שתף קטע נבחר

מאיר דגן יעמוד בראש קרן למימון פינוי-בינוי

ראש המוסד לשעבר, שהתנסה ללא הצלחה בתחום חיפושי האורניום, יעמוד בראש קרן השקעות נדל"ן, שתתמקד במימון פרויקטים של התחדשות עירונית כגון פינוי-בינוי ותמ"א 38 וכן נדל"ן מניב. דגן: מעריכים שנגייס הון ראשוני של 100 מיליון שקל. השותף עו"ד ירון טיקוצקי: נתמקד בפרויקטים בארץ ובחו"ל

ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, נכנס לשוק הנדל"ן הישראלי. דגן, ששימש כראש המוסד בין השנים 2002-2011, נכנס עם פרישתו לעסקי שוק ההון לתקופה קצרה, וכיהן כדירקטור בחברת האנרגיה גוליבר אנרג'י. ואולם, לאחר ניסיונות כושלים לחפש אורניום יעמוד בראש קרן השקעות למימון פרויקטים בנדל"ן.

 

 

מדובר בקרן ראשונים, שבראשה יעמוד דגן לצד עו"ד ירון טיקוצקי, שותף מייסד משרד עורכי הדין דורון טקוצקי צדרבוים, ולצד רו"ח ברוך יחזקאלוב ממשרד רואי החשבון יאראק-יחזקאלוב. בכוונת הקרן לגייס ולהשקיע במהלך השנה הראשונה לפעילותה לפחות כ-200 מיליון שקל במימון פרויקטים בענף הנדל"ן למגורים והנדל"ן המניב.

 

הקרן כבר משקיעה במימון פרויקטים שונים ותתמקד במימון פרויקטים של נדל"ן, בארץ ובחו"ל. בארץ מתכוונת הקרן לממן, בין השאר, פרויקטים בתחום התחדשות עירונית (פינוי-בינוי ותמ"א 38) ובמרכזים מסחריים. לדברי דגן, הקרן כבר החלה לבחון מספר עסקאות של יזמים המבקשים לגייס מימון, בעיקר באזור המרכז, חיפה והקריות.

 

"כיום ניתן לזהות צורך של יזמים הפועלים בתחום ההתחדשות העירונית, במקורות חוץ בנקאיים למימון ההון העצמי הנדרש להם, לשם קבלת ליווי בנקאי להקמת פרויקטים", אומר עו"ד טיקוצקי. לדבריו, עד לא מכבר היה תחום השלמת ההון לבנייה למגורים נחלתם של גופים מוסדיים שונים, או של חברות פרטיות בעלות הון עצמי גבוה או מקורות אשראי בנקאי זמינים - שמכרו ליזמים כסף בריבית גבוהה יותר מאשר עלויות הגיוס שלהן.

 

הגיוס הראשוני - 100 מיליון שקל

"בשנה האחרונה אנו עדים לתופעת הקמתן של קרנות המנהלות כספים ממשקיעים בינוניים וקטנים, המעוניינים להשקיע חלק מכספם כיזמים לכל דבר, בפרויקטים נדל"ניים שהם מוצאים כמעניינים ומתאימים להם. משקיעים כאלה מוכנים ליטול על עצמם מידה מסוימת של סיכון הכרוך בפעילות יזמית בתחום הנדל"ן, כדי ליהנות מפוטנציאל ריווח יזמי שאינו קיים באפיקי השקעה - דוגמת פקדונות או תוכניות חיסכון בנקאיות".

 

לדברי דגן, ההערכה היא שגיוס ראשוני של הקרן יעמוד עוד בשנת 2014 על 70-100 מיליון שקל, אולם הצפי הוא שבמהלך שנת פעילותה הראשונה תנהל הקרן השקעות בהיקף של לפחות 200 מליון שקל במימון פרויקטים בנדל"ן למגורים ונדל"ן מניב. הכוונה היא בכל מקרה, לבצע גיוס וניהול של השקעות בפרויקטים ספציפיים שאותם תמצא הקרן כמתאימה.

 

"כך, המשקיע יוכל להשקיע בפרויקט נדל"ני ספציפי שבו יבחר להיות שותף, לאחר שידע כי הפרויקט נבחן ונבדק על ידי אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, ונמצא כמתאים וכעונה לקריטריונים המחמירים שהוגדרו מראש על ידי הנהלת הקרן", הוא מסביר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
מאיר דגן
צילום: בראל אפרים
מומלצים