שתף קטע נבחר

הקבינט: נפעל לעצירת המענקים למחבלים

אתמול פורסם ב-ynet כי בנט הודיע שיפעל לעצור את העברת המשכורות מהרשות לאסירים בבתי הכלא, ובאותו הערב החליט הקבינט כי יבחן את האופציות. תישקל האפשרות לקצץ בתשלומי המסים לרשות. כמה מקבל כל מחבל?

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הודיע כי יפעל לעצור את העברת המשכורות מהרשות הפלסטינית לאסירים ביטחוניים בבתי הכלא בישראל, ובעקבות דבריו - שפורסמו לראשונה ב-ynet - החליט אתמול (ד') הקבינט כי ישראל תפעל לעצירת המענקים המועברים לאסירים הפלסטינים על ידי הרשות.

 

עוד בחדשות:

 

חברי הקבינט העלו במהלך הדיון את העובדה שהדבר כרוך בקשיים משפטיים, אך הוחלט כי בימים הקרובים ייבחנו הדרכים לעשות זאת. בין היתר תישקל האפשרות לקצץ בתשלומי המסים המועברים מישראל לרשות, בשווי הסכום של המשכורות. בסך הכול, לפי נתוני הבית היהודי, מועברים למחבלים כ-44 מליון שקל בחודש. בתוך כך, החליט הקבינט להמשיך בניסיונות לאתר את שלושת הנערים החטופים - גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח.

ארכיון. הפגנה לשחרור אסירים פלסטינים הכלואים בישראל (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
ארכיון. הפגנה לשחרור אסירים פלסטינים הכלואים בישראל(צילום: shutterstock)

אתמול בבוקר אמר בנט ל-ynet כי נשיא הרשות הפלסטינית יצר למעשה "עבודה מועדפת", באמצעות שכר חודשי שמשולם למחבלים המרצים עונשי מאסר בכלא הישראלי. "רצח יהודים וחטיפת ילדים זו העבודה המועדפת", אמר בנט, ברקע המשך החיפושים אחר שלושת הנערים החטופים ביהודה ושומרון, והחשש הגובר לחייהם. "בתשלום שאבו מאזן נותן למחבלים הפלסטינים הוא מעודד טרור בפועל - ומי שמממן טרוריסטים הוא טרוריסט".

 

על פי הנתונים שריכזו בבית היהודי, מחבל המרצה חמש עד עשר שנים משתכר 4,000 שקל בחודש, מחבל שמרצה 15-10 שנים מקבל 6,000 שקל, מחבל שמרצה 30-25 שנים 10,000 בחודש, והמחבלים ה"כבדים" ביותר, השפוטים ליותר מ-30 שנה - מקבלים 12,000 שקל בחודש.

 

בנוסף לכך, כל אסיר פלסטיני הכלוא בישראל מקבל 400 שקלים להוצאות פרטיות פעמיים בשנה. תוספת יש גם למי שנשוי ותוספת מיוחדת לילדים. "כמה משתלמת העבודה המועדפת הזאת?" מסביר בנט: "משכורתם של אלפי המחבלים האלה גבוהה משכרו החודשי של שוטר פלסטיני ממוצע, רק 2,700 שקל".

 

עוד על פי בנט, כ-4,000 אסירים משוחררים ממשיכים לקבל משכורות אחרי שחרורם. ל"עבודה מועדפת" יש גם פנסיה, הוא טוען. "כך גם זיאד עווד, רוצח ברוך מזרחי ז"ל ששוחרר בעסקת שליט, קיבל משכורת מהרשות הפלסטינית במאסר הראשון, שוחרר וקיבל משכורת של מחבל משוחרר, ועכשיו שוב 'יועלו התנאים' שלו בעבודה המועדפת של אבו מאזן: הרי הוא רצח יהודי וחזר לכלא".

 

ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת מברכים על החלטת הקבינט למנוע תשלום משכורות מהרשות הפלסטינית למחבלים, ״זו החלטה שתשים סוף להעלמת העין מהעידוד השיטתי והמסיבי של הרשות לטרור״.


פורסם לראשונה 25/06/2014 21:42

 

אטילה שומפלבי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים