שתף קטע נבחר

הוצאות ספרים מבקשות את פירוק סטימצקי

בין המבקשות התאחדות הוצאות הספרים בישראל, אופוס הוצאה לאור, מודן הוצאה לאור ועם עובד. לטענתן, סטימצקי חייבת להן 7.5 מיליון שקל והן מאשימות אותה בכך שהיא "סבורה כנראה כי ניתן להתעלם מנושיה"

8 הוצאות ספרים ומפיצי ספרים פנו היום (ב') לבית המשפט המחוזי בלוד בבקשה להורות על פירוקה של רשת סטימצקי. בין המבקשות התאחדות הוצאות הספרים בישראל, אופוס הוצאה לאור, מודן הוצאה לאור, הוצאת עם עובד ועוד 6 הוצאות ספרים קטנות אשר משום מה סירבו להיחשף בבקשת הפירוק אלא נטען בה כי הן "ביקשו להישאר בעילום שם לאור החשש מהדרתם ממדפי רשת סטימצקי".

 

 

בבקשת הפירוק נטען כי זו הוגשה לאחר ש"ברור בעליל שרשת סטימצקי הגיעה אל חדלות פרעון, כי אלמלא כן לא היו הם נדרשים לוותר על 30% מחובה כלפיהם תוך פריסת יתרת החוב אל תוך שנת 2015". עוד נטען כי סטימצקי מבצעת מהלכים של הסדרי חוב פרטניים "במחשכים מן הסתם, תוך העדפת נושים אסורה... והכל על רקע התנהלות תמוהה, שלא לומר אסורה של בעלי המניות, נושאי המשרה בראשם מנכ"לית החברה וצוות ההנהלה הבכירה".

 

לפי המבקשות, סטימצקי חייבת להן 7.5 מיליון שקל והן מאשימות את סטימצקי בכך שהיא "חברה הסבורה ככל הנראה כי ניתן להתעלם מנושיה". לטענת ההוצאות דרישת הרשת לתספורת של 30% ולפריסה לטווח ארוך מעידה על היעדר אפשרותה לעמוד בהתחייבויותיה כך שהחברה עצמה מעידה כי אין היא ברת פירעון וכי התנהלותה זו של החברה מחייבת מינוי מפרק זמני שיתפוס את מושכות הניהול ויעצור מהלכים אסורים.

 

הוצאות הספרים מציינות בבקשה כי את מרבית המידע שבידיהן שאבו מפרסומים בכלי התקשורת ובין היתר טוענות שהסתבר להן כי במהלך השנים האחרונות פעלו בעלי המניות בשיתוף הנהלת החברה ונושאי המשרה בה להטיל על החברה חובות לא לה, אלא של בעלי המניות או חברות בשליטתם, ולמשל הסתבר שתשלום לדויטשה בנק, שהוא חוב בעלת המניות שהוטל על סטימצקי, לא נפרע ובעקבות כך נכנסה סטמצקי לסחרור.

 

בנוסף נטען בבקשה, כי מבדיקה שערכו המבקשים עולות עוד חוביות קיימות של החברה בהיקפים גדולים במיוחד, ובין היתר כי הממונה על ההגבלים העסקיים הגיש או עומד להגיש לבית הדין להגבלים עסקיים בקשה לאישור צו מוסכם הנותן תוקף להסכמות בין הממונה לבין החברה והמנכ"לית היוצאת איריס בראל, לפיהן תשלם החברה 1.5 מיליון שקל לאוצר המדינה וכן 50,000 שקל אישית ע"י בראל. בתמורה לכך לא ינקטו הליכים נגד החברה בגין הפרת חוק ההגבלים העסקיים.

 

כמו כן נטען, כי נגד סטימצקי תלויים ועומדים שני הליכים משפטיים משמעותיים, האחד הוא תביעה בהיקף 8.1 מיליון שקל שהוגשה נגדה ונקבעה לדיון בספטמבר, והשני הוא תביעה בהיקף 6.7 מיליון שקל שקבועה לסיכומים בימים אלו.

  

בבקשה נטען עוד כי בקשר למכירת החברה ליפית גרינברג הרי שמדובר ב"הברחת נכסים של החברה לידי רוכשים אשר הלכה למעשה קיבלו את כל נכסי החברה" וצו הפירוק חיוני על רקע העובדה שסטימצקי ממשיכה במכירת ספרים שבבעלות המבקשים בלא תשלום תמורתם. 

 

הבקשה הוגשה באמצעות עורכי הדין ניצה פוזנר ואורי צירינסקי ממשרד יעקב סלומון ליפשיץ ועברה להכרעתה של השופטת עירית וינברג נוטוביץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים