שתף קטע נבחר

צילום: דובר צה"ל

המלצה לחקור את ח"כ זועבי, שזוכה לאבטחה

אחרי שחברת הכנסת מבל"ד אמרה כי "חוטפי שלושת הנערים אינם טרוריסטים", העבירה המשטרה ליועמ"ש המלצה לחקור אותה בחשד להסתה. הבוקר יצאה זועבי מלווה במאבטח: "הראשונה להיחקר - מדינת ישראל"

המשטרה ממליצה לפתוח בחקירה פלילית נגד ח"כ חנין זועבי (בל"ד) בגין דבריה שלפיהם חוטפי שלושת הנערים אינם טרוריסטים. האמירה של זועבי הובילה להגשת תלונות נגדה בדרישה שהמשטרה תפתח נגדה בחקירה בחשד להסתה.

 

ראש אגף החקירות, ניצב מני יצחקי שחתם על ההמלצה, העביר אותה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ולפרקליט המדינה שי ניצן. הבוקר (יום ב') התייחסה זועבי להמלצת המשטרה ואמרה ל-ynet: "המשטרה יכולה לחקור אותי. אני חושבת שכל פושע וכל מי שעובר על החוק צריך לשלם מחיר. הראשונה שצריכה להיחקר היא מדינת ישראל והמדיניות שלה".

 

זועבי והמאבטח מחוץ לביתה, הבוקר (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
זועבי והמאבטח מחוץ לביתה, הבוקר(צילום: מוחמד שינאווי)

עוד בפרשת החטופים:

מתחת לקרקע: עשרות מנהרות נחשפו ביו"ש

צה"ל מגשש באפלה: "מחפשים כל רמז"

 

כמה ימים לאחר חטיפת הנערים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח נשאלה ח"כ זועבי בראיון ברדיו תל אביב: "את לא מגדירה את החוטפים טרוריסטים?" והשיבה על כך: "הם לא טרוריסטים, הם אנשים שלא רואים שום פתח לשנות את המציאות שלהם והם נאלצים להשתמש באמצעים האלה, עד שישראל תתפכח קצת, עד שהאזרחים של ישראל והחברה תתפכח קצת ותרגיש את הסבל של האחר".

 

הבוקר (יום ב') יצאה ח"כ זועבי מביתה בנצרת לכיוון הכנסת מלווה במאבטח. זועבי אמרה כי היא לא חושבת שנשקפת סכנה לחייה אלא לחיי הפלסטינים בגדה וגם לחיי הנערים החטופים. "זה הכול משום שממשלת ישראל לא רוצה לשמור על חיי אדם ומזלזלת בחיי אדם", טענה חברת הכנסת מבל"ד. "זאת מדיניות שרק רוצה לשלוט בעם אחר ואפילו לא אכפת לה מהחיים הפלסטיניים. באותו זמן שנתניהו מדבר על חיי אדם, הוא הורג אנשים באותו מסע של הפחדה".

 

על האיומים שקיבלה אמרה זועבי: "קיבלתי איומים שאמרו לי 'נגיע אלייך', 'נרצח אותך', 'תסתלקי מכאן' ו'אין מקום לפלסטינים או למחבלים'. המשטרה כבר יודעת ועושה פעילות רצינית, אבל במקום לשים מאבטחים ולבזבז את כספי הציבור, עדיף לתפוס את המאיימים ולשמור טוב על חיי כולנו".

 

"זועבי היא טרוריסטית"

התגובות לדבריה של זועבי לרדיו תל אביב לא איחרו לבוא. שר החוץ אביגדור ליברמן אמר כי "לא רק החוטפים הם טרוריסטים, גם חנין זועבי היא טרוריסטית. דינם של החוטפים ודינה של המסיתה, מעודדת החטיפות זועבי, צריך להיות זהה".

 

יו"ר הקואליציה, ח"כ יריב לוין, פנה אל היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין וביקש לחקור את זועבי. "דבריה הקשים הם בגדר הסתה פרועה ועידוד הטרור ופעולות מסוג זה. ההתבטאויות חמורות ביותר ומחייבות נקיטת צעדים מיידיים על מנת להפסיק את מסע ההסתה המתמשך של ח"כ זועבי", ציין לוין.

 

בעקבות הדברים מינו במשטרה צוות שבדק את הנושא ולאחר כמה ימים של עבודה הוגש החומר לראש אגף החקירות. בתום ישיבה שנערכה אתמול הוחלט כאמור באגף החקירות להמליץ על פתיחת חקירה פלילית באזהרה נגד זועבי. לאור הממצאים נראה כי היועץ המשפטי וינשטיין צפוי לאשר את זימונה של ח"כ זועבי לחקירה בימים הקרובים.

 

סירבה לקבל אבטחה. ח"כ זועבי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
סירבה לקבל אבטחה. ח"כ זועבי(צילום: גיל יוחנן)

הסערה שהתעוררה בעקבות דבריה של זועבי הניעה את קצין הכנסת להצמיד לה מאבטחים, אולם היא סירבה לכך. ח"כ זועבי ציינה בהקשר זה כי "קורה שגם בתוך מאבק לגיטימי, מתוך ייאוש,

מבצעים מעשים שאני לא מסכימה איתם. עצם העובדה שאני זקוקה לאבטחה חושפת עד כמה אנחנו חיים במציאות אטומה, חסרת רגישות, שמייצרת מנגנונים חזקים לסתימת פיות".

 

זועבי אמרה עוד כי "התגובות נגדי מראות שהם לא מבינים מה שאני אומרת. בעיני החברה הישראלית כל מאבק השחרור הלאומי הפלסטיני הוא לא לגיטימי, אלא מעשה טרור אחד גדול. זו התפיסה, זו הטרמינולוגיה בישראל, ואני לא שותפה לה. לא רק אני, יהודים רבים וערבים רבים מסרבים לראות במאבק לשחרור לאומי סוג של טרור".


פורסם לראשונה 23/06/2014 00:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ זועבי
צילום: גיל יוחנן
צילום: אבי מועלם
חתם על ההמלצה. ניצב יצחקי
צילום: אבי מועלם
מומלצים