שתף קטע נבחר

בריטיש איירווייס שוב מפתיעה: קבלו את "השמיכה המרדימה"

האנשים שהביאו לכם את סרט הטיסה המרדים (בכיכובה של הרכבת הנורבגית), מציגים את הדבר הבא: "שמיכת האושר" שתאבחן את תחושותיכם במהלך הטיסה. צפו בהדגמה

שמיכות מטוסים עלולות להיות במקרים רבים לא מהסוג הנעים ביותר להתעטף בהן, בעוד אתם מחפשים את פוזת השינה הנוחה ביותר בטיסה, כאילו שיש אחת כזו.

 

ניסוי השמיכה המרדימה כפי שהועלה לעמוד היוטיוב הרשמי של בריטיש איירווייס

 

עכשיו, אם הם לא פשוט עובדים על כולנו ולא יתברר שמדובר במתיחה, בוחנים ב"בריטיש איירווייס" את הכנסתה לשימוש של "שמיכת האושר", גאדג'ט מתוחכם שבתיאום עם גלי מוח יבדוק את מצבכם הפיזי והנפשי במהלך טיסות.

שמיכה חשמלית ושמה בריטיש (צילום: British Airways) (British Airways)
שמיכה חשמלית ושמה בריטיש (צילום: British Airways)

חברת התעופה הבריטית הודיעה על כניסתו של המוצר החדש לבדיקה על נוסעים במחלקות העסקים והמחלקות הראשונות של טיסותיה,

כשבוע לאחר ההודעה על המוצר הקודם שאמור להפנט את הטסים איתה: סרט הטיסה שמתעד נסיעת רכבת בדנמרק, עליו דיווחנו בשבוע שעבר.

 

הניסויים שיצאו לדרך כוללים את למידת מאפייני השינה של הנוסעים. על פי התוצאות, כך אומרים ב"בריטיש", יוכלו להשתפר גם תזמוני הארוחות בטיסות ושעות השירותים השונים הניתנים בזמן הטיסה.

 

אז מה זו בדיוק השמיכה הזו?

השמיכה המדוברת נתפרה כשבתוכה סיבים אופטיים צבעוניים, המגיבים וצובעים אותה בכחול כאשר גלי המוח של הנוסע מעידים על היותו במצב של רגיעה. חלקו השני של המוצר - רצועת הראש, מודדת את "רמת הרוגע" של האדם בין 1 ל-100. החיבור בין השמיכה המוארת להתקן הראש מבוסס Bluetooth כך שאינו אמור להסב כל נזק לנוסע.

 

פרט לפעילות גלי המוח והעברתם לשמיכה, המכשיר יכול למדוד גם את מידת הריכוז של האדם, מה שבעתיד עשוי להשפיע על אופיין של מערכות הבידור בטיסה וכאמור גם על שירותים נוספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בריטיש איירוויס
בריטיש איירווייס. ניסוי מרדים
צילום: בריטיש איירוויס
מומלצים