל חופש פעולה מלא, ללא מגבלת זמן, בכדי למגר את הטרור. אנחנו סומכים על צה"ל ואין ספק כי חמאס יספוג מהלומה כואבת. לצד התמיכה בצה"ל, כל תושבי שדרות נושאים תפילה לשובם של הבנים ולבנו עם המשפחות. אנו מאמינים ומקווים כי צה"ל יחזיר אותם הביתה במהרה בשלום". ראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון אמר כי "מטרת הירי לעברנו ברורה, אולם לקהילות חוף אשקלון עמידה איתנה והחוסן הנדרשים לגבות את צה"ל בימים אלו".

 

מאז החל מבצע "שובו אחים" להחזרת שלושת החטופים, גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח נורו 15 רקטות. שתיים מהן - כולל זו הערב - יורטו על ידי כיפת ברזל. שתיים נפלו סמוך מאוד לבתים - האחת ביישוב המועצה האזורית חוף אשקלון והשנייה אמש, צמוד לבתים בקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. שאר הרקטות נפלו בשטחים פתוחים.  

מנזקי הרקטות בימים האחרונים          (צילום: דוברות משטרת ישראל) (צילום: דוברות משטרת ישראל)
מנזקי הרקטות בימים האחרונים (צילום: דוברות משטרת ישראל)

 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

במערכת הביטחון מעריכים כי ירי הרקטות מרצועת עזה לישראל בימים האחרונים מבוצע על ידי הג'יהאד האיסלאמי ולא על ידי חמאס. לפני זמן קצר אמר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון על הירי בדרום: "אנו מגיבים בתקיפות. אם השקט לא יישמר, אנחנו נדע מה לעשות".

 

בלילה תקף צה"ל ברצועה בתגובה לירי אתמול, שפגע במבנה במועצת שער הנגב. כלי טיס של חיל האוויר פגעו במשגר מוטמן, תשתית טרור ומוקד פעילות טרור בצפון רצועת עזה, ובשני מוקדי פעילות טרור נוספים במרכז הרצועה. הפלסטינים דיווחו כי שלושה נפצעו בתקיפה, שלטענתם כוונה נגד בסיס אימונים של חמאס, מתקן שירותי הביטחון בעזה ומתקן ביטחוני בעבר בג'בליה. עוד בעזה: חמישה אנשי הזרוע הצבאית של חמאס נהרגו בפיצוץ במנהרה ממזרח לעיר עזה, לא הרחק מגדר המערכת עם ישראל. תחילה הכחישו בחמאס שיש נפגעים בפיצוץ אולם בצהריים אישרו שחמישה נהרגו.

 

בשעות הבוקר ארע פיצוץ במנהרה מזרחית לעיר עזה לא רחוק מגדר המערכת עם ישראל. בתחילה הכחישו בחמאס כי יש נפגעים בפיצוץ וסירבו לומר מה מקורו, אך כעת מדווחים מקורות שונים כי בפיצוץ נהרגו חמישה אנשי הזרוע הצבאית של חמאס.


פורסם לראשונה 19/06/2014 19:16

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שמיר
יירוט של כיפת ברזל. ארכיון
צילום: טל שמיר
צילום: דוברות משטרת ישראל
רסיס רקטה באשקלון. ארכיון
צילום: דוברות משטרת ישראל
מומלצים