שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בעתיד תעדכן אתכם המדינה בכמות הנקודות שצברתם

  הצעת חוק שהגיש חבר הכנסת אמנון כהן, לפיה בעת ביצוע עבירת תנועה ימסר לנהג מידע על מספר הנקודות שצבר, אושרה לקריאה ראשונה על-ידי ועדת הכלכלה

  אושר לקריאה ראשונה ובדרך לתיקון החוק: בעת ביצוע עבירת תנועה תקבלו מידע על מספר הנקודות שצברתם עד עתה. חברי הכנסת אמנון כהן, משה מטלון ואורלי לוי אבקסיס, עשו צעד נוסף בדרך לאישור הצעת חוק שיזמו, לפיה בעת קבלת דו"ח לאחר ביצוע עבירת תנועה, יעודכן הנהג בסך נקודות העונשין שצבר עד אותו רגע. בנוסף, המדינה תעדכן את הנהג במספר הנקודות שצבר גם בדו"ח שישלח לביתו, בעת חידוש רישיון נהיגה כמו-גם בבדיקה שניתן יהיה לבצע באינטרנט.

   

  בדברי ההסבר טוענים חברי הכנסת כי כיום מקבלים נהגים שביצעו עבירת תנועה, עדכון על מספר הנקודות שצברו בגין אתה עבירה, אך אינם מודעים לכמות העבירות שצברו בסך הכל. עוד הם מסבירים כי את המידע החשוב ניתן להשיג רק באמצעות שיחת טלפון מסורבלת, בה מתקשים הפונים להעביר פרטים אישיים ולהמתין זמן רב למענה. לדבריהם, מערכת מסורבלת שכזו חוטאת למטרה, שכן היא מנטרלת במידת מה את מימד ההרתעה במערכת נקודות העונשין.

   

  הצעתם של חברי הכנסת היא לא רק ליידע את הנהג בדו"ח הניתן לידיו על מספר הנקודות שצבר עד כה, אלא גם לאפשר בדיקה מהירה ופשוטה של מספר הנקודות שנצברו לחובת כל מחזיק רישיון בכל עת, באמצעות אתר אינטרנט ייעודי. בכך יתאפשר גם פיקוח על הנתונים במשרד התחבורה, בתי המשפט ורשות הרישוי.

   

  סגנית היועצת המשפטית של משרד התחבורה, עורכת דין חוה ראובני, הסבירה בוועדת הכלכלה כי כי את המידע על הנקודות ניתן להעביר בקלות ממשרד התחבורה למשטרה, אך היא זו שתדרש להעביר את המידע באופן פרטני לשוטרי התנועה. כמו-כן אמרה ראובני כי החל בחודש אוגוסט ניתן יהיה לוודא מה מספר הנקודות שנצברו ב-50 עמדות השירות של רשות הרישוי, הממוקמות בסניפי סופרפארם וסניפי רשות הרישוי. עוזר היועץ המשפטי של המשרד לביטחון הפנים, חיים אמיגה, אמר כי עלות ניהול מאגר המידע הנדרש במשטרה, תעמוד בכ-2 מיליון שקלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים