שתף קטע נבחר

בגרפים ואיורים: אל-קאעידה בדו"ח ביצועים

אז כמה ראשים ערפנו השנה? הביטו בציור. בציניות מבחילה, כאילו היה חברה מסחרית, פרסם אל-קאעידה דו"ח צבעוני הסוקר את מעשי הזוועה שלו בעיראק

חברות רבות במשק נוהגות להפיק דו"ח שנתי המעיד על ביצועיהן, לעתים גם נותני השירות מעדכנים אתכם במייל או בדואר על הישגיהם השנה, אבל מתי בפעם האחרונה קיבלתם דין וחשבון מארגון הטרור הרצחני בעולם?

 

עוד חדשות בעולם:

 

זה בדיוק מה שעשה ארגון "המדינה האיסלאמית בעיראק ובסוריה", שנחשב לזרוע של אל-קאעידה ושמתקדם בימים האחרונים במסע כיבושים חסר תקדים בעיראק, שמעורר דאגה גדולה במערב.


הארגון פרסם לאחרונה דו"ח בן לא פחות מ-400 עמודים, שבו הוא שוטח בסדר מופתי, בעיצוב קפדני ובסיוע גראפים את מעלליו במהלך שנת 2013. ממש כאילו מדובר בנתוני ייבוא-ייצוא או בתחשיבי שכר, מוסר הארגון מספרים מדויקים - לטענתו - על הוצאות להורג, התנקשויות מרחוק, שריפת בתים ופיגועי התאבדות.

 

ככל הנראה, מטרתו של הדו"ח כפולה: הוא נועד לאפשר לפעילי הג'יהאד בעיראק להתרברב במעשיהם ולהפגין את כוחם כאמצעי תעמולה,

ובנוסף לגייס עוד תורמים שיאפשרו לו להמשיך את פעילותו. אל-קאעידה ושלוחותיו מסתייעים רבות בכסף שהם שודדים מבנקים וממוסדות ציבור, אבל גם בתורמים נסתרים.

 

בדו"ח, הנושא את הכותרת "א-נבע", נסקרים 12 חודשים שבהם ביצע הארגון לדבריו כ-10,000 פעולות טרור בעיראק. לדבריו הוא הוציא להורג 1,083 בני אדם (פי שניים מבשנה שלפני כן), הפציץ או שרף 1,015 בתים וביצע 238 פיגועי התאבדות. לדבריו גם הטמין יותר מ-4,000 מטעני צד ושחרר מהכלא מאות טרוריסטים במבצעי חילוץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שער דו"ח הביצועים של אל-קאעידה ל-2013
מומלצים