שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הטאבלט של פיליפס שמסתתר במסך המחשב

  על הנייר הפיליפס SC221C נשמע טוב: מסך מגע 21.5 אינץ' המתחבר למחשב ובנוסף מכיל מערכת הפעלה אנדרואיד. אך חומרה מיושנת וביצועים בינוניים הופכים את בן הכלאיים הזה למוצר סביר לכל היותר. אז למה בכל זאת הוא מרגש אותנו?

  מה קורה כשמשלבים מסך מחשב עם טאבלט של אנדרואיד? מקבלים את הפיליפס SC221C, מסך מגע בגודל 21.5 אינץ', המכיל בתוכו את מערכת ההפעלה אנדרואיד, ולמעשה מתפקד כטאבלט שולחני גדול.

   

  מסך מחשב וטאבלט באחד

  דרך הכפתורים המובנים במסך, ניתן להחליף בין מצב תצוגה רגיל שבו רואים את המחשב הרגיל, לבין מערכת האנדרואיד המותקנת מראש, שהופכת את המסך לטאבלט נייח גדול במיוחד. המסך תומך ברזולוציה של 1920x1080 (שזה Full HD) גם במצב רגיל וגם במצב אנדרואיד, כשניתן לחבר אליו התקן HDMI ו-VGA אחד, וישנה תמיכה בתקן MHL המאפשר לשכפל את מסך הסמארטפון אנדרואיד ולהציגו על המסך הגדול.

   

  מערכת האנדרואיד המותקנת היא גרסת 4.2, (העדכנית היום היא 4.4.3) כשהכוח המניע את הכל הוא מעבד מרובע ליבות במהירות 1.6 גיגה הרץ, וזיכרון 2 גיגה RAM, עם 8 גיגה לאחסון. את שטח האחסון ניתן להרחיב עם כרטיס SDHC או דיסק און קי בנפח של עד 64 גיגה, או כונן קשיח חיצוני רגיל.

   

   


   

  מסך המגע תומך בקלט משתי אצבעות בו זמנית בלבד (בזמן שטאבלטים אחרים ניידים מציעים תמיכה ב-10 אצבעות). מספיק להניח בטעות אצבע באזור הלא נכון והפעולה שביקשתם לבצע, לא תקלט. בחטיבת הביצועים התוצאה לא מרהיבה. מי שמיומן בהקלדה על מסכי מגע, יתקשה להתרגל לאיטיות שבה המסך מעבד את המידע. שכן לא פעם מצאנו את עצמנו כותבים ברצף רק כדי לגלות לאחר מכן שרוב האותיות בכלל לא נקלטו.

   

  כמסך מחשב מדובר במוצר נחות למדי, לפחות במונחים הטכניים. ל-S221C פאנל מסוג LCD (מי ידע שעוד מייצרים כאלה) עם יחס ניגודיות של 1:1000 בלבד, ובהירות בינונית של 250 cd/m² ומעל הכל, זמן תגובה של 14 מילי שניות - נתון שכבר חשבנו שעבר מן העולם. זמן התגובה במסכים מודרניים לרוב לא עובר את ה-5 מילי שניות. המשמעות: כשישנה תנועה מהירה, ובעיקר כשמוצגים פריטים כהים שנעים, הם יופיעו מרוחים על המסך.

   


  שימוש

  שימוש במסך מגע כה גדול המונח כמעט אנכית כמו מסך מחשב, הוא לא נוח בעליל. לשם כך השכילו בפיליפס ואפשרו להטות את המסך בין 12 ל-54 מעלות, כך שניתן לשלוט דרך מסך המגע כמו בטאבלט רגיל. בכל מקרה ניתן לחבר מקלדת ועכבר ישירות למסך ולהשתמש באנדרואיד בעזרתם. אם תחברו את המסך למחשב, תגלו שכבל ה-VGA קצת גבוה ולמעשה בולט מחלקו התחתון של מסך. היות שמה שנמצא מתחת למסך זה השולחן, קשה שלא לעקם את הכבל. כמו כן, המבנה הזוויתי שבנוי לנוחות, גם אומר שהמסך נמצא צמוד לשולחן ולא על עמוד, כך שהוא יוצר זווית מאוד לא בריאה לצוואר.


  כדאי?

  בעוד שהקונספט מאוד נחמד, הביצוע בדגם S221C בינוני למדי. זה לא מסך מוצלח במיוחד, וזה לא טאבלט מוצלח במיוחד. במחיר 2,599 שקל, מקבלים טאבלט בינוני גדול במיוחד, ומסך מחשב סביר מסורבל למדי. עם זאת, מדובר בטאבלט שלם על כל יכולותיו, עם מסך גדול ונאה. זאת והיכולת לחבר כונן קשיח ישירות לאנדרואיד, הופכת את הטאבלט הבינוני הזה, למכונת סרטים נחמדה מאוד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים