שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רפורמה במערך הכשרות למזון מיובא
  ועדה שמינה סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, גיבשה המלצות שצפויות להוזיל את עלויות הכשרות בחלב ובבשר במוצרים המיובאים מחו"ל. בין ההמלצות: שילוב טכנולוגיה שתאפשר השגחה מרחוק על טיב הכשרות במחלבות בחו"ל. במשרד טוענים, כי הרב הראשי דוד לאו, אימץ את המסקנות

  המלצות לשינויים במערך הכשרות של מוצרי המזון המיובא עשויים להוביל להוזלת מחירים: ועדה בינמשרדית שמינה סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, גיבשה מספר המלצות אשר צפויות להוזיל את עלויות הכשרות בחלב ובבשר במוצרים המיובאים מחו"ל.

   

  לכתבות נוספות בערוץ הצרכנות

   

  במשרד לשירותי דת טוענים, כי הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, אימץ את המסקנות ובשבוע הבא הוא צפוי להביא אותן לאישורה של מועצת הרבנות הראשית.

   

  הוועדה הוקמה בעקבות פגישה של סגן השר לשירותי דת, בן דהן, עם מנכ"לית משרד האוצר, יעל אנדורן, לפני כחודש וחצי. בעקבות הדיון מינה סגן השר צוות בינמשרדי שבו חברים נציגים ממשרד האוצר, משרד הכלכלה, המשרד לשירותי דת והרבנות הראשית לישראל.

   

  עיקרי ההמלצות

  ההמלצות המרכזיות אליהן הגיע הצוות נוגעות לשילוב טכנולוגיה אשר תאפשר השגחה מרחוק על טיב הכשרות במחלבות בחו"ל. באופן זה יהיה ניתן לראשונה לסמוך על כשרות של מוצרי חלב שיהיו מיובאים מחו"ל. במשרד לשירותי דת מעריכים כי מחיר מוצרי החלב יוזל בעקבות המהלך בכ-30%.

   

  ההמלצה המרכזית בתחום הבשר נוגעת למחירי השוחטים היהודיים שטסים לחו"ל כדי לוודא שהשחיטה אכן כשרה. עד היום, פקידי הרבנות הם אלה שקבעו באופן אישי את זהות המשתתפים בכל משלחת, דבר שלטענת גורמים ברבנות יצר עדיפות לשוחטים מסוימים.

   

  הצוות מציע להקים מאגר אשר יכלול את כלל שוחטי חו"ל שקיימים בישראל, כ-1000 במספר, ולהכניס את שמותיהם והרשאותיהם אל תוך מאגר ממוחשב שיבחר באופן אקראי את זהות השוחטים. דרך זו אמורה להגדיל את מרכיב התחרות בתחום ולהוזיל תעריפים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים